Saturday, March 31

Vanarama National League

South Division: Chippenham Town 4 Eastbourne Borough 0, Gloucester City v St Albans City postponed, Wealdstone v East Thurrock Utd postponed.

Bostik League

Premier Division: Enfield Town 2 Brightlingsea Regent 0, Hendon 2 Metropolitan Police 0, Leatherhead 1 Billericay Town 1, Margate 1 Worthing 1, Merstham 0 Harrow Borough 1, Needham Market 1 Tooting & Mitcham Utd 0, Staines Town v Folkestone Invicta postponed, Thurrock 0 Leiston 0.

North Division: AFC Hornchurch 1 Potters Bar Town 0, AFC Sudbury 3 Cheshunt 0, Canvey Island 3 Waltham Abbey 0, Haringey Borough 6 Mildenhall Town 0, Hertford Town v Bowers & Pitsea postponed, Heybridge Swifts v Aveley postponed, Soham Town Rgs 1 Romford 1, Tilbury 1 Bury Town 1, Ware 2 Dereham Town 1, Witham Town v Brentwood Town postponed.


You may also want to watch:


Thurlow Nunn League

Premier Division: Ely City v Felixstowe & Walton Utd postponed, FC Clacton v Histon postponed, Haverhill Borough 2 Fakenham Town 0, Ipswich Wdrs 1 Haverhill Rovers 1, Long Melford 1 Godmanchester Rovers 2, Saffron Walden Town 2 Hadleigh Utd 0, Stanway Rovers v Newmarket Town postponed, Stowmarket Town v Wivenhoe Town postponed, Thetford Town 2 Brantham Ath 2, Walsham le Willows 0 Coggeshall Town 2.

Most Read

First Division: Diss Town 2 Holland FC 3, Downham Town 0 Framlingham Town 1, Halstead Town 1 Norwich Utd Res 2, Kings Lynn Town Res v Debenham LC postponed, Leiston Res v Swaffham Town postponed, March Town Utd 3 Braintree Town Res 2, Norwich CBS 1 Woodbridge Town 2, Team Bury v Wisbech St Mary postponed, Whitton Utd 2 AFC Sudbury Res 1.

Reserve League: Hadleigh Utd v Whitton Utd postponed, Wivenhoe Town v Woodbridge Town postponed.

Day Sports Senior Reserve Cup

Semi-final: Felixstowe & Walton Utd 3 Haverill Rovers 1.

Suffolk Junior Cup

Semi-finals: AFC Kesgrave v Brandon Town postponed, Bacton Utd 89 0 Trimley Red Devils 2.

Essex Senior League

Premier Division: Basildon Utd v Redbridge postponed, Burnham Ramblers 3 Woodford Town (2017) 1, Clapton 0 Sawbridgeworth Town 3, FC Romania 4 Sporting Bengal Utd 1, Takeley v Great Wakering Rovers postponed, Tower Hamlets 0 Hullbridge Sports 3.

Reserves Division: Grays Ath Woodford Town 2017 , Hullbridge Sports v Redbridge postponed, Redbridge 1 Hullbridge Sports 3, Thurrock v Sawbridgeworth Town postponed, Waltham Abbey v Takeley postponed.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles 4 Westerfield Utd 2, Capel Plough v East Bergholt Utd postponed, Coplestonians v AFC Hoxne postponed, Felixstowe Harpers Utd v Ransomes Sports postponed, Haughley Utd 0 Bramford Utd 2, Henley Ath 4 Grundisburgh 2, Wenhaston Utd 1 Crane Sports 2.

Division One: Bildeston Rgs 5 Claydon 3, Ipswich Ath 2 Barham Ath 0, Sporting 87 3 Old Newton Utd 1, Stanton 1 Wickham Market 2, Trimley Ath 4 Stowupland Falcons 7.

Division Two: Cedars Park 4 Coddenham Ath 1, Halesworth Town 2 Ipswich Valley Rgs 4, Shotley 0 Tacket Street BBOB 4, Stonham Aspal v Cockfield Utd postponed, Witnesham Wasps 0 Saxmundham Sports 4.

Division Three: AFC YourShirts 2 Kesgrave Kestrels 2, Sproughton Sports 3 Elmswell 2, Sutton Heath Saxons 5 Salvation Army 2, Tattingstone Utd 3 Woolverstone Utd 1.

League A: Achilles 1 Wenhaston Utd 1, AFC Hoxne v East Bergholt Utd abandoned, Bramford Utd 4 Coplestonians 5, Sporting 87 2 Mendlesham `.

League B: Bacton Utd 89 6 Trimley Ath 4, Claydon 2 Trimley Red Devils 1, Cockfield Utd 2 Cedars Park 0, Stowupland Falcons v Haughley Utd postponed, Wickham Market 1 Stonham Aspal 1.

League C: Barham Ath 11 Halesworth Town 1, Leiston St Margarets 3 Ransomes Sports 2, Sporting 87 A 1 Stonham Aspal A 3, Ufford Sports 2 AFC Kesgrave 4.

Division Four: Bardwell Sports 3 Sutton Heath Saxons Res 3, BROB Res 12 Coplestonians B 1, Elmswell Res v AFC Orwell postponed, Whitton Utd A 2 Framlingham Town A 3, Wortham v Saxmundham Sports Res postponed.

Club Colours Cup: Thurston v Trimley Sports & Social Club postponed.

Travel Plus Tours Cup: Old Newton Utd Res 5 Westerfield Utd Res 5 aet (Westerfield Utd Res won 5-6 on pens).

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Brantham Ath Res 5 Barnston 2, Coggeshall Utd 4 Kelvedon Social 1, Hatfield Peverel v Gas Recreation postponed, Hedinghams Utd 2 White Notley 1, Little Oakley Res 2 Dedham Old Boys 1, Wormingford Wdrs v Harwich & Parkeston postponed.

Division One: Gas Recreation Res v Lawford Lads postponed, Holland Res 1 Tiptree Park 6, Tiptree Jobserve v Great Bentley postponed.

Division Two: Colne Engaine Brantham Ath A .

Division Three: Barnston Res v Colne Ath postponed, Dedham Old Boys Res 1 Rowhedge 2, Ramsey Mill v Hedinghams Utd Res postponed.

Tommy Thompson Cup Semi-finals: Bures Utd 2 Tollesbury 0, Flitch Utd v Tiptree Heath postponed.

St Edmundsbury League

Division One: Eriswell Village 6 Beck Row 2, RF Saints 1 Vipers 5, St Edmunds 1965 12 Bury Wdrs 0.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Basildon Town v White Ensign postponed, Canning Town 3 Leigh Ramblers 2, Frenford 2 Bishop’s Stortford Swifts 2, Harold Wood Ath 2 Manford Way 1, May & Baker EC v Springfield postponed, Rayleigh Town v Kelvedon Hatch postponed.

Division One: Buckhurst Hill 5 Runwell Sports 1, Galleywood 2 Shenfield AFC 2, Great Baddow 1 Sungate 1, Newbury Forest v Harold Hill postponed, Old Chelmsfordians v Hutton postponed, Snaresbrook 3 FC Hamlets 1.

Division Two: Toby 1 Benfleet 1, Upminster v Ramsden Scotia away walkover.

Division Three: Beacon Hill Rovers v Manford Way Res postponed, Debden Sports 0 Roydon 7, Leytonstone Utd 1 Harold Wood Ath Res 7, Shoebury Town v White Ensign Res postponed.

Anagram Records Trophy: Catholic Utd 3 Wormley Rovers 0.

Colchester & East Essex League

Great Bromley Memorial Cup Quarter-finals: Abbey Fields 3 Oyster Res 2, Tavern 1 Old Memorial Services 2.

The Charlie Pullen Memorial League Knock Out Cup Quarter-final: Harwich Rgs 1 St Osyth 2, Stanway Ath 4 Ramsey Mill Res 3.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter