Saturday, November 30

Skrill Conference League

South Division: Basingstoke Town v Bromley postponed, Bishop’s Stortford v Concord Rgs postponed, Boreham Wood 0 Bath City 1, Chelmsford City 3 Farnborough 1, Dorchester Town 0 Eastbourne Borough 0, Dover Ath v Sutton Utd postponed, Farnborough v Ebbsfleet postponed, Gosport Borough v Hayes & Yeading postponed, Weston-Super-Mare v Eastleigh postponed, Whitehawk v Staines Town postponed.

Ryman League

Premier Division: AFC Hornchurch 3 Wingate & Finchley 0, Cray Wdrs 0 Billericay Town 1, Dulwich Hamlet 1 Wealdstone 4, Hampton & Richmond Borough 0 Grays Ath 2, Harrow Borough 0 Bognor Regis Town 0, Leiston 6 Enfield Town 1, Lewes 1 Thamesmead Town 1, Margate 1 Canvey Island 1, Metropolitan Police 0 Lowestoft Town 0.

North Division: AFC Sudbury 2 Cheshunt 2, Aveley 1 Ware 1, Burnham Ramblers 1 Heybridge Swifts 1, Erith & Belvedere 0 Dereham Town 3, Needham Market 1 Maldon & Tiptree 1, Redbridge 5 Romford 2, Soham Town Rgs 5 Chatham Town 1, Thurrock 2 Waltham Abbey 0, Tilbury 1 Barkingside 2, VCD Ath 1 Harlow Town 2, Waltham Forest 1 Witham Town 5, Wroxham 1 Brentwood Town 4.


You may also want to watch:


The FA Trophy 13-14 - First Round: Bury Town 0 Eastleigh 3, East Thurrock Utd 1 Dover Ath 1.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Brightlingsea Regent 5 Gorleston 0, Diss Town 3 CRC 1, Ely City 0 Wivenhoe Town 1, FC Clacton 2 Mildenhall Town 2, Hadleigh Utd 4 Thetford Town 1, Kirkley & Pakefield 2 Stanway Rovers 1, Newmarket Town 1 Brantham Ath 2, Norwich Utd 0 Haverhill Rovers 2, Walsham-le-Willows 1 Felixstowe & Walton Utd 1, Woodbridge Town 0 Godmanchester Rovers 5.

First Division: Cornard Utd 0 Team Bury 1, Debenham LC 4 Swaffham Town 2, Dereham Town Res 2 Long Melford 0, Downham Town 5 Needham Market Res 1, Fakenham Town 3 Saffron Walden Town 3, Great Yarmouth Town 1 Whitton Utd 1, Halstead Town 3 Stowmarket Town 0, Haverhill Borough 2 Braintree Town Res 0, March Town Utd 2 AFC Sudbury Res 1.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Felixstowe & Walton Utd v Walsham-le-Willows postponed, Gorleston 3 Great Yarmouth Town 1, Witham Town 4 Ipswich Wdrs 1.

First Division: Long Melford 3 Woodbridge Town 2, Saffron Walden Town 1 Halstead Town 1, Stowmarket Town 1 Diss Town 4, Whitton Utd 9 Newmarket Town 0, Wivenhoe Town 2 Hadleigh Utd 3.

Chell Trophy South Group: Stanway Rovers Res 5 Brantham Ath Res 2.

Suffolk Senior Reserve Cup Quarter Final: Lowestoft Town Res 2 East Bergholt Utd Res 1.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles 3 Coplestonians 2, Crane Sports 4 Capel Plough 3, East Bergholt Utd 1 Ipswich Valley Rgs 1, Haughley Utd 0 Leiston St Margarets 1, Old Newton Utd 1 Wickham Market 2, Stanton 1 Melton St Audrys 0, Wenhaston Utd 1 Grundisburgh 5, Westerfield Utd 2 Felixstowe Harpers Utd 4.

Division One: Claydon 2 AFC Crowley 1, Framlingham Town 3 Parkside Utd 0, Henley Ath 4 Mendlesham 2, Ipswich Ath 0 Bramford Utd 3, Ransomes Sports 0 Ipswich Exiles 2, St Johns 1 Sporting 87 2, Trimley Ath 0 Saxmundham Sports 1.

Intermediate Division A: AFC Crowley 0 Haughley Utd 4, Felixstowe Harpers Utd 2 Ransomes Sports 1, Grundisburgh 7 Ipswich Valley Rgs 1, Melton St Audrys 2 Wenhaston Utd 3.

Intermediate Division B: Ipswich Exiles 3 Mendlesham 5, Leiston St Margarets 0 Trimley Ath 2, Sporting 87 3 Henley Ath 1, St Johns v Claydon postponed, Wickham Market 2 Stanton 1.

Division Two: Aldeburgh Town 3Trimley Red Devils 0, Benhall St Mary 2 Stowupland Falcons1, Cedars Park 3 Cockfield Utd 1, Salvation Army 0 Bacton Utd 89 6, Somersham 7 Stonham Aspal 0, Sproughton Sports 0 AFC Hoxne 4.

Division Three: AFC Hoxne Res 5 Thurston 1, Boxford Rovers 3 Willis 2, Bramford Road Old Boys 1 Walsham Le Willows A 2, Great Blakenham 6 Coplestonians A 3, Halesworth Town 3 Ufford Sports 3, Tacket Street BBOB 1 Elmswell 2, Trimley Red Devils Res 0 Adhara 13.

Division Four: Bacton Utd 89 Res v Woolverstone Utd postponed, Cockfield Utd Res 1 Cedars Park Res 7, Felixstowe Harpers Utd A 3 Stradbroke Utd 3, St Clements Hospital 1 Barham Ath 2, Stonham Aspal Res 5 Somersham Res 4, Tattingstone Utd 6 Coddenham 2.

Division Five: Bramford Road Old Boys Res 1 Benhall St Mary Res 2, East Bergholt Utd A 1 Witnesham Wasps Res 0, Elmswell Res 1 Aldeburgh Town Res 1, Kesgrave Kestrels 5 Halesworth Town Res 1, Shotley 8 Old Newton Utd A 1, Sizewell Associates 3 Tattingstone Utd Res 3, Stowupland Falcons Res 5 Sproughton Utd 1.

Division Six: AFC Elmsett 5 Bildeston Rgs Res 1, AFC Titans 2 Salvation Army Res 0, Bacton Utd 89 A 4 Chantry Grasshoppers 4, Stonham Aspal A 3 Sporting 87 A 3, Stowupland Falcons A 3 Kesgrave Kestrels Res 0, Ufford Sports Res v Shotley Res postponed.

Bob Coleman Cup Round Two: Witnesham Wasps 2 Waterside 0.

Gipping Press Cup

Round Two: Capel Plough Res 2 Framlingham Town Res 1 aet.

Quarter Final: Bramford Utd Res 2 Achilles Res 3, Coplestonians Res 2 Crane Sports Res 3, Saxmundham Sports Res 1 Old Newton Utd Res 5.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Tommy Thompson Knockout Cup Round One: Team Brantham 4 Bures Utd 2, Dedham Old Boys Res 0 Tiptree Jobserve Res 1.

Reserve Knock Out Cup Round One: Alresford Colne Rgs 3 Lawford Lads 1, Hatfield Peverel 1 Boxted Lodgers 3.

Premier Division: Gas Recreation 0, Harwich & Parkeston 1, Lawford Lads 6 Barnston AFC 2, Little Oakley 3 Earls Colne 1, Tiptree Jobserve 1 Alresford Colne Rgs 0, Tollesbury 8 Great Bentley 0, University of Essex 1 Coggeshall Town 1, West Bergholt 5 Dedham Old Boys 2, White Notley 2 Holland FC 2.

Division One: Boxted Lodgers 3 West Bergholt Res 2, Bradfield Rovers 6 Rayne 0, Clacton Utd 2 Hatfield Peverel 0, Gosfield Utd 2 Mersea Island 1, Hedinghams Utd 2 Little Oakley Res 1, Wormingford Wdrs 5 Panfield Bell 1.

Division Two: Barnston AFC Res 2 University of Essex Res 8, Coggeshall Town Res 2 Colne Engaine 1, Earls Colne Res v Gas Recreation Res postponed, Great Bentley Res 0 Holland FC Res 1.

Division Three: Mersea Island Res 2 White Notley Res 1.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus