Saturday, April 15

Vanarama National League

South Division: Bishop’s Stortford v Gosport Borough, East Thurrock Utd v Bath City, Ebbsfleet Utd v Eastbourne Borough, Hampton & Richmond v Wealdstone, Hungerford Town v Dartford, Maidenhead Utd v Concord Rangers, Oxford City v Chelmsford City, Welling Utd v Truro City, Weston-Super-Mare v Margate, Whitehawk v St Albans City.

Ryman League

Premier Division:

Bognor Regis Town v Harlow Town, Burgess Hill Town v Dulwich Hamlet, Enfield Town v Folkestone Invicta, Grays Ath v Merstham, Hendon v Metropolitan Police, Kingstonian v Leiston, Leatherhead v Billericay Town, Lowestoft Town v Staines Town, Needham Market v Harrow Borough, Tonbridge Angels v AFC Sudbury, Wingate & Finchley v Worthing.


You may also want to watch:


North Division: AFC Hornchurch v Phoenix Sports, Cheshunt v Aveley, Dereham Town v Thurrock, Great Wakering Rovers v Brentwood Town, Haringey Borough v Bowers & Pitsea, Norwich Utd v Heybridge Swifts, Romford v Maldon & Tiptree, Soham Town Rangers v Tilbury, Thamesmead Town v Waltham Abbey, VCD Ath v Bury Town, Wroxham v Ware.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Brantham Ath v Thetford Town, Fakenham Town v Long Melford, Felixstowe & Walton Utd v Haverhill Rovers, Great Yarmouth Town v Stanway Rovers, Hadleigh Utd v Gorleston, Kirkley & Pakefield v Saffron Walden Town, Mildenhall Town v FC Clacton, Newmarket Town v Ipswich Wdrs, Walsham le Willows v Godmanchester Rovers, Wivenhoe Town v Ely City

First Division: AFC Sudbury Res v Framlingham Town, Braintree Town Res v Dereham Town Res, Cornard Utd v March Town Utd, Downham Town v Needham Market Res, Halstead Town v Kings Lynn Town Res, Holland FC v Diss Town, Leiston Res v Coggeshall Town, Team Bury v Whitton Utd, Wisbech St Mary v Stowmarket Town.

Woodbridge Town v Haverhill Borough.

Reserves League: Saffron Walden Town v Witham Town, Stowmarket Town v Woodbridge Town, Whitton Utd v Cornard Utd.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Sporting Bengal Utd, Clapton v Ilford, Enfield 1893 v Tower Hamlets, Eton Manor v Sawbridgeworth Town, Stansted v Burnham Ramblers.

Reserves Division: AFC Sudbury v Redbridge (12.30pm), Barking v Takeley (2pm), Heybridge Swifts v Sawbridgeworth Town (2pm), Thurrock v Stansted (2pm).

Touchline SIL

Kick offs 2.30pm

Senior Division: Achilles v Capel Plough, Coplestonians v Bramford Utd, Felixstowe Harpers Utd v Henley Ath, Ipswich Ath v Haughley Utd, Leiston St Margarets v Grundisburgh, Ransomes Sports v Stanton, Wenhaston Utd v Crane Sports.

First Division: Claydon v AFC Hoxne, Ipswich Exiles v AFC Kesgrave, Ipswich Valley Rangers v Old Newton Utd, Mendlesham v Trimley Red Devils, Stowupland Falcons v Sporting ‘87, Benhall St Mary v Wickham Market.

Division Two: Barham Ath v Witnesham Wasps, Bartons Willows v Shotley, Cedars Park v Somersham, Halesworth Town v Bildeston Rangers, Stonham Aspal v Sproughton Sports.

Division Three: Salvation Army v Adastral Park, Tattingstone Utd v Cockfield Utd.

League A: Coplestonians v Mendlesham, Crane Sports v Ipswich Ath v Greshams, Sporting ‘87 v AFC Hoxne, Westerfield Utd v East Bergholt Utd.

League B: Benhall St Mary v Coplestonians A, Bacton Utd ‘89 v Stowupland Falcons, Bramford Utd v East Bergholt Utd A, Capel Plough v Claydon.

League C: Cockfield Utd v Stonham Aspal A, Ransomes Sports v Stowupland Falcons A, Somersham v Cedars Park, Sproughton Sports v AFC Kesgrave, Wickham Market v Halesworth Town.

Division Four: BROB Res v Chantry Grasshoppers Res, Felixstowe Rangers v Barham Ath Res, Sproughton Utd v Kesgrave Kestrels Res, Thurston v Needham Market Phoenix, Wortham v AFC YourShirts.

St Edmundsbury League

Division One: St Edmunds 1965 v Bury Town Rams A (2pm), Stanton Res v AFC Weeting (2pm).

Division Two: Bury Town Rams B v Walsham le Willows B (2pm), Bury Wanderers v RF Saints (2pm).

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Harold Hill v Rayleigh Town, Harold Wood Ath v Bishops Stortford Swifts, Kelvedon Hatch v Springfield, Manford Way v Buckhurst Hill, May & Baker EC v Frenford Senior.

Division One: Basildon Town v Newbury Forest, Galleywood v Catholic United, Runwell Sports v Newham United, , Division Two, Ryan v FC Hamlets.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter