Saturday, May 11

Touchline SIL

Senior Division: Wickham Market v Leiston St Margarets.

Intermediate Division A: Achilles v Wenhaston Utd, Crane Sports v Trimley Red Devils, Henley Ath v Old Newton Utd, Melton St Audrys v East Bergholt Utd.

Intermediate Division B: Bramford Utd v Cockfield Utd, BT Trimley v Stanton (1.30pm), Mendlesham v Leiston St Margarets.

Division Two: Waterside v AFC Hoxne.


You may also want to watch:


Division Three: Aldeburgh Town v Bacton Utd 89 Res (3pm), Bartons v Coplestonians A (at Nowton Park), Cedars Park v Elmswell (at Old Newton Utd). Halesworth Town v Tacket Street BBOB.

Division Four: Bramford Road Old Boys Res v Claydon Res.

Most Read

Division Five: Aldeburgh Town Res v Kesgrave Kestrels (1pm).

Division Six: Bildeston Rgs Res v Halesworth Town Res.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Reserve Knock Out Trophy - Qualifying Group A: Barnston AFC v Mersea Island, Foxash Social v White Notley.

Reserve Knock Out Trophy - Qualifying Group B: Kirby Ath v Colne Engaine & Bell Utd.

Premier Division: Holland FC v University of Essex, Little Oakley v Alresford Colne Rgs, West Bergholt v Gas Recreation, White Notley v Haverhill Sports Association.

Division One: Colne Engaine & Bell Utd v Tiptree Jobserve.

Reserve Premier Division: Gas Recreation v Tiptree Jobserve, Gosfield Utd v University of Essex, Great Bentley v Little Oakley.

Reserve Division One: Bradfield Rovers v Lawford Lads

Prokit UK Essex Olympian League

(Kick offs 2.30pm unless stated)

Premier Division: Buckhurst Hill v Southminster St Leonards, Frenford Senior v Aldborough Ath, Harold Hill v White Ensign, Harold Wood Ath v M & B Club (1.30pm), Kelvedon Hatch v Manford Way, Rayleigh Town v Hannakins Farm (1.30pm).

Senior Division One: Old Southendian v Herongate Ath, Runwell Hospital v Bishops Stortford Swifts (1.30pm), Wadham Lodge v Benfleet.

Senior Division Two: Lakeside v Leigh Ramblers, Newham Utd v Broomfield.

Senior Division Three: Basildon Town v Debden Sports (1.30pm), Chingford Ath v Ramsden Scotia, Stambridge Utd v Toby.

Glasswells St Edmundsbury League

Division One: Ram Meadow v Barham.

Division Two: Wickhambrook v RF Saints, Thurston v Beck Row Res.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter