Fixtures: Find out details of all the mid-week fixtures in Suffolk and Essex

Mildenhall Town play this week

Mildenhall Town play this week - Credit: Archant

It is a busy week for our non-league teams locally, see fixtures below.

Monday, October 12

Ryman League

Premier Division: Hendon v Kingstonian.

North Division: Aveley v Great Wakering Rovers, Barkingside v Cheshunt, Thamesmead Town v Cray Wdrs.


You may also want to watch:


Thurlow Nunn Youth League

South Division: Haverhill Rovers v Brightlingsea Regent.

Most Read

West Division: Chatteris Town v St Ives Town.

Essex Senior League

Premier Division: Tower Hamlets v Sawbridgeworth Town.

Tuesday, October 13

Vanarama National League

Premier Division: Altrincham v Kidderminster, Boreham Wood v Aldershot, Braintree v Dover, Bromley v Cheltenham, Eastleigh v Forest Green Grimsby v Halifax, Macclesfield v Gateshead, Southport v Chester, Tranmere v Barrow, Welling v Lincoln City, Woking v Torquay.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v VCD Ath, Bognor Regis Town v Farnborough, Canvey Island v Wingate & Finchley, Dulwich Hamlet v Metropolitan Police, Enfield Town v Harrow Borough, Merstham v Hampton & Richmond Borough, Needham Market v Brentwood Town postponed.

North Division: AFC Hornchurch v Phoenix Sports, Brightlingsea Regent v Witham Town, Bury Town v Soham Town Rangers, Dereham Town v Wroxham, Haringey Borough v Harlow Town, Heybridge Swifts v AFC Sudbury, Redbridge v Tilbury, Thurrock v Maldon & Tiptree, Waltham Abbey v Romford.

The Alan Turvey Trophy sponsored By Robert Dyas 15-16

Second round: Chatham Town v Sittingbourne, Faversham Town v Folkestone Invicta, Needham Market v Brightlingsea Regent, Tonbridge Angels v Hastings Utd.

Thurlow Nunn League

League Challenge Cup: AFC Sudbury Res v Long Melford, Braintree Town Res v Godmanchester Rovers, Diss Town v Stowmarket Town, Felixstowe & Walton Utd v FC Clacton, Haverhill Rovers v Newmarket Town, Kirkley & Pakefield v Gorleston, March Town v Over Sports, Norwich Utd v Team Bury, Saffron Walden Town v Halstead Town, Stanway Rovers v Brantham Ath, Swaffham Town v Kings Lynn Town Res, Thetford Town v Downham Town.

Reserves League: Brantham Ath v Halstead Town, Whitton Utd v Wivenhoe Town.

Thurlow Nunn Youth League

West Division: Downham Town v Wisbech St Mary.

Essex Senior League

Premier Division: Enfield 1893 v Stansted, Hullbridge Sports v Ilford, Takeley v Barking.

Wednesday, October 14

Vanarama National League

Premier Division: Wrexham v Guiseley.

Ryman League

Premier Division: Burgess Hill Town v Staines Town, Grays Ath v Leatherhead, Leiston v East Thurrock Utd.

Thurlow Nunn League

League Challenge Cup: Dereham Town Res v Mildenhall Town, Fakenham Town v Ely City, Ipswich Wdrs v Whitton Utd, Needham Town Res v Leiston Res, Wivenhoe Town v Hadleigh Utd.

Reserves League: Cornard Utd v Hadleigh Utd.

Thurlow Nunn Youth League

Central Division: Felixstowe & Walton Utd v Framlingham Town.

North Division: Horsford Youth v Aylsham.

South Division: Long Melford v AFC Sudbury.

West Division: Kings Lynn Town v Huntingdon Town.

Essex Senior League

Premier Division: Eton Manor v Burnham Ramblers, FC Romania v Basildon Utd, Newham FC v Wadham Lodge, Sporting Bengal Utd v Bowers & Pitsea.

Reserves Division: Clapton v Sawbridgeworth Town.

Thursday, October 15

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Biggleswade Town v Godmanchester Rovers, Histon v Ely City, Newmarket Town v Soham Town Rangers, Saffron Walden Town v Mildenhall Town, St Neots Town v Royston Town.

Central Division: Walsham le Willows v Brantham Ath.

East Division: Beccles Town v Gorleston, Diss Town v Harford Tornadoes, Norwich Utd v Great Yarmouth Town, Wroxham v Bungay Town.

North Division: Dereham Town v Sheringham, Easton & Otley College v Fakenham Town, Swaffham Town v North Walsham Youth.

South Division: Hadleigh Utd v FC Clacton, Halstead Town v Witham Town, Sporting 87 v Cornard Utd.

West Division: March Town Utd v Peterborough Northern Star.

Suffolk U18 Midweek Cup

Round One: Stowmarket Town v Kirkley & Pakefield, Leiston v Woodbridge Town.

Friday, October 16

Thurlow Nunn League

Premier Division: Stanway Rovers v Long Melford.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus