Search

Saturday, December 30

PUBLISHED: 20:26 30 December 2017 | UPDATED: 21:02 30 December 2017

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot Town 1 Maidstone Utd 1, Barrow 1 Solihull Moors 2, Boreham Wood 2 Torquay Utd 0 Chester v Hartlepool Utd postponed, Dover Ath 0 FC Halifax Town 0, Eastleigh 2 Woking 2, Ebbsfleet Utd 1 Dagenham & Redbridge 1, Gateshead v Wrexham postponed, Leyton Orient 0 Bromley 1, Macclesfield Town 1 Sutton Utd 0, Maidenhead Utd 1 AFC Fylde 2, Tranmere Rovers 4 Guiseley 0.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town v Dulwich Hamlet postponed, Brightlingsea Regent 0 Tonbridge Angels 3, Dorking Wdrs 2 Thurrock 0, Folkestone Invicta 3 Burgess Hill Town 1, Harlow Town 0 Hendon 3, Harrow Borough 1 Leatherhead 2, Kingstonian v Staines Town postponed, Leiston v Margate postponed, Metropolitan Police 1 Enfield Town 1, Tooting & Mitcham Utd 3 Merstham 1, Wingate & Finchley 1 Needham Market 1, Worthing 0 Lowestoft Town 0.

North Division: Aveley 1 AFC Sudbury 1, Barking 1 AFC Hornchurch 1, Bowers & Pitsea 0 Ware 2, Brentwood Town v Soham Town Rangers postponed, Bury Town v Witham Town postponed, Cheshunt 0 Tilbury 1, Dereham Town v Canvey Island postponed, Maldon & Tiptree 3 Haringey Borough 1, Mildenhall Town 2 Hertford Town 0, Potters Bar Town 1 Grays Ath 3, Romford v Norwich Utd postponed, Waltham Abbey 3 Heybridge Swifts 3.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath 2 Newmarket Town 1, Fakenham Town 0 Histon 2, Felixstowe & Walton Utd 3 Gorleston 2, Great Yarmouth Town 2 Ipswich Wdrs 0, Wivenhoe Town 0 Thetford Town 6, Wroxham 0 Long Melford 1.

First Division: AFC Sudbury Res 1 Swaffham Town 2, Braintree Town Res Whitton Utd , Framlingham Town 2 Team Bury 1, Holland FC 0 Debenham LC 3, Norwich CBS 2 March Town Utd 0.

The Buildbase FA Trophy: Spennymoor Town v Gainsborough Trinity postponed.

Essex Senior League

Reserves Division: AFC Sudbury 5 Sawbridgeworth Town 0, Redbridge 3 Takeley 2.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Springfield 1 White Ensign 1.

Senior Division One: Old Chelmsfordians 2 Great Baddow 3.

Senior Division Four: Old Southendian Res v Epping home walkover.

Senior Division Five: Catholic Utd Res 0 Westhamians 0.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles 3 Wenhaston Utd 2, East Bergholt Utd 2 Capel Plough 3, Ransomes Sports 1 Benhall St Mary 6, Westerfield Utd 2 Grundisburgh 2.

Division One: Ipswich Ath 0 Trimley Red Devils 5, Old Newton Utd 0 Sporting 87 2, Stowupland Falcons 0 Claydon 4, Wickham Market 1 Bacton Utd 89 2.

Division Two: Bramford Road Old Boys 2 Cockfield Utd 3, Ipswich Valley Rangers 5 Witnesham Wasps 1, Somersham 1 Halesworth Town 0.

Division Three: Felixstowe Rangers 7 Sutton Heath Saxons 1, Thurston 5 Chantry Grasshoppers 0, Woolverstone Utd 4 Salvation Army 2.

League A: Bramford Utd 0 Old Newton Utd 1, Westerfield Utd 4 Ipswich Ath 0.

League B: Benhall St Mary 1 East Bergholt Utd A 2, Claydon 0 Cedars Park 0.

Division Four: AFC Orwell 0 Whitton Utd A 7, Sutton Heath Saxons Reserves 0 Framlingham Town A 7.

Travel Plus Tours Cup 2017-18: Coplestonians Res 4 Kesgrave Kestrels Res 0, Trimley Red Devils Res 2 Stonham Aspal Res 1.


If you value what this story gives you, please consider supporting the East Anglian Daily Times. Click the link in the orange box above for details.

Become a supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Latest from the East Anglian Daily Times