Sunday, January 17

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY SUNDAY LEAGUE

Division One Knock Out Cup: Tuddenham 2 Howards 4, ATEC v Eagle '90 postponed.

All other fixtures postponed.

POPE AND SMITH

Division One: Gt Baddow 6 Ongar Utd 4, RE Social 1 Directa Hotspur 0, Woodham Ath 1 Gallow Utd 3.


You may also want to watch:


Division Two: Woodham Radars 3 Springfield Rouge 4.

Division Four: Old Chelmsfordians Res 2 Woodham Ath Res 0.

Most Read

ECFA Sunday Premier Cup Fourth Round: Maypole Ath 2 Highfield Victoria 5, Parndon Royals 1 Heybridge Social 3.

ECFA Sunday Junior Cup Third Round: White Roding Sports 2 South Woodham 3. All other matches postponed

ESSEX COUNTY WOMEN'S LEAGUE

Division Three: Barking Res 15 Boca 1.

SUFFOLK WOMEN'S LEAGUE

League: Cornard Dynamos 2 Debenham LC 0.

Cup: Brandon Ladies 4 Brantham Ath 0.

IPSWICH AND SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under Nine

League: Needham Market Phoenix A 3 Bury Town 6.

Open Cup Round Two: Kirkley & Pakefield B 1 Stowupland Falcons B 3, Needham Market Phoenix 0 Hadleigh Utd 8, Stowupland Falcons A 4 St Benets Wasps A 2.

Under 10

Division One: Needham Market Phoenix A 1 Ipswich Thistle 3.

Open Cup Round Two: Great Yarmouth 4 Tuddenham B 0, Stowupland Falcons 0 Ransomes Sports 12.

Under 12

Division One: Ipswich Valley Rangers A v Walsham le Willows postponed.

Open Cup Round Two: Morton Hall 3 Gorleston 3 aet (Moreton Hall won 5-3 on pens).

Under 13

Division One: Woodbridge Town Youths v Elmswell A postponed.

Open Cup: Brandon Lads 2 Stowupland Falcons Yth 2 aet (Stowupland won 3-1 on pens), Lawford Jnrs 4 Waveney Youth B 2, Bohemians 9 Honington Foxes 0.

Under 14

Division Two: Achilles Youth 0 Chantry Grasshoppers 6, Bulldogs v Ipswich Eagles postponed.

League Cup B: Thurston Youth 17 Barrow 0.

Under 15

Division Two: Bury Rgs 4 Holbrook Hornets 2.

Open Cup Round Two: Great Yarmouth Town 3 Thetford Ind 1, Bury Town A v Lawford Jnrs away win.

Under 16

Division One: Needham Market Phoenix v Brandon Lads postponed.

Division Two: Ipswich Exiles 4 Bury Town A 1.

SUFFOLK GIRLS LEAGUE

Under 13

League Cup: Witnesham Wasps 4 Little Oakley 0.

Under 14

League Cup: Sizewell & Knodishall 7 Felixstowe Hawks 1.

Under 15

League: Debenham LC 0 Waveney Girls FC 17, Acton Girls 1 Copleston SC 13.

Under 16

League: Witnesham Wasps 2 Copleston SC 4.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter