Saturday, August 12

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot Town 6 Guiseley 0, Barrow 3 Woking 0, Boreham Wood 4 Solihull Moors 1, Chester 0 FC Halifax Town 0, Dover Ath 1 Wrexham 0, Eastleigh 2 Dagenham & Redbridge 2, Ebbsfleet Utd 3 AFC Fylde 3, Gateshead 3 Torquay Utd 0, Leyton Orient 2 Maidstone Utd 0, Macclesfield Town 0 Bromley 0, Maidenhead Utd 2 Hartlepool Utd 1, Tranmere Rovers 0 Sutton Utd 1.

South Division: Bath City 1 Chelmsford City 2, Braintree Town 2 Chippenham Town 0, Concord Rangers 2 Truro City 2, Gloucester City 2 Wealdstone 2, Hampton & Richmond Borough 1 Eastbourne Borough 1, Havant & Waterlooville 0 Dartford 0, Hungerford Town FC 0 Hemel Hempstead Town 2, Poole Town 2 East Thurrock Utd 3, St Albans City 3 Weston-Super-Mare 1, Welling Utd 3 Bognor Regis Town 3, Whitehawk 0 Oxford City 3.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town 0 Kingstonian 1, Burgess Hill Town 1 Needham Market 1, Dulwich Hamlet 1 Staines Town 1, Enfield Town 1 Folkestone Invicta 1, Harrow Borough 2 Harlow Town 1, Leatherhead 2 Lowestoft Town 1, Leiston 1 Dorking Wdrs 0, Merstham 4 Wingate & Finchley 1, Metropolitan Police 3 Worthing 1, Thurrock 0 Margate 1, Tonbridge Angels 1 Hendon 0, Tooting & Mitcham Utd 1 Brightlingsea Regent 1.


You may also want to watch:


North Division: AFC Hornchurch 3 Soham Town Rangers 0, AFC Sudbury 1 Canvey Island 1, Aveley 1 Bowers & Pitsea 3, Barking 2 Waltham Abbey 3, Brentwood Town 2 Hertford Town 2, Bury Town 1 Romford 1, Dereham Town 1 Cheshunt 0, Heybridge Swifts 2 Mildenhall Town 1, Norwich Utd 0 Haringey Borough 2, Tilbury 1 Grays Ath 2, Ware 0 Maldon & Tiptree 1, Witham Town 1 Potters Bar Town 2.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Ely City 1 FC Clacton 0, Felixstowe & Walton Utd 4 Stowmarket Town 3, Godmanchester Rovers 4 Great Yarmouth Town 1, Gorleston 5 Saffron Walden Town 1, Hadleigh Utd 1 Newmarket Town 3, Ipswich Wdrs 2 Histon 4, Kirkley & Pakefield 1 Haverhill Rovers 4, Long Melford 0 Thetford Town 2, Wivenhoe Town 0 Wroxham 4.

First Division: Cornard Utd 2 Norwich Utd Res 2, Debenham LC 5 Little Oakley 0, Diss Town 1 Halstead Town 1, Framlingham Town 2 Braintree Town Res 0, Holland FC 10 Needham Market Res 0, March Town Utd 1 Leiston Res 1, Whitton Utd 3 Downham Town 2, Wisbech St Mary 3 AFC Sudbury Res 1, Woodbridge Town 2 Team Bury 1.

Reserve League: Halstead Town 5 Long Melford 1.

Essex Senior League

Premier Division: Barkingside 1 Stansted 0, Basildon Utd 2 Wadham Lodge 1, Clapton 0 Woodford Town (2017) 0, Enfield 1893 0 Ilford 3, FC Romania 8 Burnham Ramblers 2, Great Wakering Rovers 1 Southend Manor 1, Sawbridgeworth Town 4 Hackney Wick 1, Sporting Bengal Utd 2 Hullbridge Sports 3, Takeley 2 Redbridge 0, Waltham Forest 0 West Essex 2.

Reserves Division: Hullbridge Sports 8 East Thurrock 0, Southend Manor 1 Heybridge Swifts 3, Waltham Abbey 5 Grays Ath 0.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter