Monday, April 2

Vanarama National League

Kick offs 3pm unless otherwise indicted

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot Town v Eastleigh, Barrow v AFC Fylde, Dagenham & Redbridge v Maidstone Utd, Ebbsfleet Utd v Dover Ath, FC Halifax Town v Gateshead, Hartlepool Utd v Guiseley, Leyton Orient v Maidenhead Utd, Macclesfield Town v Chester, Sutton Utd v Bromley, Torquay Utd v Woking, Tranmere Rovers v Solihull Moors, Wrexham v Boreham Wood.

South Division: Bath City v Gloucester City, Chelmsford City v Concord Rangers, East Thurrock Utd v Dartford, Eastbourne Borough v Bognor Regis Town, Hampton & Richmond Borough v Welling Utd, Hemel Hempstead Town v Wealdstone, Hungerford Town FC v Poole Town, Oxford City v Chippenham Town, St Albans City v Braintree Town, Weston-Super-Mare v Truro City, Whitehawk v Havant & Waterlooville.


You may also want to watch:


Bostik League

Premier Division: Billericay Town v Tonbridge Angels, Brightlingsea Regent v Lowestoft Town, Dorking Wdrs v Burgess Hill Town, Folkestone Invicta v Margate, Harlow Town v Thurrock, Harrow Borough v Enfield Town, Kingstonian v Dulwich Hamlet, Leiston v Needham Market, Metropolitan Police v Staines Town, Tooting & Mitcham Utd v Leatherhead, Wingate & Finchley v Hendon, Worthing v Merstham.

Most Read

North Division: Aveley v Canvey Island (6pm), Bowers & Pitsea v Heybridge Swifts, Brentwood Town v AFC Hornchurch, Bury Town v AFC Sudbury, Cheshunt v Hertford Town, Dereham Town v Soham Town Rgs, Maldon & Tiptree v Witham Town, Mildenhall Town v Norwich Utd, Romford v Grays Ath, Waltham Abbey v Haringey Borough (1pm), Ware v Potters Bar Town.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath v Stanway Rovers, Coggeshall Town v Haverhill Borough, Fakenham Town v Thetford Town (11am), Godmanchester Rovers v Ipswich Wdrs, Great Yarmouth Town v Gorleston, Hadleigh Utd v Long Melford, Histon v Saffron Walden Town, Wivenhoe Town v FC Clacton, Wroxham v Kirkley & Pakefield.

First Division: AFC Sudbury Res v Woodbridge Town, Braintree Town Res v Team Bury, Cornard Utd v Halstead Town, Debenham LC v Diss Town, Framlingham Town v Leiston Res, Holland v Whitton Utd, Needham Market Res v Norwich CBS, Norwich Utd Res v Little Oakley, Swaffham Town v March Town Utd, Wisbech St Mary v Downham Town.

Essex Senior League

Gordon Brasted Memorial Trophy: Takeley v FC Romania.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Harwich & Parkeston v Little Oakley Res.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter