Saturday, May 5

Pro-Kit UK Essex Olympian League

Premier Division: Hannakins Farm v Frenford Senior, Raylaigh Town v Harold Wood Ath.

Senior Divsion One: Bishops Stortford Swifts v Herongate Ath, Wadham Lodge v Benfleet.

Reserve Division One: Hutton v Canning Town, M & B Club v Manford Way.

Kingsley Healthcare SIL


You may also want to watch:


Senior Division: Capel Plough v Crane Sports, Felixstowe Utd v Framlingham Town, Haughley Utd v Grundisburgh, Ipswich Ath v Leiston St Margarets, Melton St Audrys v Achilles, Old Newton Utd v East Bergholt Utd, Wickham Market v Ransomes Sports, Woodbridge Ath v Stanton.

Division One: Ipswich Exiles v BT Trimley, St Johns v Wenhaston Utd, Westerfield Utd v Coplestonians.

Most Read

Intermediate Division A: Grundisburgh v Capel Plough, Stanton v Westerfield Utd.

Intermediate Division B: Framlingham Town v Wickham Market, Henley Ath v Trimley Red Devils, Leiston St Margarets v Mendlesham, Saxmundham Sports v Cockfield Utd, Wenhaston Utd v Haughley Utd.

Division Two: AFC Crowley v Sporting 87, Benhall St Mary v Stowupland Falcons, Salvation Army v Bildeston Rangers, Sproughton Sports v Gt Blakenham.

Division Three: Waterside v Coplestonians A, Willis v John Bull Utd.

Division Four: AFC Hoxne Res v Cedars Park, Aldeburgh Town v Bramford Road OB Res, Sporting 87 Res v Sizewell Ass.

Division Five: Dennington Utd v East Bergholt Utd A v Stonham Aspal A v Benhall St Mary Res.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Dedham Old Boys v Great Bentley, Holland v University of Essex, Lawford Lads v Hedinghams Utd, Rowhedge v Gas Recreation, West Bergholt v Alresford Colne Rangers, Wormingford Wanderers v Newbury Forest.

Division One: Bradfield Rovers v Clacton Utd, Coggeshall Town v St Osyth, Colne Engaine & Bell Utd v Earls Colne.

Reserve Premier Division: Gas Recreation v West Bergholt, Great Bentley v Coggeshall Town, Little Oakley v Dedham Old Boys, University of Essex v Earls Colne.

Reserve Division One: Foxash Social v Lawford Lads.

St Edmundsbury League (ko 2pm)

Division One: Westbury Utd v Ixworth Raiders, Beck Row v Glad Abbott.

Division Two: Barningham v Tollgate Inn, Barons v Black Boy (Sat).

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus