Saturday, August 13

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot v Wrexham, Braintree v Macclesfield, Chester v Maidstone Utd, Dover v North Ferriby Utd, Forest Green v Gateshead, Guiseley v Dag & Red, Lincoln City v Sutton Utd, Solihull Moors v Bromley, Southport v Woking, Torquay v Barrow, Tranmere v Eastleigh, York v Boreham Wood.

South Division: Bath City v St Albans City, Chelmsford City v Dartford, Concord Rangers v Truro City, Gosport Borough v Eastbourne Borough, Hampton & Richmond v East Thurrock Utd, Hemel Hempstead Town v Oxford City, Hungerford Town v Ebbsfleet, Poole Town v Bishop’s Stortford, Wealdstone v Margate, Welling v Weston-Super-Mare, Whitehawk v Maidenhead Utd.

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury v Dulwich Hamlet, Billericay Town v Merstham, Bognor Regis Town v Lowestoft, Enfield Town v Canvey Island, Folkestone Invicta v Harrow Borough, Harlow Town v Kingstonian, Hendon v Worthing, Leatherhead v Grays Ath, Leiston v Havant & Waterlooville, Metropolitan Police v Staines Town, Needham Market v Burgess Hill Town, Tonbridge Angels v Wingate & Finchley.


You may also want to watch:


North Division: Aveley v Ware, Brentwood Town v Phoenix Sports, Bury Town v Waltham Abbey, Great Wakering Rovers v Norwich Utd, Haringey Borough v Dereham Town, Maldon & Tiptree v Brightlingsea Regent, Romford v AFC Hornchurch, Soham Town Rangers v Witham Town, Thamesmead Town v Heybridge Swifts, Tilbury v Thurrock, VCD Ath v Bowers & Pitsea, Wroxham v Cheshunt.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Felixstowe & Walton Utd v Fakenham Town, Godmanchester Rovers v Brantham Ath, Gorleston v Haverhill Rovers, Hadleigh Utd v Kirkley & Pakefield, Ipswich Wdrs v Ely City, Mildenhall Town v Great Yarmouth Town, Newmarket Town v FC Clacton, Stanway Rovers v Walsham le Willows.

First Division: Braintree Town Res v Team Bury, Coggeshall Town v Downham Town, Cornard Utd v Diss Town, Debenham LC v Haverhill Borough, Dereham Town Res v Stowmarket Town, Holland FC v Leiston Res, Kings Lynn Town Res v Needham Market Res, March Town Ud v Halstead Town, Whitton Utd v AFC Sudbury Res, Woodbridge Town v Wisbech St Mary.

Reserve League: Halstead Town v Whitton Utd, Saffron Walden Town v Felixstowe & Walton Utd, Stowmarket Town v Stanway Rovers, Witham Town v Walsham le Willows, Wivenhoe Town v Newmarket Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barkingside v Barking, Burnham Ramblers v Eton Manor, Haringey & Waltham v Basildon Utd, Hullbridge Sports v Southend Manor, London Bari v Enfield 1893, Takeley v Sawbridgeworth Town, Wadham Lodge v Tower Hamlets, West Essex v Redbridge.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus