Saturday, December 17

Vanarama National League

Premier Division: Macclesfield Town v Bromley (12.15pm), Boreham Wood v Barrow, Chester v Aldershot Town, Dagenham & Redbridge v Solihull Moors, Forest Green Rovers v Dover Ath, Gateshead v Braintree Town, Lincoln City v Tranmere Rovers, Maidstone Utd v North Ferriby Utd, Southport v Eastleigh, Sutton Utd v Wrexham, Woking v Guiseley, York City v Torquay Utd.

South Division: Bishop’s Stortford v Hemel Hempstead Town, East Thurrock United v Truro City, Ebbsfleet Utd v Gosport Borough, Hampton & Richmond v St Albans City, Hungerford Town v Margate, Maidenhead Utd v Dartford, Oxford City v Eastbourne Borough, Poole Town v Wealdstone, Welling Utd v Concord Rangers, Weston-Super-Mare v Chelmsford City, hitehawk v Bath City.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v Kingstonian, Canvey Island v Merstham, Dulwich Hamlet v Tonbridge Angels, Folkestone Invicta v Bognor Regis Town, Harrow Borough v AFC Sudbury, Havant & Waterlooville v Grays Ath, Leatherhead v Enfield Town, Leiston v Harlow Town, Lowestoft Town v Worthing, Metropolitan Police v Wingate & Finchley, Needham Market v Hendon, Staines Town v Burgess Hill Town.?


You may also want to watch:


North Division: Aveley v Dereham Town, Brentwood Town v Maldon & Tiptree, Cheshunt v VCD Ath, Great Wakering Rovers v Haringey Borough, Heybridge Swifts v Romford, Phoenix Sports v Tilbury, Thamesmead Town v Witham Town, Thurrock v Soham Town Rangers, Waltham Abbey v Bowers & Pitsea, Ware v Norwich Utd, Wroxham v AFC Hornchurch.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: FC Clacton V Ely City, Gorleston v Hadleigh Utd, Ipswich Wdrs v Wivenhoe Town, Kirkley & Pakefield v Felixstowe & Walton Utd, Long Melford v Godmanchester Rovers, Mildenhall Town v Haverhill Rovers, Saffron Walden Town v Great Yarmouth Town, Stanway Rovers v Newmarket Town, Swaffham Town v Brantham Ath.

First Division: AFC Sudbury Res v Debenham LC, Coggeshall Town v Woodbridge Town, Dereham Town v Kings Lynn Town Res, Diss Town v Leiston, Framlingham Town v Cornard Utd, Halstead Town v Braintree Town Res, Haverhill Borough v Downham Town, March Town Utd v Team Bury, Stowmarket Town v Needham Market Res, Whitton Utd v Wisbech St Mary.

Reserve League: Cornard Utd v Stanway Rovers, Felixstowe & Walton Utd v Halstead Town, Hadleigh Utd v Stowmarket Town, Walsham le Willows v Whitton Utd, Witham Town v Saffron Walden Town, Woodbridge Town v Newmarket Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Ilford, Barkingside v FC Romania, Basildon Utd v London Bari, Burnham Ramblers v Tower Hamlets, Clapton v Takeley, Enfield 1893 v West Essex, Eton Manor v Redbridge, Southend Manor v Haringey & Waltham, Sporting Bengal Utd v Hullbridge Sports, Stansted v Waltham Forest.

Reserves Division: AFC Sudbury v Barkingside (12.30pm), Hullbridge Sports v Thurrock (2pm), Redbridge v Heybridge Swifts (2pm), Sawbridgeworth Town v Stansted (2pm), Takeley v Bishop’s Stortford (2pm), Tower Hamlets v Waltham Abbey (2pm).

Kick offs 2pm

Touchline SIL

Senior Division: Bramford Utd v Westerfield Utd, Capel Plough v Leiston St Margarets, Felixstowe Harpers Utd v Crane Sports, Haughley Utd v Grundisburgh, Henley Ath v Achilles, Stanton v Ransomes Sports, Wenhaston Utd v Coplestonians.

Division One: AFC Kesgrave v Claydon, Bacton Utd 89 v Wickham Market, Mendlesham v Benhall St Mary, Old Newton Utd v Stowupland Falcons, Sporting 87 v Ipswich Valley Rangers, Trimley Ath v Ipswich Exiles, Trimley Red Devils v AFC Hoxne.

Division Two: Barham Ath v Stonham Aspal, Coddenham Ath v Bartons Willows, Halesworth Town v Cedars Park, Shotley v Bildeston Rangers, Somersham v Witnesham Wasps, Tacket Street BBOB v BROB.

Division Three: Adastral Park v Saxmundham Sports, Elmswell v Kesgrave Kestrels, Newton Road v Cockfield Utd, Stradbroke Utd v Ufford Sports, Sutton Heath Saxons v Tattingstone Utd, Woolverstone Utd v Stage Event Security.

League A: Achilles v Wenhaston Utd, Coplestonians v Mendlesham, Cranes Sports v Framlingham Town, Ipswich Ath v East Bergholt Utd, Sporting ‘87 v Old Newton Utd.

League B: Benhall St Mary v Haughley Utd, Claydon v Trimley Red Devils East Bergholt Utd A v Henley Ath, Stonham Aspal v Coplestonians A, Stowupland Falcons v Bramford Utd, Trimley Ath v Capel Plough.

League C: Cockfield Utd v Stowupland Falcons A, Debenham LC v Halesworth Town, Leiston St Margarets v Witnesham Wasps, Ransomes Sports v AFC Kesgrave, Sproughton Sports v Stonham Aspal A, Wickham Market v Sporting ‘87 A.

Division Four: AFC YourShirts v Needham Market Phoenix, BROB Res v Chantry Grasshoppers Res, Kesgrave Kestrels Res v Thurston, Sproughton Utd v Felixstowe Rangers, Ufford Sports Res v Bacton Utd ‘89 A, Wortham v Barham Ath Res.

St Edmundsbury League

Division One: Barons v AFC Weeting, Thurston v Bedrics Worth, Trunk v Bury Town Rams A, Vipers v St Edmunds 1965.

Division Two: AFC Black Boy v Bury Wanderers, AFC Weeting Res v RF Saints, Bury Town Rams B v Beck Row, Walsham le Willows B v Embers.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Buckhurst Hill v Hannakins Farm, Canning Town v Leigh Ramblers, Frenford Senior v Harold Hill, Harold Wood Ath v Springfield, Kelvedon Hatch v Rayleigh Town, May & Baker EC v Manford Way, White Ensign v Bishops Stortford Swifts.

Division One: Basildon Town v London APSA, Galleywood v Newham Utd, Great Baddow v Shenfield AFC, Newbury Forest v Catholic Utd, Old Chelmsfordians v Hutton, Old Southendian v Runwell Sports.

Division Two: Lakeside v Old Barkabbeyans, Ongar Town v Herongate Ath, Ramsden Scotia v Sungate, Rochford Town v Benfleet, Toby v FC Hamlets, Upminster v Ryan.

Division Three: Hutton Res v Old Chelmsfordians Res, Rayleigh Town Res v May & Baker EC Res, Roydon v Leytonstone Utd, Shoebury Town v Harold Wood Ath Res.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus