Sunday, January 18

ESSEX COUNTY WOMEN'S LEAGUELeague Cup Second Round: Beacon Hill v Tempest, Redbridge v Runwell & Rayleigh.Division One: C&K Basildon v Cornard, Saffron Walden Town v Hannakins.

ESSEX COUNTY WOMEN'S LEAGUE

League Cup Second Round: Beacon Hill v Tempest, Redbridge v Runwell & Rayleigh.

Division One: C&K Basildon v Cornard, Saffron Walden Town v Hannakins.

Division Three: FC Clacton v Loughton Academy, Hawkwell Ath v Little Oakley, Shoebury v Tilbury.


You may also want to watch:


Essex County Cup Quarter Final: Colchester Utd v Assandun Vikings, Great Berry v Braintree Town, Hutton v West Bergholt.

FLARE RECRUITMENT LEAGUE

Most Read

Premier Division: Kelsale Social Club v Kirton Utd,

Cup: Belstead Arms v Locomotive, Bramford Utd Old Boys v Capel Plough, Martlesham Old Boys v Hadleigh RBL, Trimley Rgs v Whitton Maypole 88.

Mike Boughey One: Franco's v Cherrytree.

Cup: Ascio v Taverners, Unicorn v Felixstowe Harpers.

Russell Morphew One: Kesgrave Ath v Wickham Market, Norbridge v Margaret Catchpole.

Cup: Alderton v Ipswich Hospitals, Belstead Arms v Locomotive, Bramford Utd Old Boys v Capel Plough, Trimley Rgs v Whitton Maypole 88.

Mike Boughey Two: Dickerson v Chantry Rgs, Suffolk County Council v Finningham Flyers.

Cup: Chantry Phoenix v Felixstowe Harpers A, Hadleigh Otto Campanelli v FC Brookhayes.

Russell Morphew Two: Eastern Electricity OB v Kirby Street Conservative Club, Felixstowe Harpers Res v Worlingworth, Pauls v Taydal.

Cup: Hadleigh Goldstar Ath v Wetherden 08, Old Newton Sports & Social v Sizewell Sports & Social, Taverners Res v GB Glasswells.

Mike Boughey Three: Felixstowe Trades & Labour Club v Ipswich Bulls.

Cup: Ambassadors v Elite 405, Chantry Phoenix v Felixstowe Harpers A, Claydon 07 v Felixstowe Wdrs, Hadleigh Goldstar Ath v Wetherden 08, Whitton Smashers v Hatfield Maintenance.

Russell Morphew Three: Bawdsey Freight v Felixstowe Ath 03, Bucklesham v Bramford Angel, Northam Celtic v Chantry Blues,

Orford Sports v Copdock Exiles, Riverside v The Royal Oak.

Cup: Old Newton Sports & Social v Sizewell Sports & Social, Taverners Res v GB Glasswells.

Mike Boughey Four: Cup Bawdsey Freight Res v Boca Bixley, Eastern Electricity OB A v Elmsett Rose & Crown, Hadleigh RBL Res v Kesgrave Penguins, HSF v RE Utd 86, Skyline v Real Orford, Whitton Kings Head Res v AFC Holbrook.

Russell Morphew Four: AFC Bergholt v Felixstowe Dolphins, BT Research v Holbrook Swan Res, Dooley Ath v Stonham Ath, Trinity v Framlingham Town Sunday.

Cup: Bawdsey Freight Res v Boca Bixley, Orwell Res v Walton Rovers, Skyline v Real Orford.

Russell Morphew Five: FC Adhara v Queens, Orwell Res v Red Hawk Rgs, Rushmere & Diamonds v Chantry Rgs Res, Westbourne Warriors Res v Ipswich Rgs.

Cup: Eastern Electricity OB A v Elmsett Rose & Crown, Hadleigh RBL Res v Kesgrave Penguins, HSF v RE Utd 86, Orwell Res v Walton Rovers, Whitton Smashers v Hatfield Maintenance.

IPSWICH & SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under Nine

Open Cup: Stowmarket Town B v Ipswich V Rgs A, St Johns A (Sunday Team) v Achilles A, Stanton v Kirkley & Pakefield, St Johns B (Saturday Team) v Kesgrave Kestrels, Stowmarket Town A v Achilles B, Thetford Independent v Great Yarmouth, Moreton Hall v Mendlesham.

Under 10

Open Cup: Gorleston Rgs v Cornard Dynamos A, Woodbridge Town v Waveney A, Gorleston FC v Mildenhall Town, Achilles v Kirkley & Pakefield A, Moreton Hall B v Trimley Red Devils, Bury Town A v Kirkley & Pakefield B, Moreton Hall A v Waveney B, Brandon Lads v Kesgrave Kestrels.

Division One: CFC Bury v Elmswell A.

Division Two: Bury Rgs v Needham Mkt Phoenix, St Johns v Stow Town B, Stow Town A Stowupland Falcons B, Walsham Le Willows v Bury Town B.

Under 11

Open Cup: Kirkley & Pakefield v Gorleston Rgs, Waveney B v Moreton Hall, Waveney A v Ransomes Sports, St Benets Wasps v Bury Tigers.

Division One: Elmswell v Thetford Ind.

Division Two: Ipswich Val Rgs B v Needham Mkt Phoenix A, Needham Mkt Phoenix B v Ipswich Val Rgs A.

Under 12

Open Cup: Waveney B v Bohemians, Kirkley & Pakefield v Bramford, Waveney C v Woodbridge Town, Copdock v Caister FC.

Division One: Bury Town B v Moreton Hall, Hadleigh Utd v Bulldogs, Needham Mkt Phoenix v Woodbridge Town, Thetford Ind v Elmswell, Thurston v Achilles.

Division Two: Barons v Bury Town A, Cornard Dynamos v Chantry Grasshoppers, Somersham v Woolpit, Stow Town B v Walsham Le Willows, Stowupland Falcons v Whitton SC, Woodland Colts v Honington Foxes.

Under 13

Open Cup: Woodbridge Town v St Johns, Stowupland Falcons B v Gorleston FC, Moreton Hall A v Stowupland Falcons A, Gunton v Kirkley & Pakefield, Ipswich Exiles A v Trimley Red Devils, Thurston v Hurricanes, St Benets Wasps v Ipswich Exiles B, Thetford Independent v Munford Boys FC.

Division One: Stow Town v Honington Foxes.

Division Two: Bury Town B v Ipswich Eagles, Ipswich Exiles B v Elmswell, Moreton Hall B v Bramford Utd, Tollgate v Chantry Grasshoppers.

Under 14

Open Cup: Kirton Kestrels v Gorleston A, Stowmarket Town v St Benets Wasps B, Achilles v Woodbridge Town A, Caister FC v Witnesham Wasps, Whitton SC v Kirkley & Pakefield B, Kirkley & Pakefield A v Woodbridge Town B, Bury Town A v Cornard Dynamos.

Division One: Hadleigh Utd v CFC Bury A.

Division Two: Bury Town B v Needham Mkt Phoenix, Holbrook Hornets v East Bergholt.

Under 15

Open Cup: Gorleston Rgs v Kirkley & Pakefield A, Elmsett v Walsham-Le-Willows, Kirkley & Pakefield B v Sicklesmere.

Division One: CFC Bury A v Stow Town, Elmsett Ath v Ipswich Blades, Thetford Ind v Gt Whelnetham, Whitton SC v Needham Mkt Phoenix.

Division Two: Brandon Lads v Bury Town A, CFC Bury B v Woodland Colts, Stowupland Falcons v Sicklesmere Utd, Walsham Le Willows v Ipswich Warriors.

Under 16

Open Cup: HLA v St Johns A, Cockfield v Woodbridge Town, Stowmarket Town v Mundford, Bohemians v Stowupland Falcons,

Division One: Woodbridge Town A v Moreton Hall.

Under 18

Division One: Felixstowe & Walton v Trimley Red Devils, Moreton Hall v Walsham Le Willows.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter