Saturday, March 19

Blue Square

Premier: Altrincham 2 Tamworth 0, Bath City 2 Grimsby 1, Cambridge Utd 2 York 1, Eastbourne Borough 0 Barrow 2, Fleetwood Town 1 Wrexham 0, Forest Green 0 Newport County 0, Rushden & D’monds 2 Southport 2, Hayes & Yeading 3 Kettering 2, Cambridge Utd 2 York 1.

South: Boreham Wood 0 Basingstoke 0, Braintree Town 1 St Albans 0, Dover 1 Dorchester 1, Eastleigh 1 Welling 4, Hampton & Richmond 0 Thurrock 0, Havant & W 2 Bishops Stortford 0, Lewes 1 Farnborough 2, Maidenhead Utd 0 Chelmsford 1, Staines Town 2 Dartford 0, Weston S Mare 1 Ebbsfleet Utd 1, Woking 0 Bromley 0.

Ridgeons League

Premier Division: Debenham LC 2 Gt Yarmouth Town 5, Dereham Town 0 Newmarket Town 0, FC Clacton 1 Wroxham 3, Felixstowe & Walton Utd 1 Wisbech Town 1, Kirkley & Pakefield 0 Brantham Ath 7, Leiston 4 Haverhill Rovers 0, Stanway Rovers 1 Mildenhall Town 3, Walsham le Willows 1 Ely City 1, Wivenhoe Town 1 CRC 1, Woodbridge Town 1 Histon Res 3.

Division One: Downham Town 0 Thetford Town 3, Godmanchester Rovers 4 Swaffham Town 1, Gorleston 3 Cambridge Univ Press 4, Halstead Town 3 Fakenham Town 0, Ipswich Wanderers 1 Team Bury 1, Long Melford 0 Diss Town 3, March Town Utd 0 Whitton Utd 4, Stowmarket Town 1 Saffron Walden Town 0.

Ridgeons Reserve League

Most Read

South Division: AFC Sudbury 4 Hadleigh Utd 1, Brantham Ath 2 Stanway Rovers 3, Haverhill Rovers 5 Felixstowe & Walton Utd 1, Witham Town 2 Long Melford 0.

North Division: Diss Town 1 Gorleston 4, Gt Yarmouth Town 2 Needham Market 2, Lowestoft Town 3 Woodbridge Town 1, Norwich Utd 0 Dereham Town 2, Whitton Utd 1 Walsham le Willows 1.

Essex Senior Division Cup

Quarter Final: Frenford Senior 1 Canning Town 0, Kelvedon Hatch 0 Harold Wood Ath 3, Rayleigh Town 3 Ongar Town 1.

Denny King Memorial Cup

Quarter Finals: Basildon Town 1 Southminster St Leonards 2, Benfleet 2 Castle Utd 4, M & B Club 4 Takeley Res 0, Thurrock Res 2 Sandon Royals 1 (aet).

ProKit UK Essex Olympian League

Premier Division: Epping 1 Westhamians 1, Manford Way 3 Buckhurst Hill 1, White Ensign 2 Galleywood 0.

Senior Division One: Aldborough Ath 1 Runwell Hospital 2, Bishops Stortford Swifts 4 Hutton 3, Lakeside 0 Hannakins Farm 4, Ryan FC 0 Old Chelmsfordians 1.

Senior Division Two: Burnham Ramblers Res 0 Leytonstone Utd 0, Herongate Ath 5 Roydon 0, Upminster 1 Forest Glade 0, Wadham Lodge 6 Broomfield 0.

Senior Division Three: Newham Utd 4 Bowers & Pitsea Res 2, Sawbridgeworth Town Res 2 Old Southendian 4, Shenfield AFC 8 Ramsden 0, Springfield 4 Catholic Utd 1, Writtle 3 Debden Sports 3.

Reserve Division One: Buckhurst Hill 1 Rayleigh Town 0, Harold Wood Ath 5 M & B Club1, Westhamians 2 Kelvedon Hatch 5.

Reserve Division Two: Galleywood 0 Aldborough Ath 0, Hutton 0 Ramsden 1, Mountnessing 2 Springfield 1, Old Chelmsfordians 0 Benfleet 1, Runwell Hospital 1 Upminster 5.

Reserve Division Three: Debden Sports 5 Southminster St Leonards 2, Forest Glade 6 Shenfield AFC 0, Leigh Ramblers 5 Newham Utd 3, Leytonstone Utd 0 Castle Utd 6, Sandon Royals 3 Writtle 0, Sungate 3 Basildon Town 2.

Essex Senior League

Barking 3 Clapton 2, Bethnal Green 3 Sawbridgeworth 0, Bowers & Pitsea 1 Witham 7, Enfield 1893 5 Eton Manor 1, London APSA 1 Mauritius 0, Southend Manor 2 Burnham Ramblers 0, Stansted 3 Basildon 1, Takeley 4 Barkingside 1.

Kingsley Healthcare SIL

Senior Division: Capel Plough 0 Haughley Utd 1, East Bergholt Utd 4 Woodbridge Ath 0, Framlingham Town 2 Grundisburgh 4, Ipswich Ath 3 Felixstowe Utd 0, Melton St Audrys 1 Coplestonians 0, Old Newton Utd 0 Stanton 1, Ransomes Sports 3 Crane Sports 0, Westerfield Utd 0 Achilles 4.

Division One: BT Trimley 0 Wickham Market 1, Leiston St Margarets 4 Ipswich Exiles 0, Mendlesham 1 Halesworth Town 0, Saxmundham Sports 2 Cockfield Utd 0, St Johns 4 Stowupland Falcons 0, Trimley Red Devils 1 Stonham Aspal 0, Wenhaston Utd 5 Thurston 0.

Intermediate Division A: Achilles 4 Saxmundham Sports 0, Coplestonians 2 Ipswich Ath 2, Felixstowe Utd 0 Ransomes Sports 0, Grundisburgh 5 Framlingham Town 0.

Intermediate Division B: Cockfield Utd 1 Mendlesham 5, Haughley Utd 0 Wickham Market 5, Ipswich Exiles v Capel Plough (pp), Stonham Aspal 3 Wenhaston Utd 1, Stowupland Falcons 6 BT Trimley 0, Thurston 2 East Bergholt Utd 4.

Division Two: Bacton Utd 89 3 Salvation Army 3, Bramford Road OB 4 Somersham 0, Bramford Utd 2 Henley Ath 4, Elmswell 2 Claydon 3, Gt Blakenham 1 AFC Hoxne 2, Parkside Utd 1 AFC Crowley 6, Sporting 87 4 Benhall St Mary 4.

Division Three: Sproughton Sports 6 Stradbroke Utd 3, St Clements Hospital 4 Bacton Utd 89 Res 2, Tacket Street BBOB 1 Bildeston Rangers 2, Ufford Sports 1 Tattingstone Utd 1, Willis 4 Walsham le Willows A 2.

Division Four: AFC Hoxne Res v Sporting 87 Res (pp), Aldeburgh Town 7 Bramford Road OB Res 3, Benhall St Mary Res 0 Claydon Res 2, Henley Ath Res 2 Bramford Utd Res 0, Sizewell Ass 6 Salvation Army Res 0.

Division Five: AFC Crowley Res 0 Westerfield Utd A 0, Cedars Park 1 Trimley Red Devils Res 0, Coddenham Res 3 East Bergholt Utd A 1, Elmswell Res 0 Old Newton Utd A 0, Woolverstone Utd Res 2 Felixstowe Harpers 8.

Division Six: Halesworth Town Res 1 AFC Titans 1, Kesgrave Kesterels 2 Sizewell Ass Res 1, Shotley 2 Sproughton Utd 4, Somersham Res 1 Sproughton Sports Res 8, Stradbroke Utd Res 0 FC Adhara 4.

Touchline Sports Trophy

Quarter Final: Crane Sports Res 2 Westerfield Utd Res 5, Stanton Res 1 Woodbridge Ath Res 3.

Club Colours Cup

Semi Final: Coplestonians A 3 Cedars Park 2, Stonham Aspal A 0 St Clements Hospital Res 3.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Alresford Colne Rangers 3 White Notley 0, Dedham OB 3 Harwich & Parkeston 0, Gas Rec 4 Brightlingsea Regent 1, Hatfield Peverel 1 Wormingford Wanderers 2, Hedinghams Utd 4 Little Oakley 3, Rowhedge 0 University of Essex 3, Sudbury Ath 0 West Bergholt 4, Tiptree Jobserve 1 Gt Bentley 4.

Division One: Bradfield Rovers 0 Coggeshall Town 2, Foxash Social 0 Boxted Lodgers 0, Gosfield Utd v Bell Utd (pp), Newbury Forest 5 Mersea Is 0, Rayne 3 Barnston AFC 1, St Osyth 2 Clacton Utd 0, Weeley Ath 1 Lawford Lads 9.

Reserve Premier Division: Brightlingsea Regent 4 Dedham OB 5, Coggeshall Town 5 Foxash Social 0, Holland FC 3 Hatfield Peverel 2, Little Oakley 1 West Bergholt 2, University of Essex 1 Earls Colne 2, White Notley 4 Alresford Colne Rangers 6.

Reserve Division One: Boxted Lodgers 0 Bradfield Rovers 3, Kirby Ath 1 Sudbury Ath 0, Lawford Lads 4 Gosfield Utd 1, Mersea Is 2 Tiptree Jobserve 2.

Broch Group Mid-Essex League

Premier Division League Cup Semi Final: Braintree & Bocking 7 St Cleres 3.

Premier Division: Byfleet Rayleigh 0 UCC 4, Harold Wood 1 Focus Ferrers 1, Little Waltham 0 Beacon Hill Rovers 0, Scotia Billericay 3 Silver End 2, Springfield Rouge 0 Great Baddow 4.

Division One League Cup Semi Final: Rhodesia 5 Writtle Manor 3, Scotia Billericay Res 3 Ferrers Ath 0.

Division One: Frenford Senior ‘A’ 3 Old Chelmsfordians 0, Old Chelmsfordians 0 Frenford Senior ‘A’ 4, Manford Way 0 Shenfield Hollands 1, Stags Head 3 Sparta Basildon 0, Swan Mead 1 Mundon Vics 2.

Division Two Leage Cup Semi Final: Sporting Brentwood 0 Manford Way Res 1.

Division Two: Battlesbridge 2 St Margarets 0, Hutton 2 Broomfield 2, Brendans 7 Harold Wood Res 2, Rayleigh 2 Shelley Royals 0, Sungate 1 Boreham 1.

Division Three: Beacon Hill Rovers Res 1 St Cleres Res 1, Bradwell Res 2 Frenford Senior ‘B’ 1, Felsted Rovers 5 City Colts 3, Epping 0 Byfleet Rayleigh Res 2, Latchingdon 3 E2V Tech 1, White Hart Utd 2 Stock 0.

Division Four: Crays Hill 2 Focus Ferrers Res 0, Durning 0 Tillingham 7, Great Baddow Res 1 Beacon Hill Rovers ‘A’ 0, Runwell Hospital 2 Basildon Ath 1, Silver End Res 4 Burnham Ramblers 1, Springfield v Battlesbridge Res - postponed.

Division Five League Cup Semi Final: St Cleres ‘A’ 0 Laindon Orient 1.

Division Five: Burnham Ramblers Res v Sparta Basildon Res - postponed, E2V Tech Res 4 Old Chelmsfordians Res 2, Maldon St Mary 1 White Hart Utd Res 0, Rayleigh ‘A’ 0 Battlesbridge ‘A’ 2, UCC Res 2 Dunmow 2.

St Edmundsbury League

Division One Cup Semi Finals: Barrow 2 Priors Inn 3, Ixworth 2 St Edmunds 6.

Division One: Lawshall Swan 2 RF Saints 1, Bartons 18 Elephant & Castle 0, Bushel 2 Mildenhall Utd 0.

Division Two Cup Semi Finals: Wickhambrook 3 Black Boy 2 AET, Garboldisham 5 Black Eagles 1.

Division Two: Beck Row 3 Tollgate Inn 1.