Saturday, January 21

Vanarama National League

Premier Division: Boreham Wood v Solihull Moors, Chester v Wrexham, Dagenham & Redbridge v Bromley, Forest Green Rovers v Braintree Town, Gateshead v Aldershot Town, Macclesfield Town v Guiseley, Maidstone Utd v Torquay Utd, Southport v North Ferriby Utd, Sutton Utd v Eastleigh, Woking v Tranmere Rovers, York City v Barrow.

South Division: Bishop’s Stortford v Concord Rangers, East Thurrock Utd v Margate, Ebbsfleet Utd v Chelmsford City, Hampton & Richmond v Gosport Borough, Hungerford Town v Truro City, Maidenhead Utd v Eastbourne Borough, Oxford City v Bath City, Poole Town v St Albans City, Welling Utd v Dartford, Weston-Super-Mare v Wealdstone, Whitehawk v Hemel Hempstead Town.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v Dulwich Hamlet, Canvey Island v Bognor Regis Town, Enfield Town v Grays Ath, Folkestone Invicta v Lowestoft Town, Harlow Town v Tonbridge Angels, Havant & Waterlooville v Needham Market, Hendon v AFC Sudbury, Kingstonian v Burgess Hill Town, Merstham v Metropolitan Police, Staines Town v Harrow Borough, Wingate & Finchley v Leatherhead, Worthing v Leiston.


You may also want to watch:


North Division: AFC Hornchurch v Tilbury, Aveley v Bury Town, Bowers & Pitsea v Norwich Utd, Brightlingsea Regent v Brentwood Town, Cheshunt v Phoenix Sports, Dereham Town v Romford, Haringey Borough v Soham Town Rangers, Maldon & Tiptree v Great Wakering Rovers, Thurrock v Heybridge Swifts, VCD Ath v Witham Town, Ware v Waltham Abbey, Wroxham v Thamesmead Town.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Brantham Ath v Swaffham Town, Ely City v Fakenham Town, Gorleston v Ipswich Wdrs, Great Yarmouth Town v FC Clacton, Haverhill Rovers v Felixstowe & Walton Utd, Long Melford v Kirkley & Pakefield, Mildenhall Town v Godmanchester Rovers, Thetford Town v Saffron Walden Town, Walsham le Willows v Newmarket Town, Wivenhoe Town v Hadleigh Utd.

First Division: AFC Sudbury Res v Dereham Town Res, Coggeshall Town v Stowmarket Town, Debenham LC v Cornard Utd, Framlingham Town v Haverhill Borough, Leiston Res v Braintree Town Res, March Town Utd v Diss Town, Needham Market Res v Holland FC, Team Bury v Halstead Town, Whitton Utd v Kings Lynn Town Res, Woodbridge Town v Downham Town.

Reserve League: Cornard Utd v Long Melford, Felixstowe & Walton Utd v Stanway Rovers, Hadleigh Utd v Woodbridge Town, Halstead Town v Newmarket Town, Saffron Walden Town v Witham Town, Stowmarket Town v Whitton Utd.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Enfield 1893, Burnham Ramblers v Clapton, Eton Manor v West Essex, Ilford v Tower Hamlets, London Bari v Wadham Lodge, Redbridge v FC Romania, Sawbridgeworth Town v Southend Manor, Sporting Bengal Utd v Barkingside, Takeley v Waltham Forest.

Reserves Division: AFC Sudbury v Takeley (12.30pm), Barkingside v Stansted (2pm), Heybridge Swifts v Thurrock (2pm), Sawbridgeworth Town v Barking (2pm), Waltham Abbey v Bishop’s Stortford (2pm).

Kick offs 2pm

Touchline SIL

Senior Division: Capel Plough v Ipswich Ath, Coplestonians v Leiston St Margarets, East Bergholt Utd v Crane Sports, Haughley Utd v Westerfield Utd, Ransomes Sports v Felixstowe Harpers Utd, Stanton v Henley Ath.

Division One: AFC Kesgrave v AFC Hoxne, Bacton Utd ‘89 v Benhall St Mary, Mendlesham v Trimley Ath, Sporting ‘87 v Ipswich Exiles, Stowupland Falcons v Old Newton Utd, Wickham Market v Trimley Red Devils.

Division Two: Bartons Willows v Stonham Aspal, Bildeston Rangers v Barham Ath, BROB v Witnesham Wasps, Cedars Park v Coddenham Ath, Chantry Grasshoppers v Tacket Street BBOB, Somersham v Sproughton Sports.

Division Three: Cockfield Utd v Stage Event Security, Elmswell v Ufford Sports, Kesgrave Kestrels v Newton Road, Salvation Army v Sutton Heath Saxons, Saxmundham Sports v Adastral Park.

League A: Ipswich Ath v Sporting ‘87, Old Newton Utd v Wenhaston Utd.

League B: East Bergholt Utd A v Coplestonians A, Stonham Aspal v Capel Plough, Trimley Red Devils v Stowupland Falcons.

League C: Halesworth Town v Debenham LC, Sporting ‘87 A v Ransomes Sports, Sproughton Sports v Somersham, Stonham Aspal A v Wickham Market, Stowupland Falcons A v Cockfield Utd, Witnesham Wasps v Cedars Park.

Division Four: Barham Ath v Cedars Park A, Needham Market Phoenix v Sproughton Utd, Thurston v Bacton Utd ‘89 A, Ufford Sports v Felixstowe Rangers.

Bob Coleman Cup: Achilles v Grundisburgh (1.30pm).

Club Colours Cup: AFC Kesgrave Res v Tattingstone Utd (1.30pm), AFC YourShirts v Kesgrave Kestrels Res.

Kick offs 1.30pm.

Goals of Ipswich Cup: AFC Hoxne Res v East Bergholt Utd Res, Benhall St Mary Res v Achilles Res, Coplestonians Res v Westerfield Utd Res, Cranes Sports Res v Haughley Utd Res, Leiston St Margarets Res v Mendlesham Res, Trimley Ath Res v Framlingham Town Res, Benhall St Mary Res v Achilles Res, Claydon Res v Bramford Utd Res Cranes Sports Res v Haughley Utd Res, Henley Ath Res v Bacton Utd ‘89 Res, Trimley Ath Res v Framlingham Town Res.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Bishops Stortford Swifts v Rayleigh Town, Canning Town v Harold Hill, Hannakins Farm v Springfield, Harold Wood Ath v Buckhurst Hill, White Ensign v Manford Way.

Division One: Catholic Utd v Great Baddow, Newham Utd v Galleywood, Old Southendian v Old Chelmsfordians, Runwell Sports v London APSA, Shenfield AFC v Newbury Forest, Snaresbrook v Hutton.

Division Two: FC Hamlets v Lakeside, Herongate Ath v Rochford Town, Old Barkabbeyans v Upminster, Ongar Town v Ramsden Scotia, Toby v Benfleet.

Division Three: Frenford Senior Res v May & Baker EC Res, Hutton Res v Harold Wood Ath Res, Leytonstone Utd v Roydon, Old Chelmsfordians Res v Shoebury Town, Rayleigh Town Res v Debden Sports.

St Edmundsbury League

Division One: Bury Town Rams A v Bedrics Worth, St Edmunds 1965 v Stanton Res, Vipers v Trunk.

Division Two: AFC Weeting Res v AFC Black Boy, Beck Row v Bury Wanderers, Elmswell Res v Walsham le Willows B, RF Saints v Bury Town Rams B.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter