Sunday, April 11

LICENSED TRADES LEAGUE

Premier Division: Brewers Arms 1 GLC Utd 5, Ipswich Magpies 2 AFC Maidenhall 9, Kitcheners 2 Mendlesham 2, MOTM 1 Shotley Rose 13.

Division One: CLCC 14 Shiplaunch 0, Real Shepherd & Dog 5 AFC Claydon 0, Shotley Rose Res 0 Bramford Cock 3.

IPSWICH & SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under Nine


You may also want to watch:


Division One: Ipswich Valley Rgs 12 Needham Market Phoenix B 0, Needham Market Phoenix A 1 Stowupland Falcons A 5, St Johns 5 Stowmarket Town 0, Stowupland Falcons B 0 Moreton Hall 5.

Under 10

Most Read

Open Cup: Great Yarmouth Town 2 Tuddenham Youth A 1 aet.

Division One: Needham Market Phoenix A 0 Ransomes 9, Stowmarket Town B 1Stanton Youth A 3.

Division Two: Bury Town 3 Mendlesham A 1, Ipswich Valley Rgs A 4 Stanton B 2, Moreton Hall 3 Achilles B 3, Stowmarket Town A 4 Elmswell 2, Stowupland Falcons 4 Ipswich Valley Rgs B 1.

Division Three: Mendlesham B 1 Chantry Grasshoppers 4, Tuddenham B 4 Thurston 0.

Under 11

Open Cup: Moreton Hall B 5 Bungay Town 2.

Division One: CFC Bury 7 Stowmarket Town A 0, Stowupland Falcons A 0 Brandon Lads 2, Walsham le Willows 3 St Johns 6. Division Two: Bury Town B 1 Ipswich Valley Rgs 2, East Bergholt Utd 1 Needham Market Phoenix 0.

Under 12

League Cup A: Stowmarket Town 6 Moreton Hall 1.

League Cup B: Stowmarket Town 6 Moreton Hall 1.

Division One: Bury Tigers 1 Ipswich Valley Rgs A 4, Thurston 2 Bury Town 2.

Division Two: Tollgate 4 Needham Market Phoenix A 2.

Under 13

Division One: Brandon Lads 1 Bury Town B 3, Bury Town C 1 Elmswell A 4, Needham Market Phoenix 5 Cornard Dynamos 2, Stowmarket Town B 1 Moreton Hall 6, Thetford Independent 1 Thurston 3.

Division Two: Barons 0 Honington Foxes 7, Bramford Utd 2 Whitton SC 3, Bury Town A 0 Chantry Grasshoppers 2, Somersham 6 Walsham le Willows 1, Stowupland Falcons 1 Woodlands Colts 1.

Under 14

League Cup A: Ipswich Exiles B 6 Moreton Hall 1, Thetford Independent 1 Hurricanes 9.

Division One: Stowmarket Town 10 Ipswich Exiles A 1.

Division Two: Achilles 2 Tollgate 5, Chantry Grasshoppers 2 Bury Town B 2, Ipswich Eagles 0 Bulldogs 9.

Under 15

Division One: CFC Bury A 3 Stowupland Falcons 0, Needham Market Phoenix 9 Whitton SC 5, Trimley Red Devils 2 Bury Town A 2, KES Utd 0 Thetford Independent 5.

Division Two: Bury Town B 3 Honington Foxes 2, Holbrook Hornets 1 CFC Bury B 8.

Under 16

Division One: Bury Town B 0 Ipswich Warriors 1, Diss Town 2 Needham Market Phoenix 0, Whitton SC 4 - 1 (HT 2-1) Brandon Lads 1.

Division Two: Elmsett Athletic 4 Ipswich Exiles 0, Sicklesmere Utd 8 Bury Town A 3, Stowupland Falcons 1 CFC Bury A 5, Walsham le Willows 2 GW Wdrs 0.

Under 18

Division One: Scole Lads 1 Abbeygate 1, Stowupland Falcons 2 Felixstowe & Walton Utd 0, Trimley Red Devils 3 Bury Town 3, Walsham le Willows 1 Moreton Hall 1.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus