Saturday, August 25

Blue Square Bet

Premier: Barrow 1 Alfreton Town 3, Braintree Town 1 Newport County 2, Dartford 1 Kidderminster 0, Forest Green 3 Woking 1, Hereford 2 Ebbsfleet Utd 0, Lincoln City 2 Macclesfield 3, Luton 0 AFC Telford 1, Mansfield 1 Hyde 0, Nuneaton 2 Cambridge Utd 2, Southport 0 Tamworth 3.

South: Bath City 2 Havant & W 0, Chelmsford 3 Bromley 2, Eastbourne Borough 1 Billericay 1, Eastleigh 3 Weston S Mare 0, Hayes & Yeading 0 Boreham Wood 1, Sutton Utd 1 Maidenhead Utd 1, Tonbridge Angels 0 Welling 0, Truro City 1 Salisbury 1, AFC Hornchurch 0 Dover 0, Farnborough 1 Dorchester 1.

Thurlow Nunn League

Premier Division: CRC v Mildenhall Town (match abandoned), Diss Town 0 Woodbridge Town 1, FC Clacton 1 Thetford Town 1, Stanway Rovers 0 Walsham le Willows 1.


You may also want to watch:


Division One: Brightlingsea Regent 2 Downham Town 2, Debenham LC 2 Braintree Town Res 6, Fakenham Town 1 Saffron Walden Town 3, Ipswich Wanderers 0 Newmarket Town 1, Long Melford 2 Cambridge Univ. Press 5, March Town Utd 2 Cornard Utd 1, Stowmarket Town 0 Swaffham Town 5.

FA Cup

Most Read

Basildon Utd 1 Haverhill Rovers 0, Bugbrooke St Michaels 2 Ely City 2, Dereham Town v Woodford Utd (match abandoned), Eton Manor 0 Norwich Utd 2, Felixstowe & Walton Utd 1 Heybridge Swifts 1, Godmanchester Rovers 3 Daventry Town 4, Gt Yarmouth Town 1 Witham Town 8, Halstead Town 0 Brentwood Town 6, Harlow Town 1 Hadleigh Utd 2, Kirkley & Pakefield 0 Southend Manor 2, Needham Market 6 Gorleston 1, Tj.bury 5 Brantham Ath 1, Whitton Utd 0 Aveley 3, Wisbech Town 3 Yaxley 0.

Reserve League

Premier Division: Gorleston 8 Brightlingsea Regent 2, Heybridge Swifts 6 Gt Yarmouth Town 2, Leiston 0 FC Clacton 1.

Division One: Brantham Ath 2 Stowmarket 3, Hadleigh Utd 2 Long Melford 0, Newmarket Town 1 Felixstowe & Walton Utd 3, Saffron Waldon Town 9 Whitton Utd 0, Walsham le Willows 2 Ipswich Wanderers 2, Wivenhoe Town 1 Halstead Town 1, Woodbridge Town 1 AFC Sudbury 4.

Touchline SIL

Senior Division: Coplestonians 4 Achilles 2, Crane Sports 3 Felixstowe Utd 4, Grundisburgh 1 Melton St Audrys 3, Haughley Utd 0 Wickham Market 1, Ipswich Ath 1 Ipswich Valley Rangers 9, Leiston St Margarets 3 East Bergholt Utd 0, Old Newton Utd 3 Capel Plough 5, Stanton 4 Ipswich Exiles 2.

Division One: Bramford United 0 Framlingham Town 1, Henley Ath 0 Saxmundham Sports 1, St Johns 0 Ransomes Sports 1, Trimley Red Devils 1 Sporting 87 2.

Intermediate Division A: Achilles 5 Ransomes Sports 2, Capel Plough 2 Old Newton Utd 5, Coplestonians 1 Melton St Audrys 1, Ipswich Valley Rangers 5 Ipswich Ath 2, Wenhaston Utd 2 East Bergholt Utd 3.

Intermediate Division B: BT Trimley 3 Leiston St Margarets 2, Ipswich Exiles 0 Stanton 5, Saxmundham Sports 3 Bramford Utd 3, Westerfield Utd 3 Sporting 87 2, Wickham Market 2 Cockfield Utd 0.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Dedham OB 3 Earls Colne 1, Gas Rec 4 Alresford Colne Rangers, Harwich & Parkeston 2 Univ of Essex 0, Hedinghams Utd 2 Lawford Ladds 3, Little Oakley 0 Haverhill Sports Ass 3, Maldon St Marys 0 Hatfield Peverel 2, West Bergholt 6 Gt Bentley 1, White Notley 1 Holland FC. Division One: Bradfield Rovers 5 Boxted Lodgers 2, Clacton Utd 2 Barnston AFC 4, Foxash Social 2 Rayne 2, Mersea Is 2 Gosfield Utd 3, Tiptree Jobserve 3 Colne Engaine & Bell Utd 3, Tollesbury 1 Coggeshall Town 5, Wormingford Wanderers 2 Kirby Ath 1.

Reserve Premier Division: Coggeshall Town 2 Dedham OB 2, Earls Colne 0 Tiptree Jobserve 0, Gosfield Utd 0 Alresford Colne Rangers 6, Gt Bentely v Univ of Essex (pp), Holland FC 0 Little Oakley 1.

Reserve Division One: Barnston AFC v Boxted Lodgers (pp), Colne Engaine & Bell Utd 0 White Notley 11, Hatfield Peverel 4 Mersea Is 0, Lawford Lads 2 Foxash Social 2.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter