Sunday, December 4

Braintree and North Essex Sunday League

Charlie Turnbull Memorial Trophy Second Round: Horse & Groom 1 Braintree Town SCFC 4.

Malcolm Foy Memorial Trophy Second Round: CFC Shalford A 2 Bell Utd 3.

Premier Division: Bocking & Vipers Social 6 Bridgelink 1, CFC Shalford 10 Argos Utd 1, Essex Cricketers 6 Rayne 3, Western Arms 1 George FC 5.

First Division: Cressing 2 Beaumont Wdrs 4, Old Bramstonians 3 Essex Police 2.

Second Division Cup Second Round: Notley 4 T K Eagles 1, Onley Arms 0 CFC Shalford Res 3, Titan Utd 3 Sporting 77 2.

Second Division: Beacon Hill Social 4 Cressing Yardley Utd 2.

Most Read

Third Division Cup First Round: Sporting 77 Res 8 Gt Bardfield 2.

Third Division: Witham Galacticos 3 Great Notley 9, Witham Phoenix 1 Frontline Res 2.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Coward Cup Second Round: South Woodham Radars 6 William De Ferrers 3.

Gillott Trophy Second Round: Ongar Utd Res 7 Woodham Radars Res 1, Carpenters Arms 0 Margaretting S&S Club Res. 1 aet, Writtle Manor 1 Old Chelmsfordians Res 0, Terling Social 2 Broomfield Res 7, Chelmer Wdrs 2 William De Ferrers Res 3, Marconi Leisure Res 0 Woodham Ath Res 4.

Premier Division: Daen Ingas 2 Heybridge Social 1, Gallow Utd 1 Priory Sports 3.

Division One: Broomfield 2 Infield 0, Fox & Hounds v Red Lion (Springfield) postponed, Howbridge Swifts 2 Woodham Ath 1, Marconi Leisure 2 Great Baddow 0, Norton 2 Ongar Utd 2.

Division Two: Athletico Billericay 8 Chelmer Village Ath 2, Goldhanger Argyle 1 Brookhouse 0, Priory Sports Res 0 Directa Hotspur 1, Redstones 0 Lt Baddow 1, Woodham Radars v Old Chelmsfordians postponed.

Division Three: Margaretting S&S Club 1 Springfield Utd 4, Rivermead 2 Railway Tavern 2, Writtle 1 M & G 2.

Division Four: Springfield 1 E2v Mannex 0.

Essex County Womens Football League

Premier Division: Beacon Hill Rovers 0 Assandun Vikings 2, Chelmsford City Res 2 Billericay Town Res 1, Redbridge 5 Runwell Hospital 1.

Division One: C&K Basildon Res 8 FC Clacton Res 0, Ekco Whitecaps 0 Grays Ath 4, Hutton Res 6 Southend Town 3, Walden 1 Tigers 4, Witham Town 3 Runwell & Rayleigh 1.

Division Two: Aveley 1 Colchester Town Res 3, Benfleet 2 Leigh Rockets 3, Brentwood Sporting 0 Rochford Town 8, Takeley 4 Lawford 2.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter