Saturday, April 28

Blue Square

Premier: Alfreton Town 2 Bath City 1, Barrow 3 Newport County 1, Darlington 3 Kettering 1, Ebbsfleet Utd 2 Lincoln City 3, Fleetwood Town 0 Luton 2, Gateshead 3 AFC Telford 0, Grimsby 0 Southport 1, Hayes & Yeading 1 Stockport 2, Kidderminster 0 Mansfield 3, Tamworth 2 Cambridge Utd 2, Wrexham 5 Braintree Town 1, York 1 Forest Green 0.

South: Boreham Wood 4 Tonbridge Angels 2, Chelmsford 2 Woking 3, Dorchester 1 Bromley 1, Eastbourne Borough 1 Salisbury 3, Havant & W 3 Staines Town 2, Maidenhead Utd 4 Eastleigh 3, Sutton Utd 2 Farnborough 0, Thurrock 0 Hampton & Richmond 2, Truro City 1 Dartford 1, Welling 1 Basingstoke 1, Weston S Mare 1 Dover 1.

Ridgeons League

Premier Division:Brantham Ath 2 Wisbech Town 2, CRC 1 Woodbridge Town 2, Ely City 2 Norwich Utd 1, FC Clacton 1 Diss Town 0, Felixstowe & Walton Utd 2 Dereham Town 1, Gt Yarmouth Town 3 Newmarket Town 1, Hadleigh Utd 3 Gorleston 0, Kirkley & Pakefield 3 Haverhill Rovers 0, Walsham le Willows 1 Stanway Rovers 1, Wroxham 2 Mildenhall Town 4.


You may also want to watch:


Ridgeons Reserve League

South Division: Braintree Town 4 AFC Sudbury , Heybridge Swifts v Hadleigh Utd (pp), Long Melford 2 Brantham Ath 2.

Most Read

North Division: Ipswich Wanderers 2 Gt Yarmouth Town 3, Norwich Utd v Leiston (pp).

Denny King Memorial Cup

Semi Final: M & B Club 4 Ryan Fc 1, Bishops Stortford Swifts 0 Runwell Hospital 1.

ProKit UK Essex Olympian League

Premier Division: Buckhurst Hil 1 Hannakins Farm 0, Manford Way 0 Frenford Senior 3.

Senior Division One: Aldborough Ath 2 Lakeside 1, Ongar Town 4 Benfleet 2, Sandon Royals 1 Epping 2.

Senior Division Three: Debden Sports 3 Old Barkabbeyans 0, Stambridge Utd 2 Chingford Ath 2.

Reserve Division One: Frenford Senior 6 Upminster 2, Harold Wood Ath 3 M & B Club 1, Hutton 0 Kelvedon Hatch 2.

Kingsley Healthcare SIL

Senior Division: Capel Plough v Achilles (pp), Crane Sports 2 Leiston St Margarets 4, East Bergholt Utd 1 Woodbridge Ath 6, Felixstowe Utd 1 Ransomes Sports 0, Old Newton Utd 1 Grundisburgh 4.

Division One: Cockfield Utd v St Johns (pp), Ipswich Exiles 1 Wenhaston Utd 0, Thurston 2 Westerfield Utd 3, Trimley Red Devils 1 Coplestonians 2.

Intermediate Division A: Coplestonians 0 Achilles 4, Ipswich Ath 6 Felixstowe Utd 2, Melton St Audrys 5 Old Newton Utd 0, Westerfield Utd 0 Capel Plough 3, Woodbridge Ath v Grundisburgh (pp).

Intermediate Division B: BT Trimley 1 Bramford Utd 1, Framlingham Town 3 Leiston St Margarets 1, Haughley Utd 2 Trimley Red Devils 1, Henley Ath 1 Stonham Aspal 1, Mendlesham 5 Ipswich Exiles 2, Wenhaston Utd 12 Thurston 0, Wickham Market 4 Cockfield Utd 0.

Division Two: Bacton Utd 89 1 Sporting 87 0, Bildeston Rangers 4 Halesworth Town 1, Gt Blakenham 1 Salvation Army 6, Sproughton Sports 6 Benhall St Mary 3.

Division Three: Waterside 6 Willis 1.

Division Four: AFC Hoxne Res 9 Sizewell Ass 2, Aldeburgh Town v Sporting 87 Res (pp), Ufford Sports 4 Cedars Park 1.

Division Five: Benhall St Mary Res 5 Shotley 3, East Bergholt Utd A 2 Salvation Army Res 3, Elmswell Res 2 Sproughton Utd 1, FC Adhara 1 Cedars Park Res 2.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Gas Recreation 1 Alresford Colne Rgs 1, Great Bentley 1 West Bergholt 4, Harwich & Parkeston 1 Newbury Forest 1, Hedinghams Utd 0 Dedham Old Boys 3, Holland v Little Oakley (pp), Lawford Lads 1 Hatfield Peverel 1.

Division One: Barnston AFC v Haverhill Sports Ass (pp), Foxash Social 1 Coggeshall Town 5, Maldon St Marys 1 Colne Engaine & Bell Utd 0, Mersea Is 1 Clacton Utd 1, Rayne 1 St Osyth 3, Tiptree Jobserve v Bradfield Rovers (pp).

Reserve Premier Division: Alresford Colne Rgs 3 West Bergholt 1, Coggeshall Town 1 Rowhedge 1, Hatfield Peverel 3 Holland 3, Little Oakley 1 Gas Recreation 2.

Reserve Division One: Boxted Lodgers 1 Mersea Island 1, Bradfield Rovers 0 Harwich & Parkeston 1, Colne Engaine & Bell Utd v Barnston AFC (pp), Kirby Ath v Hedinghams Utd (pp).

St Edmundsbury League

Division One: Bartons 10 Mildenhall 0.

Division Two: Tollgate Inn 3 Wickhambrook 0, Sporting 87 A 2 Black Boy (Sat) 2, RF Saints 5 Barningham 2.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus