Saturday, April 6

Blue Square Bet

Premier Division: AFC Telford 0 Dartford 2, Alfreton Town 2 Stockport 3, Barrow 0 Mansfield 4, Ebbsfleet Utd 1 Nuneaton 1, Gateshead 5 Luton 1, Grimsby 2 Southport 2, Hyde 1 Braintree Town 2, Kidderminster 3 Lincoln City 0, Macclesfield 0 Hereford 1, Tamworth 2 Forest Green 1, Woking 2 Wrexham 0.

South Division: Boreham Wood 1 Dorchester 2, Chelmsford 0 Bath City 1, Dover 0 Basingstoke 5, Eastleigh 1 AFC Hornchurch 0, Maidenhead Utd 2 Havant and W 0, Salisbury 2 Welling 1, Staines Town 1 Farnborough 2, Sutton Utd 3 Billericay 0, Truro City 2 Eastbourne Borough 2, Weston-S-Mare 3 Bromley 0.

Ryman League

Premier Division: Bognor Regis Town 1 Hastings Utd 0, Bury Town 0 Wealdstone 0, Canvey Island 0 Lowestoft Town 2, Carshalton Ath 4 Margate 0, Cray Wdrs 0 Thurrock 1, East Thurrock Utd 3 Concord Rgs 1, Harrow Borough 4 Enfield Town 2, Hendon 2 Lewes 2, Kingstonian 2 Whitehawk 3, Leiston 3 Wingate & Finchley 0, Metropolitan Police 1 Hampton & Richmond 0.


You may also want to watch:


Division One North: AFC Sudbury 0 Heybridge Swifts 2, Aveley 2 Waltham Forest 1, Chatham Town 2 Brentwood Town 1, Cheshunt 1 Redbridge 1, Ilford 0 Grays Ath 2, Maldon & Tiptree 1 Needham Market 0, Romford 2 Harlow Town 0, Thamesmead Town 1 Tilbury 0, Waltham Abbey 2 Wroxham 1, Ware 1 Potters Bar Town 3, Witham Town 2 Soham Town Rgs 1

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division

Brantham Ath 1 Diss Town 1, Dereham Town 1 Woodbridge Town 0, Godmanchester Rovers 3 Felixstowe & Walton Utd 2, Gorleston 0 Walsham-le-Willows 0, Haverhill Rovers 2 Norwich Utd 2, Kirkley & Pakefield 0 Ely City 4, Stanway Rovers 0 Wisbech Town 0, Thetford Town1 Hadleigh Utd 3, Wivenhoe Town 0 CRC 0.

First Division: Braintree Town Res 1 Swaffham Town 3, Debenham LC 0 Cambridge University Press 4, Downham Town 1 Long Melford 3, Fakenham Town 0 Halstead Town 3, Great Yarmouth Town 1 Brightlingsea Regent 1, Ipswich Wdrs 0 Cornard Utd 1, Stowmarket Town 0 Newmarket Town 4, Whitton Utd 7 March Town Utd 1.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brightlingsea Regent 7 Great Yarmouth Town 1, FC Clacton 1 Gorleston 1, Heybridge Swifts v Leiston postponed, Lowestoft Town 2 Dereham Town 3, Needham Market 0 Maldon & Tiptree 2.

First Division: Felixstowe & Walton Utd 1 Hadleigh Utd 1, Halstead Town 5 Diss Town 2, Long Melford 0 Brantham Ath 7, Newmarket Town 0 Ipswich Wdrs 3, Saffron Walden Town 1 AFC Sudbury 0, Walsham-le-Willows 5 Whitton Utd 0, Woodbridge Town 4 Wivenhoe Town 2.

Essex Senior League

Reserve Division East: Stansted v East Thurrock postponed.

Touchline SIL

Senior Division: Crane Sports 3 Stanton 1, East Bergholt Utd 2 Coplestonians 0, Ipswich Ath 1 Leiston St Margarets 1, Ipswich Exiles 2 Wickham Market 1, Melton St Audrys 1 Capel Plough 2.

Division One: AFC Crowley 2 Framlingham Town 1, BT Trimley 0 Trimley Red Devils 3, Cockfield Utd 0 Mendlesham 4, Henley Ath 0 Sporting 87 1, Ransomes Sports 3 Westerfield Utd 1, St Johns 1 Saxmundham Sports 1.

Intermediate Division A: Achilles Res 8 Ipswich Ath 0, Capel Plough 1 Grundisburgh 2, East Bergholt Utd 1 Crane Sports 1 Ipswich Valley Rgs 10 Henley Ath 1, Old Newton Utd 2 Melton St Audrys 3, Trimley Red Devils 2 Ransomes Sports 4, Wenhaston Utd 3 Haughley Utd 1.

Intermediate Division B: Felixstowe Utd 2 Sporting 87 1, Ipswich Exiles v Framlingham Town postponed, Leiston St Margarets 2 AFC Crowley 0, Mendlesham 2 Westerfield Utd 3, Saxmundham Sports 2 BT Trimley 3, Stanton v Cockfield Utd postponed, Wickham Market 1 Bramford Utd 4.

Division Two: AFC Hoxne 4 Salvation Army 0, Bacton Utd 89 2 Benhall St Mary 3, Bildeston Rgs 5 Sproughton Sports 2, Bramford Road Old Boys 1 Parkside Utd 3, Somersham 4 Thurston 0, Stonham Aspal 0 Stowupland Falcons 3, Waterside 1 Claydon 1.

Division Three: Aldeburgh Town 4 Cedars Park 2, Bartons 5 Elmswell 1, Coplestonians A 2 Stonham Aspal Res 0, Great Blakenham 0 Tacket Street BBOB 3, Halesworth Town 1 Coddenham 1, Walsham Le Willows A v Willis postponed.

Division Four: Benhall St Mary Res 1 Felixstowe Harpers 6, Bramford Road Old Boys Res 0 AFC Hoxne Res 8, Cedars Park Res 1 Ufford Sports 3, Claydon Res 1 Tattingstone Utd 3, Sizewell Associates 0 St Clements Hospital 4, Witnesham Wasps 0 Adhara 1.

Division Five: East Bergholt Utd A 0 Somersham Res 2, Kesgrave Kestrels 2 St Johns Res 2, Salvation Army Res 2 Woolverstone Utd 6, Stowupland Falcons Res 6 Witnesham Wasps Res 2.

Division Six: Elmswell Res 5 Bacton Utd 89 A 2, Halesworth Town Res 4 Shotley 1 Old Newton Utd A 2 Chantry Grasshoppers 1, Sproughton Sports Res 3 Bildeston Rgs Res 0, Stowupland Falcons A 0 Tattingstone Utd Res 2.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Reserve Knock Out Trophy Qualifying Group B: Boxted Lodgers 2 Lawford Lads 2.

Reserve Knock Out Cup Semi Final: Little Oakley 2West Bergholt 4.

Premier Division: Alresford Colne Rgs 3 Holland FC 0, Dedham Old Boys 3 White Notley 2, Gas Recreation 3 Little Oakley 0, Harwich & Parkeston 4 Haverhill Sports Association 0, Hedinghams Utd 6 Hatfield Peverel 1, West Bergholt 2 Lawford Lads 1.

Division One: Barnston AFC 1 Gosfield Utd 2. Clacton Utd 5 Kirby Ath 0, Coggeshall Town 1 Wormingford Wdrs 0, Foxash Social 1 Bradfield Rovers 6, Mersea Island 0 Colne Engaine & Bell Utd 1, Tiptree Jobserve 1 Boxted Lodgers 0.

Reserve Premier Division: Earls Colne 4 Gas Recreation 2, Gosfield Utd 1 Dedham Old Boys 1.

Reserve Division One: Bradfield Rovers 0 Mersea Island 0, Colne Engaine & Bell Utd 2 Barnston AFC 1, Kirby Ath 6 Hatfield Peverel 0, White Notley 2 Hedinghams Utd 1.

Glasswells St Edmundsbury League

Mick McNeil Semi-Finals: Barham Athletic 1 St Edmunds 1965 5, Westbury Utd 2 Home Guard 3.

Bill Utting Cup: Bury Rovers 5 Thurston 3

Division 1: Ram Meadow 5 Sporting 87 ‘A’ 1

Division 2: Beck Row Res 6 Wortham 2, Wickhambrook 2 Black Boy (Sat) 3

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter