Saturday, September 10

Vanarama National League

Premier Division: Dover v Forest Green, Aldershot v Chester, Barrow v Boreham Wood, Braintree v Gateshead, Bromley v Macclesfield, Eastleigh v Southport, Guiseley v Woking, North Ferriby Utd v Maidstone Utd, Solihull Moors v Dag & Red, Torquay v York, Tranmere v Lincoln City, Wrexham v Sutton Utd.

South Division: Bishop’s Stortford v Margate, East Thurrock United v Dartford, Ebbsfleet v Wealdstone, Hampton & Richmond v Bath City, Hungerford Town v Gosport Borough, Maidenhead Utd v St Albans City, Oxford City v Truro, Poole Town v Eastbourne Borough, Welling v Hemel Hempstead Town, Weston-Super-Mare v Concord Rangers, Whitehawk v Chelmsford City.

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury v Tonbridge Angels, Billericay Town v Leatherhead, Dulwich Hamlet v Burgess Hill Town, Folkestone Invicta v Enfield Town, Harlow Town v Bognor Regis Town, Harrow Borough v Needham Market, Havant & Waterlooville v Canvey Island, Leiston v Kingstonian, Merstham v Grays Ath, Metropolitan Police v Hendon, Staines Town v Lowestoft Town, Worthing v Wingate & Finchley.


You may also want to watch:


North Division: AFC Hornchurch v Brightlingsea Regent, Cheshunt v Norwich Utd, Dereham Town v Bowers & Pitsea, Great Wakering Rovers v Phoenix Sports,?Haringey Borough v Thurrock, Heybridge Swifts v Waltham Abbey, Romford v Tilbury, Soham Town Rangers v Brentwood Town, Thamesmead Town v Bury Town, VCD Ath v Aveley, Witham Town v Ware, Wroxham v Maldon & Tiptree.

FA Vase: Burnham Ramblers v London Lions, Diss Town v Team Bury, Ely City v Kirkley & Pakefield, FC Broxbourne Borough v Cornard Utd, FC Clacton v Enfield 1893, Gorleston v Wisbech St Mary, Great Yarmouth Town v Bourne Town, Hadleigh Utd v Debenham LC, Halstead Town v Hadley, Harpenden Town v Ilford, Hertford Town v Clapton, London Bari v Newbury Forest, Sporting Bengal v Stowmarket Town, Stansted v Saffron Walden Town, Thetford Town v Framlingham Town, Walsham le Willows v Deeping Rangers, Whitton Utd v Biggleswade Utd, Wisbech Town v Mildenhall Town, Wivenhoe Town v Wadham Lodge, Woodbridge Town v Hatfield Town.

Most Read

Thurlow Nunn League

Premier Division: Fakenham Town v Godmanchester Rovers, Haverhill Rovers v Brantham Ath, Long Melford v Felixstowe & Walton Utd, Stanway Rovers v Ipswich Wdrs, Swaffham Town v Newmarket Town.

First Division: Coggeshall Town v Dereham Town, Downham Town v AFC Sudbury Res, Kings Lynn Town Res v Holland FC, March Town Utd v Leiston Res, Needham Market Res v Haverhill Borough.

Reserves League: Cornard Utd v Wivenhoe Town, Felixstowe & Walton Utd v Diss Town, Newmarket Town Res v Woodbridge Town, Saffron Walden Town v Walsham le Willows, Stowmarket Town v Hadleigh Utd.

Essex Senior League

Premier Division: Basildon Utd v Barkingside, Hullbridge Sports v Sawbridgeworth Town, Waltham Forest v FC Romania.

Reserves Division: Barking v Barkingside, Redbridge v Bishop’s Stortford, Sawbridgeworth Town v AFC Sudbury, Thurrock v Heybridge Swifts, Tower Hamlets v Takeley.

Kick offs 2.30pm

Touchline SIL

Senior Division: Crane Sports v East Bergholt Utd, Haughley Utd v Leiston St Margarets, Ipswich Ath v Coplestonians, Ransomes Sports v Achilles, Wenhaston Utd v Stanton.

Division One: Bacton Utd ‘89 v AFC Hoxne, Claydon v Stowupland Falcons, Mendlesham v Ipswich Exiles, Old Newton Utd v AFC Kesgrave, Trimley Ath v Benhall St Mary, Wickham Market v Ipswich Valley Rangers.

Division Two: Bildeston Rangers v Witnesham Wasps, BROB v Halesworth Town, Chantry Grasshoppers v Cedars Park, Somersham v Stonham Aspal, Sproughton Sports v Barham Ath, Tacket Street BBOB v Shotley.

Division Three: Adastral Park v Sutton Heath Saxons, Newton Road v Stradbroke Utd, Saxmundham Sports v Stage Event Security, Tattingstone Utd v Elmswell, Ufford Sports v Kesgrave Kestrels, Woolverstone Utd v Salvation Army.

League A: AFC Hoxne v Coplestonians, Achilles v Mendlesham, East Bergholt Utd v Crane Sports, Felixstowe Harpers Utd v Wenhaston Utd, Framlingham Town v Ipswich Ath, Grundisburgh v Sporting ‘87, Westerfield Utd v Old Newton Utd.

League B: Benhall St Mary v Trimley Ath, Bramford Utd v Haughley Utd Capel Plough v Bacton Utd ‘89, Coplestonians A v Stowupland Falcons, East Bergholt Utd A v Claydon, Trimley Red Devils v Henley Ath.

League C: Cedars Park v Wickham Market, Cockfield Utd v AFC Kesgrave, Debenham LC v Sproughton Sports, Halesworth Town v Witnesham Wasps, Leiston St Margarets v Sporting ‘87 A, Stonham Aspal A v Somersham, Stowupland Falcons A v Ransomes Sports.

Division Four: AFC YourShirts v Thurston, Barham Ath Res v Sproughton Utd, Chantry Grasshoppers Res v Bacton Utd ‘89 A, Felixstowe Rangers v Ufford Sports Res, Kesgrave Kestrels Res v Needham Market Phoenix, Wortham v BROB Res.

St Edmundsbury League

Mick McNeil KO Cup: Barons v Bury Wanderers.

Division One: AFC Weeting v Bedrics Worth, Thurston v Bury Town Rams A, Trunk v St Edmunds 1965, Vipers v Stanton Res.

Division Two: Bury Town Rams B v AFC Weeting Res, RF Saints v Elmswell Res, Walsham le Willows B v Beck Row.

Prokit UK Essex Olympian League

FA Vase first qualifying round: London Bari v Newbury Forest.

Senior League Cup - First Round (all ko 2.15pm): Basildon Town v Rochford Town, Benfleet v Old Chelmsfordians, Brentwood Town Res v Dagenham Utd, Herongate Ath v Old Barkabbeyans, London APSA v Old Southendian, Ramsden Scotia v Epping, Southend Sports v Lakeside.

Premier Division: Bishops Stortford Swifts v Leigh Ramblers, Buckhurst Hill v Manford Way, Hannakins Farm v Canning Town, Harold Hill v Frenford Senior, May & Baker EC v Springfield, Rayleigh Town v Harold Wood Ath, White Ensign v Kelvedon Hatch.

Division One: Catholic Utd v Newham Utd, Hutton v Snaresbrook, Runwell Sports v Great Baddow, Shenfield AFC v Galleywood (1.30pm).

Division Two: FC Hamlets v Sungate, Ongar Town v Ryan, Upminster v Toby.

Division Three: Debden Sports v May & Baker EC Res, Old Chelmsfordians Res v Broomfield, Roydon v Westhamians, Shoebury Town v Leytonstone Utd.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus