All the midweek non-league football fixtures

Needham Market ( red) v Hampton & Richmond,
Football
Joe Wright for needham

Needham Market ( red) v Hampton & Richmond, Football Joe Wright for needham

Take a look at our guide to all the midweek action in the Ryman, Thurlow Nunn, FA Youth Cup and Suffolk Premier Cup.

Monday, October 19

Ryman League

Premier Division: Kingstonian v Bognor Regis Town.

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 15-16


You may also want to watch:


Second round: Farnborough v Three Bridges.

Thurlow Nunn Youth League

Most Read

North Division: Fakenham Town v Dereham Town.

West Division: Chatteris Town v Holbeach Utd, St Ives Town v Kings Lynn Town.

FA Youth Cup

Third Qualifying Round: Aveley v Royston Town, Needham Market v Biggleswade Town.

Tuesday, October 20

Ryman League:

Premier Division: Hampton & Richmond Borough v Dulwich Hamlet, Harrow Borough v Merstham, Metropolitan Police v Billericay Town, Staines Town v Grays Ath, VCD Ath v Canvey Island, Wingate & Finchley v Enfield Town.

North Division: Cray Wdrs v Haringey Borough, Great Wakering Rovers v Barkingside, Harlow Town v Thamesmead Town, Maldon & Tiptree v AFC Hornchurch, Phoenix Sports v Redbridge, Soham Town Rangers v Thurrock, Tilbury v Waltham Abbey, Witham Town v Dereham Town, Wroxham v Heybridge Swifts.

Suffolk FA Premier Cup sponsored by Omni Freight Services Ltd

Round Two: AFC Sudbury v Felixstowe & Walton Utd, Whitton Utd v Needham Market, Brantham Ath v Ipswich Wdrs, Lowestoft Town v Hadleigh Utd, Mildenhall Town v Haverhill Rovers, Whitton Utd v Needham Market.

Essex County Cup 15-16

Round Three: Brentwood Town v Brighlingsea Regent.

Essex Senior League Challenge Cup: Clapton v Barking, Southend Manor v FC Romania, Stansted v Bowers & Pitsea, Takeley v Sporting Bengal Utd postponed.

FA Vase: Hoddeson Town v Takeley.

Thurlow Nunn League

First Division: Downham Town v Ely City, Great Yarmouth Town v Kings Lynn Town Res, Team Bury v Debenham LC.

Reserves League: Long Melford v Brantham Ath, Stowmarket Town v Walsham le Willows.

Thurlow Nunn Youth League

East Division: Bungay Town v Norwich Utd.

South Division: Witham Town v Brightlingsea Regent.

West Division: Wisbech St Mary v Downham Town.

Wednesday, October 21

Ryman League

Premier Division: Leatherhead v Tonbridge Angels, Lewes v Burgess Hill Town.

North Division: Romford v Aveley.

The Ryman Women’s Cup 15-16

Round One: Billericay Town v Charlton Ath, Bury Town v Gillingham.

Suffolk FA Premier Cup sponsored by Omni Freight Services Ltd

Round Two: Ipswich Town Youth v Leiston at Leiston FC, Kirkley & Pakefield v Bury Town, Walsham-le-Willows v Long Melford.

Thurlow Nunn League

First Division: Needham Market Res v Braintree Town Res, Woodbridge Town v Leiston Res.

Reserves League: Brightlingsea Regent v Stanway Rovers.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Mildenhall Town v St. Neots Town, Royston Town v Biggleswade Town postponed.

Central Division: Felixstowe & Walton Utd v Walsham le Willows.

East Division: Great Yarmouth Town v Diss Town.

Essex Senior Cup: Wivenhoe Town v Heybridge Swifts.

Essex Senior League Challenge Cup: Basildon Utd v Eton Manor, Ilford v London Bari, Tower Hamlets v Wadham Lodge.

Essex Senior League

Premier Division: Newham v Greenhouse Sports.

Reserves Division: Clapton v Waltham Abbey, Grays Ath v Waltham Abbey.

Thursday, October 22

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Ely City v Saffron Walden Town, Histon v Godmanchester Rovers, Soham Town Rangers v Newmarket Town.

Central Division: Framlingham Town v Brantham Ath, Needham Market v Ipswich Wdrs.

East Division: Gorleston v Wroxham, Kirkley & Pakefield v Beccles Town.

North Division: Aylsham v Easton & Otley College, CSF Canaries v Sheringham postponed, North Walsham Youth v Horsford Youth.

South Division: AFC Sudbury v Haverhill Rovers, Cornard Utd v Long Melford, FC Clacton v Sporting 87, Halstead Town v Hadleigh Utd.

West Division: Peterborough Northern Star v March Town Utd.

FA Youth Cup

Third Qualifying Round: Stowmarket Town v Dereham Town, Woodbridge Town v Braintree Town.

Friday, October 23

Thurlow Nunn League

Premier Division: Gorleston v Swaffham Town, Hadleigh Utd v Brantham Ath.

First Division: Needham Market Res v Haverhill Borough.

See here for all the latest non-league football news

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter