Saturday, August 8

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot v Gateshead, Altrincham v Forest Green, Barrow v Dover, Boreham Wood v Halifax, Bromley v Wrexham, Chester v Braintree, Kidderminster v Grimsby, Lincoln City v Cheltenham, Southport v Eastleigh, Torquay v Macclesfield, Tranmere v Woking, Welling v Guiseley.

North Division: Brackley Town v Harrogate Town, Bradford Park Avenue v Alfreton, Chorley v Nuneaton, Curzon Ashton v Corby Town, Gainsborough Trinity v Worcester City, Gloucester City v FC United of Manchester, Hednesford Town v Stalybridge Celtic, Lowestoft Town v Telford, Solihull Moors v AFC Fylde, Stockport v Boston Utd, Tamworth v North Ferriby Utd.

South Division: Bath City v Wealdstone, Bishop’s Stortford v Havant & Waterlooville, Concord Rangers v Weston-Super-Mare, Eastbourne Borough v Maidenhead Utd, Ebbsfleet v Basingstoke Town, Gosport Borough v St Albans City, Hayes & Yeading v Whitehawk, Hemel Hempstead Town v Dartford, Margate v Truro City, Oxford City v Chelmsford City, Sutton Utd v Maidstone Utd.

Ryman League


You may also want to watch:


Premier Division: Bognor Regis Town v Merstham, Dulwich Hamlet v Canvey Island, East Thurrock Utd v Billericay Town, Enfield Town v Tonbridge Angels, Grays Ath v Hendon, Harrow Borough v Hampton & Richmond Borough, Leatherhead v Lewes, Leiston v Kingstonian, Metropolitan Police v Staines Town, Needham Market v Burgess Hill Town, VCD Ath v Farnborough, Wingate & Finchley v Brentwood Town.

North Division: AFC Hornchurch v Cray Wdrs, AFC Sudbury v Romford, Bury Town v Aveley, Great Wakering Rovers v Soham Town Rangers, Haringey Borough v Dereham Town, Harlow Town v Cheshunt, Heybridge Swifts v Thamesmead Town, Phoenix Sports v Maldon & Tiptree, Redbridge v Witham Town, Thurrock v Barkingside, Tilbury v Wroxham, Waltham Abbey v Brightlingsea Regent.

Most Read

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath v Godmanchester Rovers, Felixstowe & Walton Utd v Long Melford, Hadleigh Utd v Walsham le Willows, Haverhill Rovers v Gorleston, Ipswich Wdrs v Mildenhall Town, Kirkley & Pakefield v Newmarket Town, Norwich Utd v Saffron Walden Town, Stanway Rovers v Fakenham Town, Swaffham Town v FC Clacton, Whitton Utd v Thetford Town.

First Division: Braintree Town Res v Great Yarmouth Town, Cornard Utd v Downham Town, Debenham LC v AFC Sudbury Res, Dereham Town Res v Haverhill Borough, Halstead Town v Leiston Res, Kings Lynn Town Res v Team Bury.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Ilford, Basildon Utd v Clapton, Bowers & Pitsea v Greenhouse Sports, Burnham Ramblers v Enfield 1893, Hullbridge Sports v FC Romania, London Bari v Eton Manor, Sawbridgeworth Town v Sporting Bengal Utd, Southend Manor v Waltham Forest, Takeley v Tower Hamlets, Wadham Lodge v Stansted.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter