Saturday, August 5

National League

Premier Division: Sutton Utd v Leyton Orient (12.30pm), FC Flyde v Boreham Wood, Bromley v Eastleigh, Dagenham & Redbridge v Barrow, FC Halifax Town v Aldershot, Guiseley v Ebbsfleet Utd, Hartlepool Utd v Dover Ath, Maidstone Utd v Maidenhead Utd, Solihull Moors v Chester postponed, Torquay Utd v Tranmere Rovers, Woking v Gateshead, Wrexham v Macclesfield.

South Division: Bognor Regis Town v Bath City, Chelmsford City v Glouchester City, Chippenham Town v Havant & Waterlooville, Dartford v Hungerford Town, East Thurrock Utd v Hampton & Richmond, Eastbourne Borough v Braintree Town, Hemel Hempstead Town v Whitehawk, Oxford City v St Albans, Truro City v Welling Utd, Wealdstone v Concord Rgs, Weston-Super-Mare v Poole Town.

Bostik League

Friendlies - Pre Season Matches: Biggleswade Utd v Enfield Town, Canvey Island v Greenwich Borough, Carshalton Ath v Dulwich Hamlet, Dorking Wdrs v Phoenix Sports, East Grinstead Town v Tooting & Mitcham Utd, Folkestone Invicta v Thamesmead Town, Haringey Borough v Uxbridge, Harrow Borough v Egham Town, Hastings Utd v Worthing, Heybridge Swifts v Fisher, Hythe Town v Bowers & Pitsea, Leiston v Norwich Utd, Lowestoft Town v Kings Lynn Town, Marlow v Staines Town, Merstham v Cray Wdrs, Northwood v Brentwood Town, Peterborough Sports v Mildenhall Town, South Park v Ashford Town Middx, Tonbridge Angels v Slough Town (1pm), VCD Ath v Hendon, Waltham Abbey v Faversham Town, Waltham Abbey v Faversham Town.


You may also want to watch:


Sid Burvill Cup: Grays Ath v Sittingbourne.

The Emirates FA Cup: Cogenhoe Utd v Godmanchester Rovers, Ely City v Holbeach Utd, Enfield 1893 v Haverhill Borough, Eynesbury Rovers v Thetford Town, Fakenham Town v Wellingborough Town, FC Broxbourne Borough v Tower Hamlets, FC Clacton v Clapton, FC Romania v Waltham Forest, Felixstowe & Walton Utd v Brantham Ath, Framlingham Town v Wadham Lodge, Great Yarmouth Town v Diss Town, Hackney Wick v Long Melford, Hadleigh Utd v Sporting Bengal Utd, Histon v Northampton On Chenecks, Hoddesdon Town v Haverhill Rovers, Hullbridge Sports v Ipswich Wdrs, Ilford v Woodbridge Town, Kirkley & Pakefield v Saffron Walden Town, Newmarket Town v Great Wakering Rovers, Redbridge v Stansted, Sawbridgeworth Town v West Essex, Southend Manor v Wroxham, Stanway Rovers v Gorleston, Swaffham Town v Rothwell Corinthians, Takeley v Wivenhoe Town, Walsham le Willows v Basildon Utd.

Most Read

Thurlow Nunn League

First Division: Braintree Town Res v Norwich CBS, Cornard Utd v Leiston Res, Debenham LC v AFC Sudbury Res, Halstead Town v March Town Utd, Little Oakley v Wisbech St Mary, Norwich Utd Res v Team Bury, Whitton Utd v King’s Lynn Town Res.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter