Sunday, December 7

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY AND DISTRICT SUNDAY LEAGUESUFFOLK COUNTY FASunday Cup: Brantham Ath v Bardwell Wasps postponed.Sunday Shield: Atec v Mutford Utd.

LICENSED TRADES LEAGUE

SCFA Sunday Cup: Ipswich Thistle v Whitton Maypole, Shotley Rose v Capel Plough, Brantham v Bardwell Wasps, Waveney v Man On The Moon, Norbridge v Shotley Rose Res, Ipswich Thistle Res v Acton Crown.

Premier Division: Sophtlogic v Kitcheners.

Division One: Clapgate Lane CC v Kitchener Res, Mendlesham v John Bull, Ipswich Magpies v Rosary.


You may also want to watch:


Division Two: John Bull Res v Bramford Cock, Brewers Arms v Chantry Ath, Stow Excelsior v Shepherd & Dog, Ship Launch v AFC Claydon, Red Star v Pickerell.

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY AND DISTRICT LEAGUE

Most Read

Sunday Cup: Brantham Ath v Bardwell Wasps postponed.

Sunday Shield: Atec v Mutford Utd.

Sunday Trophy: Ixworth v Kesgrave Penguins, Felixstowe Ath v Chedburgh, Rickinghall v Elite 405.

Open Cup: Coldham Hall v Horringer.

Division One: Eagle 90 v The Bushel Hotel, Elmswell Taverners v Thurston, Howards v The Bennetts.

Division Two: Mildenhall Tigers v Tuddenham 08, Rattlesden v Tostock, Sealey Vikings v Kennett and Kentford.

Division Three: Buxhall Utd v Bury Bowl, Euston v Mildenhall Ath, Great Barton v Rougham Lions, Westbury Wanders v Risby Crown and Castle.

Division Four: Ath Moreton Hall Res v Abbotts 07, Badwell Ash v Norfolk Terriers.

FLARE RECRUITMENT LEAGUE

Premier League: AFC Woodbridge v Belstead Arms, Bramford United Old Boys v Hadleigh RBL, Kelsale Social Club v Whitton Kings Head, Kirton Utd v Ferryboat.

Mark Boughey One: Felixstowe Harpers v Cherrytree, Murray Rgs v Franco's, Playford v Taverners.

Russell Morphew: Ipswich Hospitals v Wickham Market.

Mark Boughey Two: Capel Plough Res v Hadleigh Otto Campanelli, FC Brookhayes v Chantry Phoenix, Finningham Flyers v The Brickies, Suffolk County Council v Dickerson.

Russell Morphew: Eastern Electricity OB v Holbrook Swan, Kirby Street Conservative Club v Rushmere & Rust, Taverners Res v Taydal.

Mark Boughey Three: Felixstowe Trades & Labour Club v Felixstowe Harpers A, Ipswich Bulls v Felixstowe Wanderers, Westbourne Warriors v Claydon 07.

Russell Morphew Three: Bramford Angel v The Royal Oak, Bucklesham v Riverside.

Russell Morphew Four: BT Research v AFC Bergholt, Framlingham Town Sunday v Felixstowe Dolphins, Holbrook Swan Res v Stonham Ath, Trinity v Dooley Ath.

Mark Boughey Four: Hadleigh RBL Res v AFC Holbrook, HSF v The Old Times, Real Orford v Legion Warriors, Whitton Kings Head Res v Bawdsey Freight.

Russell Morphew Five: Stowmarket All Stars v Queens.

IPSWICH AND DISTRICT YOUTH LEAGUE

Under Nine

Division One: Achilles Yth A v Tuddenham Yth, Elmswell A v Stowupland Falcons, Moreton Hall v Thetford Ind,

Stow Town Yth A v Bury Town.

Division Two: Ipswich Val Rgs B v Needham Mkt Phoenix A , Mendlesham v Ipswich Val Rgs A, Needham Mkt Phoenix B v Stow Town Yth B, Stanton Yth B v Achilles Yth B.

Under 10

Division One: Bury Town A v Mildenhall Town, Elmswell A v Brandon Lads, Moreton Hall A v CFC Bury, Stowupland Falcons A v Elmswell B.

Division Two: Achilles Yth v Bury Rgs, Ipswich Val Rgs v Needham Mkt Phoenix, Walsham Le Willows v Stow Town Yth B.

Under 11

Division One: Stow Town Yth v Elmswell, Stowupland Falcons v Bury Town, Thetford Ind v Bury Tigers.

Division Two: Moreton Hall v Walsham Le Willows, Needham Mkt Phoenix A v Tollgate.

Under 12

Division One: Achilles Yth v Bury Town C, Elmswell v Moreton Hall.

Division Two: Bury Town A v Cornard Dynamos, Walsham Le Willows v Whitton Sports Centre, Woodland Colts v Barons Yth,

Woolpit Yth v Stow Town Yth B.

Under 13

Division One: Bury Town A v Trimley Red Devils, Honington Foxes v Moreton Hall A, Ipswich Exiles A v Stowupland Falcons A,

Mildenhall Utd v Hurricanes, Thurston Yth v Stow Town Yth.

Division Two: Bramford Utd v Ipswich Eagles, Chantry Grasshoppers v Elmswell, Moreton Hall B v Achilles Yth, Stowupland Falcons B v Ipswich Exiles B, Tollgate v Bury Town B.

Under 14

Division One: Kesgrave Utd v Hadleigh Utd, Stowupland Falcons v Bury Rgs.

Division Two: Bury Town A v Holbrook Hornets, Needham Mkt Phoenix v East Bergholt, Stow Town Yth A v CFC Bury B,

Stow Town Yth C v Honington Foxes.

Under 15

Division One: Elmsett Ath v Stow Town Yth, Thetford Ind v Whitton Sports Centre.

Division Two: Bury Town A v GW Wanderers, CFC Bury B v Stowupland Falcons, Walsham Le Willows v Brandon Lads.

Under 16

Divison One: Hadleigh Utd v Woodbridge Town B, HLA Castle Camps v Ipswich Warriors, Moreton Hall v Bressingham Yth,

Stowupland Falcons v Bury Town.

POPE & SMITH CHELMSFORD SUNDAY LEAGUE

Coward Cup Second Round: Brookhouse v E2v Mannex, Chelmer Wanderers v Infield.

Gillott Trophy Second Round: Carpenters Arms v Howbridge Swifts Res.

Gillott Trophy Third Round: Tower Hill v Writtle Manor.

Premier Division League Cup Second Round: Daen Ingas v Writtle, Hatfield Swan Inn v Heybridge Social.

Division One League Cup Second Round: Woodham Radars v Ongar Utd.

Division Two League Cup First Round: Galleywood v Justin Sims Seabrights.

Division Two League Cup Second Round: Railway Tavern v Red Lion (Springfield).

Premier Division: Highfield Victoria v Priory Sports, Little Waltham v Maldon Saints.

Division One: R E Social v Great Baddow, Woodham Ath v South Woodham.

Division Two: Great Baddow Kings Head v Broomfield.

Division Three: Fennlands Utd v East Hanningfield, Norton v Margaretting S&S Club, Springfield Rouge v Woodham Radars Res, Springfield Utd v Redstones, Terling Social v Goldhanger Argyle.

Division Four: Little Baddow v Margaretting S&S Club Res, Old Chelmsfordians Res v Brookhouse Res, Writtle Res v Woodham Athletic Res.

Essex Sunday Junior Cup Third Round: Fairview Rgs v Chelmer Village Ath, Gallow Utd v Directa Hotspur, Priory Sports Res v Howbridge Swifts.

Essex Sunday Junior Trophy Third Round: Marconi Leisure v Chelmer Wanderers.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter