FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT SUNDAY LEAGUEDivision One: Bardwell Wasps v Coldham Hall, Elmswell Taverners v Bennett Arms, Thurston v Howards.
FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT SUNDAY LEAGUE
Division One: Bardwell Wasps v Coldham Hall, Elmswell Taverners v Bennett Arms, Thurston v Howards.
Division Two Knockout Cup Final (at Ram Meadow ko 4pm): Atec v Rattlesden.
Division Two: Cock Inn v Mildenhall Tigers, Kennett and Kentford v Horringer SCFC.
Division Three: BS Celtic v Bury Bowl, Buxhall Utd v Rougham Lions, Ixworth v Euston, Risby v Rickinghall, Westbury v Gt Barton.
Division Four:
Chedburgh SSFC v Black Boy, Mildenhall High Town Ath v Moreton Hall Res, Norfolk Terriers v Flempton Greyhound, Redcastle Storm v AFC Norton.
ANGLIA ACCESS VETERANS' FOOTBALL LEAGUE
League Cup Semi-final: Melton Youth Club OB v Costessey.
Premier Division: Bramford Utd v Eastern Electricity OB, Framlingham Town v Lowestoft Railway, Poringland Wdrs v Kirkley & Pakefield.
Division One: Acle Rgs v Hempnall, Bungay Town v Solebay Utd.
Division Two (Central): AFC Norwich v Kings Arms Crusaders, El Sol v Norwich Trafford, Quebec v Loddon Utd.
Division Two (North): Horsford Utd v Attleborough Town, Wymondham College v Hellesdon.
Division Two (South): Albion Mills v Yaxley Cherry Tree, Bury Town v Whitton Utd, Stowupland Falcons v Real Claydon.
Division Three (Central): Beccles Caxton v Gt Yarmouth Postals, Corton v NALGO OB, Norton Ath v Griffin.
Division Three (North): Archant v Cromer Crabs, Cringleford v Swaffham Town, Taverham v Rocklands Utd.
Division Three (South): Ipswich Park v Eastern Electricity OB Res, Kirkley & Pakefield Res v Ipswich Utd, Wickham Market v Walton Rovers.
Division Four (Central): Earsham v Corton White Horse Seltic, Heils Bakery Crusaders v Waveney Gonners.
Division Four (North): Aylsham Blackboys v Mulbarton Wanderers, Martham v Watton Utd, Wymondham College Res v Norwich Hotspur.
Division Four (South): Bures Utd v BAR 129 (Felixstowe), Harts v FC Fore Hamlet, Kesgrave Ath v Ipswich Revolution.
LICENSED TRADES LEAGUE
Jean Stone Semi Finals: Rosary v Northgate, Ipswich Thistle v Man On The Moon.
LTL Plate: Kitchener Res v Shotley Rose, Stow Excelsior v Kitcheners, GLC Utd v Clapgate Lane CC, Chantry Ath v John Bull.
Division One: Stow Queens Head v Ipswich Thistle Res.
Division Two: Ship Launch v Bramford Cock, John Bull Res v Brewers Arms.
POPE & SMITH CHELMSFORD SUNDAY LEAGUE
Division One League Cup Semi-Final: Ongar Utd v Infield, Woodham Ath v Howbridge Swifts.
Premier Division: Daen Ingas v William De Ferrers, Maldon Saints v Highfield Victoria, Writtle v Priory Sports (DH).
Division One: Brookhouse v R E Social, Directa Hotspur v Old Chelmsfordians, South Woodham v Woodham Radars.
Division Two: Chelmer Village Ath v Broomfield (DH), Gt Baddow Kings Head v Red Lion (Springfield), Justin Sims Seabrights v Galleywood (DH), Priory Sports Res. v Chelmsford Social, Railway Tavern v Writtle Manor.
Division Three: Broomfield Res v Springfield Rouge, Goldhanger Argyle v Chelmer Wdrs, Margaretting S&S Club v Redstones, Springfield Utd v Norton, Woodham Radars Res v Terling Social.
Division Four: E2v Mannex v Margaretting S&S Club Res, Howbridge Swifts Res v Woodham Ath Res (DH), Lte Baddow v Writtle Res, Old Chelmsfordians Res v Marconi Leisure (DH), Springfield v Carpenters Arms.
Essex Sunday Junior Cup Final (at Harlow Town FC): Gallow Utd v Royal Falcons.
DESIRA SOUTH NORFOLK SUNDAY FOOTBALL LEAGUE
Division One: Stradbroke Exiles v Bungay Town, Shelfanger v Burston, Occold v Mettingham.
Division Two: Harleston Cherry Tree v New Buckenham, Harts v Garboldisham, Winfarthing Fighting Cocks v Redgrave Res.
Players Aid Cup: Wortham Dolphin v Withersdale.
IPSWICH & SUFFOLK YOUTH LEAGUE
Under Nine
Division One: Stowupland Falcons v Bury Town, Thetford Ind v Achilles A, Tuddenham v Stow Town A.
Division Two: Achilles B v Ipswich Val Rgs A, Needham Mkt Phoenix B v Mendlesham, Stanton A v Ipswich Val Rgs B, Stow Town B v Stanton B.
Under 10
Division One: Elmswell B v Bury Town A, Mildenhall Town v Elmswell A, Moreton Hall B v Stowupland Falcons A, Woodbridge Town v Moreton Hall A.
Division Two: Bury Rgs v Stow Town A, Bury Town B v Achilles, East Bergholt v Ipswich Val Rgs, Needham Mkt Phoenix v Stowupland Falcons B, Stow Town B v Walsham Le Willows.
Under 11
Division One: Elmswell v Bury Tigers, Stow Town v Bury Town, Thurston v Stowupland Falcons.
Division Two: Ipswich Val Rgs A v Ipswich Val Rgs B, Needham Mkt Phoenix A v Needham Mkt Phoenix B, Tollgate v Walsham Le Willows.
Under 12
Division One: Bulldogs v Thurston, Bury Town B v Achilles, Bury Town C v Hadleigh Utd, Elmswell v Woodbridge Town, Needham Mkt Phoenix v Stow Town A.
Division Two: Chantry Grasshoppers v Barons, Cornard Dynamos v Woodland Colts, Somersham v Honington Foxes, Stowupland Falcons v Bury Town A, Walsham Le Willows v Woolpit.
Under 13
Division One: Hurricanes v Bury Town A, Mildenhall Utd v Honington Foxes, Moreton Hall A v Ipswich Exiles A, Trimley Red Devils v Stowupland Falcons A.
Division Two: Achilles v Barrow, Elmswell v Bramford Utd, Ipswich Eagles v Chantry Grasshoppers, Ipswich Exiles B v Moreton Hall B, Stowupland Falcons B v Tollgate.
Under 14
Division One: Stowupland Falcons v Whitton SC, Trimley Red Devils v Achilles.
Division Two: East Bergholt v Bury Town A, Honington Foxes v CFC Bury B, Needham Mkt Phoenix v Stow Town A.
Under 15
Division One: Needham Mkt Phoenix v Elmsett Ath, Stow Town v Ipswich Blades.
Division Two: CFC Bury B v Bury Town A, GW Wdrs v Walsham Le Willows, Ipswich Exiles v Ipswich Warriors, Sicklesmere Utd v Brandon Lads, Stowupland Falcons v Woodland Colts.
Under 16
Division One: Cockfield Utd v Moreton Hall, Hadleigh Utd v HLA Castle Camps, Wetherden v Bury Town, Woodbridge Town B v Stowupland Falcons.
Under 18
Division One: Moreton Hall v Abbeygate, Scole Lads v Trimley Red Devils, Stowupland Falcons v Walsham Le Willows.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here