Saturday, March 15

Skrill Conference League

Premier Division: Aldershot 2 Nuneaton 2, Cambridge 1 Dartford 1, Chester 0 Alfreton 1, Grimsby 3 Wrexham 1, Hereford 0 Hyde 0, Kidderminster 1 Barnet 0, Lincoln City 2 Braintree 0, Salisbury 0 Gateshead 0, Southport 4 Macclesfield 1, Tamworth 1 Forest Green 2, Welling 0 Halifax 1.

South Division: Bath City 1 Dorchester Town 0, Eastbourne Borough 4 Chelmsford City 2, Eastleigh 4 Bishop’s Stortford 2, Farnborough 2 Bromley 1, Gosport Borough 2 Boreham Wood 1, Havant & Waterlooville 0 Staines Town 2, Hayes & Yeading 1 Concord Rgs 0, Maidenhead Utd 1 Dover Ath 2, Sutton Utd 4 Basingstoke Town 0, Tonbridge Angels 1 Weston-Super-Mare 0, Whitehawk 1 Ebbsfleet 1.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town 0 Margate 2, Bognor Regis Town 0 Leiston 0, Canvey Island 1 Metropolitan Police 1, Enfield Town 3 Hampton & RB 0, Grays Ath 1 Carshalton Ath 4, Hendon 2 Cray Wdrs 0, Kingstonian 1 AFC Hornchurch 1, Lowestoft Town 1 Lewes 1, Maidstone Utd 4 Dulwich Hamlet 3, Thamesmead Town 0 Harrow Borough 1, Wealdstone 5 East Thurrock Utd 0, Wingate & Finchley 1 Bury Town 0.


You may also want to watch:


North Division: Barkingside 1 Needham Market 1, Brentwood Town 4 Waltham Forest 0, Chatham Town 2 Burnham Ramblers 0, Cheshunt 1 Aveley 1, Dereham Town 0 Redbridge 2, Harlow Town 1 AFC Sudbury 1, Heybridge Swifts 3 VCD Ath 0, Maldon & Tiptree 1 Thurrock 1, Romford 3 Wroxham 0, Waltham Abbey 2 Soham Town Rgs 0, Ware 0 Tilbury 0, Witham Town 3 Erith & Belvedere 2.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Brightlingsea Regent 3 Diss Town 1, FC Clacton 3 Ely City 4, Gorleston 3 Brantham Ath 1, Hadleigh Utd 2 Godmanchester Rovers 4, Mildenhall Town 0 Felixstowe & Walton Utd 1, Norwich Utd 3 Thetford Town 0, Stanway Rovers 0 Haverhill Rovers 1, Wivenhoe Town 2 Kirkley & Pakefield 1, Woodbridge Town 0 Newmarket Town 1.

First Division: AFC Sudbury Res 6 Cornard Utd 1, Braintree Town Res 1 Long Melford 3, Debenham LC 0 Halstead Town 3, Downham Town 1 Whitton Utd 4, Ipswich Wdrs 5 March Town Utd 0, Needham Market Res 1 Fakenham Town 0, Stowmarket Town 3 Saffron Walden Town 1, Team Bury v Dereham Town Res abandoned.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brantham Ath 2 Lowestoft Town 0, Felixstowe & Walton Utd 4 Gorleston 0, Walsham-le-Willows 6 Ipswich Wdrs 0.

First Division: Diss Town v Hadleigh Utd abandoned, Halstead Town 3 Stowmarket Town 3, Newmarket Town 1 Woodbridge Town 2, Saffron Walden Town 2 Long Melford 1.

Suffolk Senior Reserve Cup Semi final: Whitton Utd 2 Felixstowe Harpers Utd 1.

Touchline SIL

Senior Division: Crane Sports 5 Stanton 0, East Bergholt Utd 1 Achilles 3, Haughley Utd 1 Coplestonians 1, Leiston St Margarets 2 Ipswich Valley Rgs 3, Old Newton Utd 1 Grundisburgh 4, Wenhaston Utd 2 Felixstowe Harpers Utd 1, Westerfield Utd 2 Capel Plough 1.

Division One: AFC Crowley 1 Iswich Exiles 3, Framlingham Town 1 Henley Ath 0, Parkside Utd 3 Ipswich Ath 1, Ransomes Sports 1 Saxmundham Sports 2, Sporting 87 1 Bramford Utd 3, Trimley Ath 2 Mendlesham 0.

Intermediate Division A: Achilles 3 East Bergholt Utd 1, Grundisburgh 2 Wenhaston Utd 3, Melton St Audrys 10 AFC Crowley 0, Ransomes Sports v Old Newton Utd postponed, Westerfield Utd 1 Crane Sports 3.

Intermediate Division B: Bramford Utd 3 Claydon 3, Henley Ath 4 Capel Plough 0, Mendlesham 5 Framlingham Town 3, Saxmundham Sports 2 Leiston St Margarets 0, St Johns 3 Ipswich Exiles 0, Trimley Ath 0 Sporting 87 3.

Division Two: AFC Hoxne 1 Bldeston Rgs 1, Cockfield Utd 0 Bacton Utd 89 2, Salvation Army 2 Bartons 0, Sproughton Sports 3 Cedars Park 3, Stonham Aspal 1 Benhall St Mary 3, Stowupland Falcons 3 Adeburgh Town 1.

Division Three: Adhara v Thurston postponed, Boxford Rovers 1 Ufford Sports 0, Halesworth Town 0 AFC Hoxne Res 8, Trimley Red Devils Res 2 Coplestonians A 0, Willis 2 Elmswell 6.

Division Four: Barham Ath 3 St Clements Hospital 2, Waterside 4 Stradbroke Utd 0, Witnesham Wasps 3 Stonham Aspal Res 2, Woolverstone Utd 3 Cockfield Utd Res 2.

Division Five: Aldeburgh Town Res 4 Elmswell Res 2, Benhall St Mary Res 3 Bramford Road Old Boys Res 4, East Bergholt Utd A 2 Old Newton Utd A 1, Sizewell Associates 0 Kesgrave Kestrels 6, Sproughton Utd 4 Halesworth Town Res 1, Tattingstone Utd Res 0 Shotley 5.

Division Six: AFC Titans 0 Stowupland Falcons A 2, Bacton Utd 89 A 6 Salvation Army Res 1, Chantry Grasshoppers 11 AFC Elmsett 2, Kesgrave Kestrels Res 8 Shotley Res 2, Sporting 87 A 6 Sproughton Sports Res 0, Ufford Sports Res 1 Bildeston Rgs Res 4.

Club Colours Cup

Semi Final: Bacton Utd 89 Res 3 Stowupland Falcons Res 0, Somersham Res 2 Felixstowe Harpers Utd A 0.

Suffolk Junior Cup

Semi Final: Claydon 4 Bungay Town 2.

Suffolk Senior Reserve Cup

Semi Final: Felixstowe Harpers Utd 1 Whitton Utd 2.

Glasswells St Edmundsbury League

Division One KO Cup Semi Final: Barons 2 St Edmunds 1965 4, Coddenham 1 Garboldisham 3.

Division Two KO Cup Semi Final: AFC Hoxne 1 Wickhambrook 0, Bury Rovers 1 Elephant & Castle 2.

Division One: Westbury Utd 3 RF Saints 4.

Division Two: Thurston Res 4 Walsham Le Willows B 0, Ram Meadow Res 6 Bury Wdrs 1.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Tommy Thompson Knockout Cup

Quarter Final: Gosfield Utd Res 0 Holland FC Res 1.

Premier Division: Dedham Old Boys 1 Earls Colne 1, Great Bentley 1 Gas Recreation 8, Holland FC 3 Alresford Colne Rgs 0, Little Oakley 1 Barnston AFC 1, Tiptree Jobserve 0 Coggeshall Town 3, Tollesbury 2 Harwich & Parkeston 1, University of Essex 1 Lawford Lads 2, White Notley 2 West Bergholt 3.

Division One: Alresford Colne Rgs Res 2 Little Oakley Res 1, Hatfield Peverel 1 Clacton Utd 1, Hedinghams Utd 1 Bradfield Rovers 1, Mersea Island 0 Rayne 0, Panfield Bell 0 Wormingford Wdrs 7, West Bergholt Res 1 Kirby Ath 1.

Division Two: Barnston AFC Res 3 Dedham Old Boys Res 1, Colne Engaine 3 Tiptree Jobserve Res 3, Earls Colne Res 4 Great Bentley Res 1, Gas Recreation Res 2 University of Essex Res 1, Harwich & Parkeston Res 2 Coggeshall Town Res 1.

Division Three: Bradfield Rovers Res 2 FC Clacton Res 4, Bures Utd 0 White Notley Res 1, Lawford Lads Res 1 Team Brantham 2.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter