Saturday, April 2

Vanarama Conference League

Premier Division: Aldershot v Barrow, Bromley v Lincoln City, Chester v Boreham Wood, Dover v Halifax, Eastleigh v Guiseley, Forest Green v Wrexham, Gateshead v Torquay, Kidderminster v Altrincham, Macclesfield v Braintree, Southport v Woking, Tranmere v Welling.

North Division: Brackley Town v AFC Fylde, Corby Town v Alfreton, Curzon Ashton v Hednesford Town, FC United of Manchester v Boston Utd, Gainsborough Trinity v Gloucester City, Harrogate Town v Stalybridge Celtic, North Ferriby Utd v Worcester City, Nuneaton v Telford, Solihull Moors v Bradford Park Avenue, Stockport v Lowestoft Town, Tamworth v Chorley.

South Division: Basingstoke Town v Concord Rangers, Bishop’s Stortford v Oxford City, Chelmsford City v Bath City, Dartford v Maidenhead Utd, Hayes & Yeading v Ebbsfleet, Hemel Hempstead Town v Gosport Borough, St Albans City v Maidstone Utd, Sutton Utd v Eastbourne Borough, Truro City v Whitehawk, Wealdstone v Havant & Waterlooville, Weston-Super-Mare v Margate.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v Burgess Hill Town, Canvey Island v Merstham, Dulwich Hamlet v Bognor Regis Town, Enfield Town v Grays Ath, Hampton & Richmond Borough v Brentwood Town, Hendon v Tonbridge Angels, Kingstonian v Lewes, Leatherhead v Metropolitan Police, Needham Market v Farnborough, Staines Town v Leiston, VCD Ath Harrow Borough, Wingate & Finchley v East Thurrock Utd.

North Division: AFC Hornchurch v Brightlingsea Regent, AFC Sudbury v Wroxham, Aveley v Barkingside, Bury Town v Waltham Abbey, Cheshunt v Cray Wdrs, Great Wakering Rovers v Phoenix Sports, Harlow Town v Tilbury, Heybridge Swifts v Haringey Borough, Redbridge v Thurrock, Romford v Witham Town, Soham Town Rangers v Maldon & Tiptree, Thamesmead Town v Dereham Town.

Most Read

Suffolk FA Senior Cup sponsored by CNet Training semi-final: Haverhill Borough v Waveney at Woodbridge Town FC.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Felixstowe & Walton Utd v Saffron Walden Town, Ipswich Wdrs v Thetford Town, Kirkley & Pakefield v Fakenham Town, Long Melford v Gorleston, Norwich Utd v Brantham Ath, Walsham le Willows v Stanway Rovers, Whitton Utd v Godmanchester Rovers.

First Division: Dereham Town Res v Cornard Utd, Downham Town v Needham Market Res, Ely City v Woodbridge Town, Kings Lynn Town Res v Great Yarmouth Town, Leiston Res v Diss Town, March Town Utd v Team Bury, Stowmarket Town v Wivenhoe Town.

Reserves League: Brantham Ath v Diss Town, Hadleigh Utd v Walsham le Willows, Halstead Town v Woodbridge Town, Lowestoft Town v Stowmarket Town, Newmarket Town v Whitton Utd, Saffron Walden Town v Brightlingsea Regent, Stanway Rovers v Cornard Utd, Witham Town v Felixstowe & Walton Utd Res.

Essex Senior League

Premier Division: Basildon Utd v Hullbridge Sports, Burnham Ramblers v Stansted, Clapton v Tower Hamlets, Greenhouse Sports v Waltham Forest, Ilford v Takeley, Sawbridgeworth Town v Bowers & Pitsea, Southend Manorv FC Romania, Sporting Bengal Utd v London Bari, Wadham Lodge v Barking.

Reserves Division: Grays Ath v Waltham Forest (1pm), Takeley v Southend Manor (2pm).

Touchline SIL

Senior Division: Capel Plough v Haughley Utd, Crane Sports v Leiston St Margarets, Framlingham Town v Achilles, Stanton v Ipswich Valley Rangers, Wenhaston Utd v Felixstowe Harpers Utd, Westerfield Utd v East Bergholt Utd, Wickham Market v Bramford Utd.

Division One: Benhall St Mary v Coplestonians, Henley Ath v Mendlesham, Ransomes Sports v AFC Hoxne, Somersham v Ipswich Exiles, Trimley Ath v Old Newton Utd.

Division Two: Barham Ath v Stonham Aspal, Bildeston Rangers v Cedars Park, Bramford Road Old Boys v AFC Kesgrave & Willis, Sproughton Sports v Stowupland Falcons, Witnesham Wasps v Trimley Red Devils.

Intermediate Division A: Coplestonians v Crane Sports, East Bergholt Utd v Capel Plough, Felixstowe Harpers Utd v Wenhaston Utd, Mendlesham v Ipswich Valley Rangers, Old Newton Utd v Westerfield Utd, Sporting 87 v Grundisburgh.

Intermediate Division B: AFC Hoxne v Trimley Ath, Claydon v Bramford Utd, Haughley Utd v Wickham Market, Ipswich Ath v Henley Ath, Ipswich Wdrs v Framlingham Town.

Intermediate Division C: Debenham LC v Bramford Road Old Boys, East Bergholt Utd A v Bacton Utd 89, Leiston St Margarets v Ransomes Sports, Stonham Aspal v Cedars Park, Stowupland Falcons v Old Newton Utd A, Trimley Red Devils v Somersham.

Division Three: Coddenham Ath v Tattingstone Utd, Elmswell v Chantry Grasshoppers, Halesworth Town v Ufford Sports (1pm), Sproughton Utd v Sizewell Associates, Tacket Street BBOB v Saxmundham Sports.

Division Four: AFC Elmsett v Stowupland Falcons A, Halesworth Town Res v Witnesham Wasps Res, Sporting 87 A v Woolverstone Utd.

Division Five: Adastral Park v Sutton Heath Saxons, AFC Titans v Sproughton Sports Res, Cedars Park A v Stage Event Security, Chantry Grasshoppers Res v Needham Market Phoenix, Ufford Sports Res v Kesgrave Kestrels Res.

St Edmundsbury League

Division One: St Edmunds v Stanton Res, Westbury v Wortham.

Division Two: Elmswell v Trunk, Thurston v Bury Wdrs, Bury Town v RF Saints.

Division Three: Walsham v Beck Row, Wortham Res v Weeting.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Buckhurst Hill v Bishops Stortford Swifts, Harold Hill v Frenford Senior, Harold Wood Ath v Hannakins Farm, Rayleigh Town v Newham Utd, Springfield v Manford Way, White Ensign v Kelvedon Hatch.

Division One: Leigh Ramblers v Shenfield AFC, Toby v Runwell Hospital.

Division Two: Catholic Utd v Old Barkabbeyans, Great Baddow v Ramsden Scotia, Herongate Ath v East Londoners, Lakeside v Westhamians, Rochford Town v FC Hamlets.

Division Three: Frenford Senior Res v Upminster, Hutton Res v May & Baker EC Res, Leytonstone Utd v Broomfield, Southend Sports v Debden Sports, Sungate v Harold Wood Ath Res.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter