Saturday, August 23

Football Conference South

Basingstoke Town v AFC Wimbledon

Bath City v Team Bath

Bognor Regis Town v Maidenhead Utd

Braintree Town v Hampton & Richmond Borough


You may also want to watch:


Bromley v Eastleigh

Fisher Athletic v Havant & Waterlooville

Most Read

Hayes & Yeading Utd v Bishop's Stortford

Newport County v Dorchester Town

St Albans City v Chelmsford City

Thurrock v Welling Utd

Weston Super Mare v Worcester City.

Ryman League

Premier Division

AFC Hornchurch v Dover Athletic

Ashford Town v Tooting and Mitcham Utd

Billericay Town v Wealdstone

Boreham Wood v Ramsgate

Dartford v Hastings Utd

Harrow Borough v Carshalton Athletic

Horsham v Heybridge Swifts

Maidstone Utd v Harlow Town

Margate v Canvey Island

Sutton Utd v Hendon

Tonbridge Angels v Staines Town.

Division One North

Cheshunt v Chatham Town

Concord Rangers v Enfield Town

Ilford v East Thurrock Utd

Leyton v Waltham Forest

Maldon Town v Ware

Northwood v Aveley

Redbridge v Potters Bar Town

Thamesmead Town v Great Wakering Rovers

Tilbury v Hillingdon Borough

Waltham Abbey v Brentwood Town

Wingate and Finchley v Witham Town.

British Gas Business Football League

Division One Midlands

AFC Sudbury v Sutton Coldfield Town

Atherstone Town v Arlesey Town

Barton Rovers v Malvern Town

Bedworth Utd v Aylesbury Utd

Bury Town v Marlow

Chesham Utd v Woodford Utd

Leamington v Dunstable Town

Leighton Town v Bromsgrove Rovers

Romulus v Nuneaton Town

Rothwell Town v Chasetown

Stourport Swifts v Soham Town Rangers.

Ridgeons League

Premier Division

Ely City v Woodbridge Town

Harwich & Parkeston v Mildenhall Town

King's Lynn Res v Felixstowe & Walton

Kirkley & Pakefield v Haverhill Rovers

Stanway Rovers v Histon Res

Tiptree Utd v Norwich Utd

Walsham-le-Willows v Lowestoft Town

Whitton Utd v Dereham Town

Wisbech Town v Needham Market

Wivenhoe Town v CRS

Wroxham v Leiston.

First Division

Brantham Athletic v Newmarket Town

Diss Town v March Town Utd

Fakenham Town v Cornard Utd

Gorleston v Downham Town

Hadleigh Utd v Thetford Town

Halstead Town v Swaffham Town

Ipswich Wanderers v Great Yarmouth Town

Long Melford v FC Clacton

Saffron Walden Town v Debenham LC

Stowmarket Town v Godmanchester Rovers

Reserve Division North

Debenham LC v Ipswich Wanderers

Dereham Town v Whitton Utd

Felixstowe & Walton Utd v Gorleston

Leiston v Stowmarket Town

Lowestoft Town v Walsham-le-Willows

Needham Market v Woodbridge Town

Reserve South Division

Cornard Utd v Braintree Town

FC Clacton v Long Melford

Haverhill Rovers v Maldon Town

Witham Town v AFC Sudbury

Essex Senior League

League

Basildon Utd v Stansted

Clapton v Burnham Ramblers

Enfield 1893 v Barking

Hullbridge Sports v London APSA

Romford v Southend Manor

Sawbridgeworth Town v Bowers & Pitsea

Mauritius Sports v Barkingside

Takeley v Eton Manor

Metaltec SIL

Senior Division

Coplestonians v Melton St Audry's

Felixstowe Utd v Capel Plough

Grundisburgh v Ransomes Sports

Ipswich Athletic v Framlingham Town

Leiston St Margarets v St Johns

Stonham Aspal v East Bergholt Utd

Woodbridge Athletic v Westerfield Utd

Kent Blaxill Border League

Premier Division

Alresford Colne Rangers v Mersea Island

Brightlingsea Regent v West Bergholt

Coggeshall Town v Hatfield Peverel

Gas Recreation v Great Bentley

Tiptree Heath v Dedham Old Boys

Weeley Athletic v White Notley

First Division

Bradfield Rovers v Lawford Lads

Holland FC v Foxash Social

Rowhedge v Great Bradfords

St Osyth v Kelvedon Social

Reserve Premier Division

Clare Town Res v Alresford Res

Great Bentley Res v Earls Colne Res

Little Oakley Res v Gas Recreation Res

Mistley Utd Res v Coggeshall Town Res

University of Essex Res v Bures Utd Res

West Bergholt Res v Brightlingsea Regent Res

Reserve First Division

Foxash Social Res v Glemsford & Cavendish Res

Gosfield Utd Res v Holland FC Res

Hatfield Peverel Res v Sudbury Athletic Res

Hedinghams Utd Res v Dedham Old Boys Res

Lawford Lads Res v Bradfield Rovers Res

Mersea Island Res v Boxted Lodgers Res

Essex Olympian League

Senior Division Challenge Cup: White Ensign v Kelvedon Hatch.

Reserve Division Challenge Cup: Harold Wood Ath v Shell Club Corringham.

Premier Division: M & B Club v Frenford Senior.

Senior Division One: Bishops Stortford Swifts v Leigh Ramblers, Burnham Ramblers Res v Leytonstone Utd.

Senior Division Two: Southminster St Leonards v Runwell Hospital, Stambridge Utd v Barnston, Upminster v Writtle.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter