Saturday, August 19

Vanarama National League

Premier Division: AFC Fylde v Dagenham and Redbridge, Boreham Wood v Aldershot Town, Bromley v Hartlepool Utd,?Chester v Sutton Utd, Dover Ath v Barrow, Eastleigh v Tranmere Rovers, Gateshead v Macclesfield Town, Guiseley v Torquay Utd, ?Maidenhead Utd v Ebbsfleet Utd, Maidstone Utd v Wrexham, Solihull Moors v FC Halifax Town, Woking v Leyton Orient.

South Division: Bognor Regis Town v Weston-Super-Mare, Braintree Town v Hampton & Richmond Borough, Chippenham Town v East Thurrock Utd, Concord Rangers v Whitehawk, Dartford v Oxford City, Gloucester City v Hemel Hempstead Town, Havant & Waterlooville v Bath City, Poole Town v St Albans City, Truro City v Eastbourne Borough, Wealdstone v Chelmsford City, Welling Utd v Hungerford Town FC.

Bostik League

Premier Division: Burgess Hill Town v Folkestone Invicta, Dulwich Hamlet v Billericay Town, Enfield Town v Metropolitan Police, Hendon v Harlow Town, Leatherhead v Harrow Borough, Lowestoft Town v Worthing, Margate v Leiston, Merstham v Tooting & Mitcham Utd, Needham Market v Wingate & Finchley, Staines Town v Kingstonian, Thurrock v Dorking Wdrs, Tonbridge Angels v Brightlingsea Regent.


You may also want to watch:


?

The Emirates FA Cup 17-18

Most Read

Preliminary Round: AFC Hornchurch v Brentwood Town,?AFC Sudbury v Aveley, Barking v Saffron Walden Town, Bedford Town v Swaffham Town FC, Bowers & Pitsea v Haringey Borough, Brantham Ath v Cheshunt, Bury Town v Tilbury, Canvey Island v Witham Town, Carshalton Ath v Walton & Hersham, Chertsey Town v Horsham, Chipstead v Horley Town, Clapton v Norwich Utd, Corinthian Casuals v Hythe Town, Cray Wdrs v TBA, Croydon v Faversham Town, Dereham Town v Corby Town, East Grinstead Town v VCD Ath, East Preston v Thamesmead Town, Grays Ath v Redbridge, Greenwich Borough v Three Bridges, Haverhill Rovers v Heybridge Swifts, Herne Bay v TBA,? Hertford Town v Hadleigh Utd, Ilford v Haverhill Borough, Lewes v TBA, Maldon & Tiptree v Waltham Abbey, Newmarket Town v Ware, Potters Bar Town v West Essex, Ramsgate v Hanworth Villa,?Redhill v Ashford Utd, Sheppey Utd v Hastings Utd, Soham Town Rangers v Cogenhoe Utd, Southend Manor v Gorleston, Steyning Town v Phoenix Sports, Stowmarket Town v Romford, Tower Hamlets v Takeley, TBA v Mildenhall Town, TBA v Shoreham,?TBA v Sittingbourne, TBA v South Park, Walton Casuals v Molesey, Whyteleafe v TBA.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Coggeshall Town v Ipswich Wdrs, Ely City v Walsham le Willows, Fakenham Town v Wivenhoe Town, FC Clacton v Thetford Town, Felixstowe & Walton Utd v Godmanchester Rovers, Wroxham v Stanway Rovers.

First Division: Halstead Town v Whitton Utd, King’s Lynn Town Res v Holland FC, Leiston Res v Wisbech St Mary, Little Oakley v Team Bury, March Town Utd v Debenham LC, Norwich Utd Res v Needham Market Res, Woodbridge Town v Downham Town.

Reserve League: Haverhill Rovers v Felixstowe & Walton Utd, Wivenhoe Town v Long Melford.

Essex Senior League

Kick offs 2.30pm unless indicated:

Reserves Division: Waltham Abbey v Redbridge (12pm), Burnham Ramblers v AFC Sudbury, Great Wakering Rovers v Bishop’s Stortford, Heybridge Swifts v Stansted, Hullbridge Sports v Grays Ath, Sawbridgeworth Town v Thurrock, Takeley v Southend Manor Res, Woodford Town 2017 v East Thurrock.

Touchline SIL

Kick offs 2.30pm:

Senior Division: AFC Hoxne v Crane Sports, Bramford Utd v Benhall St Mary, Capel Plough v Grundisburgh, Coplestonians v Leiston St Margarets, Felixstowe Harpers Utd v Haughley Utd, Wenhaston Utd v Achilles, Westerfield Utd v East Bergholt Utd.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus