Saturday, March 28

Vanarama Conference League

Premier Division: Macclesfield v Bristol Rovers (12.30pm), Alfreton v Barnet, Chester v Woking, Dartford v Altrincham, Dover v Telford, Gateshead v Eastleigh, Kidderminster v Braintree, Lincoln City v Forest Green, Nuneaton v Halifax, Southport v Torquay, Welling v Grimsby.

North Division: Barrow v Bradford Park Avenue, Boston Utd v Worcester City, Chorley v Tamworth, Colwyn Bay v Brackley Town, Gainsborough Trinity v AFC Fylde, Harrogate Town v Lowestoft Town, Hednesford Town v Oxford City, Hyde v Stockport, Leamington v Stalybridge Celtic, Solihull Moors v Gloucester City.

South Division: Basingstoke Town v Wealdstone, Bath City v Bromley, Bishop’s Stortford v Farnborough, Boreham Wood v Hemel Hempstead Town, Chelmsford City v Havant & Waterlooville, Concord Rangers v Ebbsfleet, Eastbourne Borough v Sutton Utd, Maidenhead Utd v Gosport Borough, St Albans City v Staines Town, Whitehawk v Weston-Super-Mare.

Ryman League


You may also want to watch:


Premier Division: Wingate & Finchley v Dulwich Hamlet (1pm), AFC Hornchurch v Harrow Borough, Bognor Regis Town v Metropolitan Police, Bury Town v Grays Ath, Canvey Island v Billericay Town, East Thurrock Utd v Witham Town, Enfield Town v Hampton & Richmond Borough, Hendon v Leatherhead, Kingstonian v Peacehaven & Telscombe, Leiston v Tonbridge Angels, Maidstone Utd v Margate, VCD Ath v Lewes.

North Division: Aveley v Barkingside, Brentwood Town v Burnham Ramblers, Brightlingsea Regent v Maldon & Tiptree, Chatham Town v Harlow Town, Cray Wdrs v Romford, Dereham Town v AFC Sudbury, Great Wakering Rovers v Thamesmead Town, Heybridge Swifts v Needham Market, Redbridge v Wroxham, Soham Town Rangers v Cheshunt, Thurrock v Ware, Waltham Abbey v Tilbury.

Most Read

Thurlow Nunn League

Premier Division: Diss Town v Newmarket Town, FC Clacton v Fakenham Town, Felixstowe & Walton Utd v Wivenhoe Town, Godmanchester Rovers v Ipswich Wdrs, Norwich Utd v Stanway Rovers, Thetford Town v Mildenhall Town, Walsham le Willows v Hadleigh Utd, Whitton Utd v Ely City.

First Division: AFC Sudbury Res v Long Melford, Cornard Utd v Dereham Town Res, Debenham LC v Swaffham Town, Downham Town v Team Bury, Great Yarmouth Town v Haverhill Borough, Halstead Town v Leiston Res, March Town Utd v Kings Lynn Town Res, Needham Market Res v Saffron Walden Town, Woodbridge Town v Braintree Town Res.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brantham Ath v Gorleston, Hadleigh Utd v Felixstowe & Walton Utd, Lowestoft Town v Halstead Town, Stanway Rovers v Brightlingsea Regent.

Division One: Long Melford v Whitton Utd, Newmarket Town v Stowmarket Town, Wivenhoe Town v Diss Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Greenhouse London, Bowers & Pitsea v Eton Manor, Clapton FC v Enfield 1893, FC Romania v Basildon Utd, Ilford v Stansted, Southend Manor v Newham, Takeley v Sawbridgeworth Town, Tower Hamlets v Sporting Bengal Utd, Waltham Forest v London Bari, Haringey Borough v Hullbridge Sports.

Reserves Division: Redbridge v Great Wakering Rovers, Hullbridge Sports v Takeley, Stansted v Barking,

Tilbury v Tower Hamlets, Sawbridgeworth Town v East Thurrock, Thurrock v Clapton.

Touchline SIL

Senior Division: Capel Plough v Claydon, Crane Sports v Leiston St Margarets, Stanton v Bramford Utd, Westerfield Utd v Grundisburgh.

Division One: Benhall St Mary v Stow Utd, Henley Ath v Mendlesham, Old Newton Utd v Ipswich Exiles, Sporting 87 v St Johns.

Division Two: AFC Hoxne v Trimley Red Devils, Bartons v Bildeston Rangers, Boxford Rovers v Ransomes Sports, Saxmundham Sports v Salvation Army, Stonham Aspal v Adhara, Stowupland Falcons v Bacton Utd 89.

Intermediate Division A: Achilles v Westerfield Utd, East Bergholt Utd v Ipswich Valley Rangers, Felixstowe Harpers Utd v Crane Sports, Grundisburgh v Old Newton Utd.

Intermediate Division B: Capel Plough v Bramford Utd (at Bramford Utd), Mendlesham v Henley Ath, Ransomes Sports v Trimley Ath, Stow Utd v Haughley Utd (at Haughley Utd), Wickham Market v Claydon.

Intermediate Division C: Benhall St Mary v Saxmundham Sports (1pm), Coplestonians A v Debenham LC (Debenham LC -1 point), Leiston St Margarets v Somersham (Somersham -1 point).

Division Three: AFC Kesgrave & Willis v Elmswell, Barham Ath v Cockfield Utd, Sproughton Sports v Ufford Sports, Tacket Street BBOB v Bramford Road Old Boys.

Division Four: Cedars Park Res v Stowupland Falcons Res, Cockfield Utd Res v Shotley, Tattingstone Utd v Sproughton Utd.

Division Five: Bramford Road Old Boys Res v Stowupland Falcons A, Halesworth Town Res v Felixstowe Harpers Utd A, Kesgrave Kestrels v Sizewell Associates.

Division Six: AFC Elmsett v AFC Titans, AFC Kesgrave & Willis Res v Stonham Aspal A, Ipswich Valley Rangers A v Bacton Utd 89 A, Kesgrave Kestrels Res v Witnesham Wasps Res (at Gainsborough SC), Sporting 87 A v Tattingstone Utd Res.

Bob Coleman Cup

Quarter Final: Ipswich Valley Rangers v Felixstowe Harpers Utd.

Semi Final: Ipswich Ath v Wenhaston Utd.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Alresford Colne Rangers v West Bergholt, Barnston AFC v Holland FC, Coggeshall Town v Dedham Old Boys, Earls Colne v Tiptree Jobserve, Lawford Lads v Little Oakley, Tollesbury v Boxted Lodgers.

Division One: Elmden Rovers Clacton v Hedinghams Utd, Gas Recreation Res v Coggeshall Town Res, Hatfield Peverel v Bradfield Rovers, Holland FC Res v Harwich & Parkeston, Little Oakley Res v Gosfield Utd, West Bergholt Res v Wormingford & Colne Engaine.

Division Two: Boxted Lodgers Res v Hatfield Peverel Res, Cinque Port v FC Clacton Res, Dedham Old Boys Res v Earls Colne Res, Gosfield Utd Res v Team Brantham, Great Bentley Res v Weeley Ath, Mersea Island Res v Tiptree Perrywood, Tiptree Jobserve Res v Bradfield Rovers Res.

The St Edmundsbury League

Division One: Home Guard v Wickhambrook, Westbury v RF Saints, AFC Hoxne v Trunk.

Division Two: Bury Rovers v Beck Row, Wortham v Bartons Res, Thurston v Ram Meadow.

Division Three: Ram Meadow v Black Boy, Cedars Park A v Wortham, Walsham v Bury Wdrs.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus