Saturday, January 31

Vanarama Conference League

Premier Division: Altrincham v Aldershot, Braintree v Macclesfield, Dartford v Bristol Rovers, Halifax v Barnet, Forest Green v Nuneaton, Grimsby v Telford, Kidderminster v Eastleigh, Lincoln City v Dover, Southport v Gateshead, Welling v Chester, Woking v Alfreton, Wrexham v Torquay.

North Division: AFC Fylde v Chorley, Barrow v Brackley Town, Boston Utd v Stockport, Colwyn Bay v Hednesford Town, Gainsborough Trinity v Harrogate Town, Gloucester City v Lowestoft Town, Guiseley v Hyde, Leamington v Solihull Moors, North Ferriby Utd v Worcester City, Oxford City v Tamworth, Stalybridge Celtic v Bradford Park Avenue.

South Division: Bishop’s Stortford v Staines Town, Boreham Wood v Basingstoke Town, Bromley v Havant & Waterlooville, Chelmsford City v Whitehawk, Eastbourne Borough v Bath City, Gosport Borough v Ebbsfleet, Maidenhead Utd v Concord Rangers, Sutton Utd v Farnborough, Wealdstone v Hayes & Yeading, Weston-Super-Mare v Hemel Hempstead Town.

Ryman League


You may also want to watch:


Premier Division: AFC Hornchurch v VCD Ath, Bognor Regis Town v Billericay Town, Canvey Island v Tonbridge Angels, Dulwich Hamlet v Grays Ath, Enfield Town v Metropolitan Police, Harrow Borough v Wingate & Finchley, Kingstonian v Maidstone Utd, Leatherhead v Bury Town, Leiston v Hampton & Richmond Borough, Lewes v East Thurrock Utd, Peacehaven & Telscombe v Hendon, Witham Town v Margate.

North Division: Aveley v Cray Wdrs, Barkingside v Thurrock, Brentwood Town v AFC Sudbury, Chatham Town v Burnham Ramblers, Cheshunt v Brightlingsea Regent, Dereham Town v Tilbury, Great Wakering Rovers v Ware, Harlow Town v Heybridge Swifts, Maldon & Tiptree v Needham Market, Romford v Soham Town Rangers, Thamesmead Town v Wroxham, Waltham Abbey v Redbridge.

Most Read

Disability Cup 14-15

Round One: Bury Town v Charlton Ath (Deaf) 1.30pm.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath v Diss Town, FC Clacton v Ipswich Wdrs, Felixstowe & Walton Utd v Fakenham Town, Godmanchester Rovers v Newmarket Town, Gorleston v Ely City, Haverhill Rovers v Kirkley & Pakefield, Mildenhall Town v Walsham le Willows, Thetford Town v Stanway Rovers, Whitton Utd v Norwich Utd, Wivenhoe Town v Hadleigh Utd.

First Division: AFC Sudbury Res v Team Bury, Cornard Utd v Swaffham Town, Debenham LC v Saffron Walden Town, Kings Lynn Town Res v Braintree Town Res, Long Melford v Downham Town, March Town Utd v Leiston Res, Needham Market Res v Great Yarmouth Town, Woodbridge Town v Halstead Town.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Hadleigh Utd v Gorleston, Halstead Town v Witham Town, Lowestoft Town v Felixstowe & Walton Utd, Walsham le Willows v Brantham Ath.

First Division: Newmarket Town v Diss Town, Saffron Walden Town v Whitton Utd, Stowmarket Town v Woodbridge Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Clapton, Basildon Utd v Bowers & Pitsea, Haringey Borough v Eton Manor, London Bari v Hullbridge Sports, Newham v Ilford, Southend Manor v Sporting Benghal Utd, Stansted v FC Romania, Takeley v Greenhouse London, Tower Hamlets v Enfield 1893.

Reserves Division: Redbirdge v Great Wakering Rovers, East Thurrock v Barking, Sawbridgeworth Town v Southend Manor.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles v Ipswich Valley Rangers, Claydon v Haughley Utd, Crane Sports v Capel Plough, Felixstowe Harpers Utd v Wenhaston Utd, Stanton v Grundisburgh.

Division One: Benhall St Mary v Ipswich Exiles, Framlingham Town v Henley Ath, Ipswich Ath v Coplestonians (2.30pm), Parkside Utd v Trimley Ath, Somersham v Mendlesham, St Johns v Old Newton Utd, Stow Utd v Sporting 87.

Division Two: AFC Hoxne v Boxford Rovers, Bildeston Rangers v Bartons, Ransomes Sports v Adhara, Salvation Army v Cedars Park, Stonham Aspal v Stowupland Falcons.

Intermediate Division A: Felixstowe Harpers Utd v East Bergholt Utd, Grundisburgh v Coplestonian, Old Newton Utd v Achilles, Wenhaston Utd v Ipswich Valley Rangers.

Intermediate Division B: Bramford Utd v Ipswich Exiles, Capel Plough v Wickham Market, Haughley Utd v Ransomes Sports, Henley Ath v Claydon, Mendlesham v Sporting 87.

Intermediate Division C: Bacton Utd 89 v Benhall St Mary, Coplestonians A v Somersham, Leiston St Margarets v Framlingham Town (Leiston St Margarets -1 point, venue tbc), Saxmundham Sports v Ipswich Ath (Saxmundham Sports -1 point), Walsham Le Willows A v Debenham LC.

Division Three: AFC Kesgrave & Willis v Elmswell, Barham Ath v Bramford Road Old Boys, Tacket Street BBOB v Sproughton Sports, Ufford Sports v Halesworth Town, Witnesham Wasps v Cockfield Utd.

Division Four: Cedars Park Res v Shotley, Cockfield Utd Res v Woolverstone Utd, Sproughton Utd v Tattingstone Utd, Stowupland Falcons Res v Stonham Aspal Res, Trimley Red Devils Res v Coddenham Ath.

Division Five: Bramford Road Old Boys Res v Elmswell Res, Chantry Grasshoppers v Kesgrave Kestrels, Old Newton Utd A v Bildeston Rangers Res, Sizewell Associates v Halesworth Town Res, Stowupland Falcons A v Felixstowe Harpers Utd A, Stradbroke Utd v Ufford Sports Res.

Division Six: AFC Elmsett v Salvation Army Res, AFC Kesgrave & Willis Res v Ipswich Valley Rangers A, Kesgrave Kestrels Res v Witnesham Wasps Res, Sporting 87 A v AFC Titans, Sproughton Sports Res v Bacton Utd 89 A, Tattingstone Utd Res v Stonham Aspal A.

Bob Coleman Cup

Round Three: Leiston St Margarets v Bacton Utd 89.

Gipping Press Cup

Round Three: Westerfield Utd Res v Crane Sports Res.

The St Edmundsbury League

KICK offs 2pm

Division Two & Three K/O Cup Quarter Final: Ram Meadow v Wortham, Bury Rovers v Walsham Le Willows B.

Division One K/O Cup: AFC Hoxne v Home Guard 2014, St Edmunds 1965 v Westbury Utd, Wickhambrook v RF Saints, Barons 1985 v Trunk.

Division Two: Beck Row v Thurston Res.

Division Three: Wortham Res v Bury Wdrs.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus