Saturday, November 26

Blue Square

Premier: AFC Telford v Barrow, Alfreton Town v Hayes & Yeading, Bath City v Mansfield, Braintree Town v Wrexham, Darlington v Tamworth, Forest Green v York, Gateshead v Fleetwood Town, Kettering v Grimsby, Kidderminster v Cambridge Utd, Lincoln City v Ebbsfleet Utd, Newport County v Luton, Stockport v Southport.

Ryman League

Premier Division: Harrow Borough v Margate, Horsham v Kingstonian, Leatherhead v Lewes, Tooting & Mitcham Utd v Hastings Utd.

Division One North: AFC Sudbury v Waltham Abbey, Enfield Town v Soham Town Rangers, Gt Wakering Rovers v Chatham Town, Heybridge Swifts v Ware, Needham Market v Grays Ath, Potters Bar Town v Waltham Forest, Romford v Brentwood Town, Tilbury v Cheshunt.


You may also want to watch:


FA Tropy

Third Round Qualifying: Banbury Utd v Wealdstone, Farnborough v Bury Town, Folkestone Invicta v Staines Town, Hampton & Richmond Borough v Canvey Is, Harlow Town v Lowestoft Town, Maidenhead Utd v Billericay Town, Maldon & Tiptree v Carshalton Ath, Redbridge v East Thurrock Utd, Thamesmead Town v Welling Utd, Thurrock v AFC Hornchurch.

Most Read

Ridgeons League

Premier Division: CRC v Kirkley & Pakefield, FC Clacton v Ely City, Felixstowe & Walton Utd v Walsham-le-Willows, Hadleigh Utd v Haverhill Rovers, Mildenhall Town v Wivenhoe Town, Stanway Rovers v Woodbridge Town, Wisbech Town v Brantham Ath.

Division One: Cambridge Univ Press v Stowmarket Town, Downham Town v Halstead Town, March Town Utd v Ipswich Wanderers, Swaffham Town v Debenham LC, Whitton Utd v Brightlingsea Regent.

Suffolk Senior Cup

Round Two: Felixstowe Utd v Team Bury.

Ridgeons Reserve League

South Division: Brantham Ath v Braintree Town, Halstead Town v Stanway Rovers, Haverhill Rovers v Hadleigh Utd, Long Melford v Witham Town, Wivenhoe Town v AFC Sudbury.

North Division: Debenham LC v Diss Town, Dereham Town v Gorleston, Gt Yarmouth Town v Whitton Utd, Ipswich Wanderers v Thetford Town, Stowmarket Town v Leiston, Walsham-le-Willows v Needham Market, Woodbridge Town v Norwich Utd.

Essex Premier Cup

Round Three: Brightlingsea Regent Res v Castle Utd.

Essex Intermediate Cup

Round Three: Stambridge Utd v Southminster St Leonards, Clacton Utd v Ongar Town, Gosfield Utd v Rayleigh Town, Newbury Forest v Leigh Ramblers, Gas Rec v Buckhurst Hill, Roydon v Broomfield, Grays Ath Res v Hannakins Farm, Kelvedon Hatch v Aldborough Ath, Chingford Ath v Benfleet, Brightlingsea Regent Res v Castle Utd, Ramsden v Old Barkabbeyans, Harold Hill v Debden Sports, Harold Wood Ath v West Bergholt, Canning Town v Frenford Senior (at Frenford Senior).

ProKit UK Essex Olympian League

Premier Division: Galleywood v M & B Club, Westhamians v Hutton, White Ensign v Manford Way.

Senior Division One: Lakeside v Wadham Lodge, Old Chelmsfordians v Epping, Runwell Hospital v Bishops Stortford Swifts, Sandon Royals v Herongate Ath.

Senior Division Two: Burnham Ramblers Res v Springfield, Ryan FC v Leytonstone Utd, Sungate v Old Southendians, Upminster v Forest Glade.

Senior Division Three: Catholic Utd v Basildon Town, Writtle v Shenfield AFC.

Reserve Division One: Buckhurst Hill v Hutton, Canning Town v Frenford Senior, Epping v Westhamians, M & B Club v Harold Wood Ath, Manford Way v Aldborough Ath, Rayleigh Town v Kelvedon Hatch.

Reserve Division Two: Basildon Town v Castle Utd, Debden Sports v Galleywood, Herongate Ath v Runwell Hospital, Leigh Ramblers v Sandon Royals, Southminster St Leonards v Old Chelmsfordians, Springfield v White Ensign.

Reserve Division Three: Leytonstone Utd v Writtle, Newham Utd v Lakeside, Old Barkabbeyans v Chingford Ath, Old Southendian v Catholic Utd, Shenfield AFC v Stambridge Utd, Toby v Burnham Ramblers A.

Kingsley Healthcare SIL

Senior Division: Achilles v Woodbridge Ath, East Bergholt Utd v Capel Plough, Haughley Utd v Ipswich Ath, Melton St Audrys v Grundisburgh, Ransomes Sports v Crane Sports, Stanton v Leiston St Margarets, Wickham Market v Old Newton Utd.

Division One: Bramford Utd v BT Trimley, Henley Ath v Mendlesham, Stonham Aspal v Cockfield Utd.

Intermediate Division A: Capel Plough v East Bergholt Utd, Coplestonians v Westerfield Utd, Crane Sports v Stanton, Grundisburgh v Melton St Audrys, Ipswich Ath v Felixstowe Utd, Old Newton Utd v Ransomes Sports, Woodbridge Ath v Achilles.

Intermediate Division B: BT Trimley v Wickham Market, Cockfield Utd v Bramford Utd, Ipswich Exiles v Thurston, Leiston St Margarets v Haughley Utd, Mendlesham v Wenhaston Utd, Saxmundham Sports v Stonham Aspal, Trimley Red Devils v Framlingham Town.

Division Two: Bacton Utd 89 v Sproughton Sports, Halesworth Town v Bramford Road Old Boys, Parkside Utd v Somersham, Stowupland Falcons v Sporting 87.

Division Three: Claydon Res v Walsham Le Willows ‘A’, Coddenham v Coplestonians ‘A’, St Clements Hospital v Elmswell, Tacket Street BBOB v Waterside, Willis v Tattingstone Utd.

Division Four: Bramford Road Old Boys Res v Sizewell Ass, Felixstowe Harpers v Ufford Sports, Stradbroke Utd v Stowupland Falcons Res.

Division Five: Benhall St Mary Res v Coddenham Res, Cedars Park Res v Elmswell Res, Dennington Utd v FC Adhara, Sproughton Sports Res v Stonham Aspal ‘A’.

Division Six: AFC Titans v Kesgrave Kestrels, Bacton Utd 89 ‘A’ v Willis Res, Old Newton Utd ‘A’ v Halesworth Town Res, Somersham Res v Waterside Res, Tattingstone Utd Res v Aldeburgh Town Res.

Suffolk Senior Cup

Round Two: Felixstowe Utd v Team Bury.

Suffolk Junior Cup

Round Four: Barsham v Coplestonians, Stoke by Nayland v St Johns, Thurston v Claydon, Wenhaston Utd v Trimley Red Devils, Westerfield Utd v Saxmundham Sports.

Suffolk Primary Cup

Round Three: AFC Crowley v Barons 1985, AFC Hoxne Res v Shotley, Aldeburgh Town v Benhall St Mary, Clare Town Res v Bildeston Rangers, Gt Blakenham v John Bull Utd, Kirkley & Pakefield ‘B’ v Sproughton Utd, RF Saints v East Bergholt Utd ‘A’, Salvation Army v Exning Ath, Studlands Park SC v Bacton Utd 89 Res, Sporting 87 Res v Henley Ath Res, Witnesham Wasps v Cedars Park, Woolverstone Utd v FC Eastport.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter