Saturday, January 21

Vanarama National League

Premier Division: Boreham Wood 0 Solihull Moors 0, Chester 1 Wrexham 1, Dagenham & Redbridge v Bromley postponed, Forest Green Rovers 1 Braintree Town 1, Gateshead 1 Aldershot Town 1, Macclesfield Town 1 Guiseley 2, Maidstone Utd 2 Torquay Utd 1, Southport 2 North Ferriby Utd 4, Sutton Utd 1 Eastleigh 1, Woking v Tranmere Rovers postponed, York City 2 Barrow 1.

South Division: Bishop’s Stortford 1 Concord Rangers 0, East Thurrock Utd v Margate postponed, Ebbsfleet Utd 2 Chelmsford City 0, Hampton & Richmond v Gosport Borough postponed, Hungerford Town v Truro City postponed, Maidenhead Utd v Eastbourne Borough postponed, Oxford City v Bath City postponed, Poole Town v St Albans City postponed, Welling Utd v Dartford postponed, Weston-Super-Mare v Wealdstone postponed, Whitehawk v Hemel Hempstead Town postponed.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v Dulwich Hamlet postponed, Canvey Island 0 Bognor Regis Town 5, Enfield Town 2 Grays Ath 0, Folkestone Invicta 4 Lowestoft Town 1, Harlow Town 1 Tonbridge Angels 0, Havant & Waterlooville 1 Needham Market 3, Hendon AFC Sudbury , Kingstonian v Burgess Hill Town postponed, Merstham v Metropolitan Police postponed, Staines Town v Harrow Borough postponed, Wingate & Finchley 2 Leatherhead 1, Worthing 1 Leiston 3.


You may also want to watch:


North Division: AFC Hornchurch v Tilbury postponed, Aveley v Bury Town postponed, Bowers & Pitsea v Norwich Utd postponed, Brightlingsea Regent 2 Brentwood Town 2, Cheshunt v Phoenix Sports postponed, Dereham Town 2 Romford 3, Haringey Borough 6 Soham Town Rangers 0, Maldon & Tiptree 2 Great Wakering Rovers 0, Thurrock v Heybridge Swifts postponed, VCD Ath v Witham Town postponed, Ware v Waltham Abbey postponed, Wroxham 3 Thamesmead Town 2.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Brantham Ath v Swaffham Town postponed, Ely City 0 Fakenham Town 1, Gorleston 2 Ipswich Wdrs 1, Great Yarmouth Town 1 FC Clacton 1, Haverhill Rovers 0 Felixstowe & Walton Utd 3, Long Melford 1 Kirkley & Pakefield 0, Mildenhall Town 3 Godmanchester Rovers 2, Thetford Town v Saffron Walden Town abandoned, Walsham le Willows 2 Newmarket Town 2, Wivenhoe Town 0 Hadleigh Utd 2.

First Division: AFC Sudbury Res 3 Dereham Town Res 1, Coggeshall Town v Stowmarket Town abandoned, Debenham LC 3 Cornard Utd 0, Framlingham Town 2 Haverhill Borough 4, Leiston Res 1 Braintree Town Res 3, March Town Utd 1 Diss Town 0, Needham Market Res v Holland FC postponed, Team Bury v Halstead Town postponed, Whitton Utd 1 Kings Lynn Town Res 0, Woodbridge Town 4 Downham Town 4.

Reserve League: Cornard Utd v Long Melford postponed, Felixstowe & Walton Utd 2 Stanway Rovers 2, Hadleigh Utd v Woodbridge Town postponed, Halstead Town v Newmarket Town postponed, Stowmarket Town 2 Whitton Utd 1.

Essex Senior League

Premier Division: Barking 5 Enfield 1893 0, Burnham Ramblers v Clapton postponed, Eton Manor v West Essex postponed, Ilford v Tower Hamlets postponed, London Bari v postponed v Wadham Lodge postponed, Redbridge 1 FC Romania 4, Sawbridgeworth Town 5 Southend Manor 1, Sporting Bengal Utd 2 Barkingside 3, Takeley v Waltham Forest postponed.

Reserves Division: AFC Sudbury 3 Takeley 4, Barkingside 3 Stansted 3, Heybridge Swifts v Thurrock postponed, Waltham Abbey v Bishop’s Stortford postponed.

Touchline SIL

Senior Division: Capel Plough 10 Ipswich Ath 0, Coplestonians v Leiston St Margarets postponed, East Bergholt Utd 1 Crane Sports 1, Haughley Utd 2 Westerfield Utd 2, Ransomes Sports 3 Felixstowe Harpers Utd 2, Stanton 0 Henley Ath 4.

Division One: AFC Kesgrave v AFC Hoxne postponed, Bacton Utd ‘89 0 Benhall St Mary 5, Mendlesham 2 Trimley Ath 1, Sporting ‘87 v Ipswich Exiles postponed, Stowupland Falcons 2 Old Newton Utd 7, Wickham Market 1 Trimley Red Devils 4.

Division Two: Bartons Willows 2 Stonham Aspal 6, Bildeston Rangers v Barham Ath postponed, BROB 2 Witnesham Wasps 0, Cedars Park 0 Coddenham Ath 2, Chantry Grasshoppers 2 Tacket Street BBOB 4, Somersham v Sproughton Sports postponed.

Division Three: Cockfield Utd 7 Stage Event Security 3, Elmswell 3 Ufford Sports 3, Kesgrave Kestrels 2 Newton Road 2, Salvation Army 6 Sutton Heath Saxons 7, Saxmundham Sports 1 Adastral Park 4.

League A: Ipswich Ath 1 Sporting ‘87 0, Old Newton Utd 1 Wenhaston Utd 1.

League B: East Bergholt Utd A 3 Coplestonians A 1, Stonham Aspal 0 Capel Plough 2, Trimley Red Devils 6 Stowupland Falcons 1.

League C: Halesworth Town 0 Debenham LC 3, Sporting ‘87 A v Ransomes Sports postponed, Sproughton Sports v Somersham postponed, Stonham Aspal A v Wickham Market postponed, Stowupland Falcons A 2 Cockfield Utd 1, Witnesham Wasps 2 Cedars Park 3.

Division Four: Barham Ath 5 Cedars Park A 1, Needham Market Phoenix 2 Sproughton Utd 3, Thurston 8 Bacton Utd ‘89 A 1, Ufford Sports 1 Felixstowe Rangers 4.

Bob Coleman Cup: Achilles 2 Grundisburgh 0.

Club Colours Cup: AFC YourShirts 9 Kesgrave Kestrels Res 2.

Goals of Ipswich Cup: AFC Hoxne Res 1 East Bergholt Utd Res 2, Benhall St Mary Res 6 Achilles Res 3, Claydon Res 4 Bramford Utd 0, Coplestonians Res 1 Westerfield Utd Res 3, Henley Ath Res 1 Bacton Utd ‘89 Res 3, Leiston St Margarets Res 5 Mendlesham Res 0, Trimley Ath Res 3 Framlingham Town Res 2.

Essex Premier Cup

Fourth Round: Frenford Senior 0 Basildon Town 3, Leigh Ramblers 3 West Bergholt 1, Sungate 3 Kelvedon Hatch 3 (Kelvedon Hatch won 2-4 on pens).

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Canning Town 2 Harold Hill 2, Hannakins Farm 1 Springfield 2, White Ensign 2 Manford Way 4.

Division One: Newham Utd 3 Galleywood 2, Old Southendian 1 Old Chelmsfordians 1, Runwell Sports 1 London APSA 2.

Division Two: Herongate Ath 4 Rochford Town 3, Old Barkabbeyans 3 Upminster 1, Ongar Town 3 Ramsden Scotia 1.

Division Three: Frenford Senior Res 2 May & Baker EC Res 3, Leytonstone Utd 2 Roydon 4, Old Chelmsfordians Res 0 Shoebury Town 2.

St Edmundsbury League

Division One: Bury Town Rams A 0 Bedrics Worth 5, St Edmunds 1965 1 Stanton Res 2, Trunk 2 Vipers 7.

Division Two: AFC Weeting Res 2 AFC Black Boy 1, Beck Row 4 Bury Wdrs 2, Elmswell Res 1 Walsham le Willows B 2, RF Saints 1 Bury Town Rams B 2.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus