Sunday, January 31

SUFFOLK GIRLS LEAGUEUnder 13League: Copleston SC 8 Debenham LC 1.Under 15Cup: Debenham LC v Acton Girls home win, Copleston SC 1 Waveney Girls 8, Whitton Utd 17 Needham Market Phoenix 0.

LICENSED TRADES LEAGUE

Premier Division: Shotley Rose v Ipswich Magpies home win.

Premier Cup: Kitcheners 1 AFC Maidenhall 6.

Division One Cup: CLCC 9 John Bull Res 0.

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY SUNDAY LEAGUE

West Suffolk Motor Factors Open Cup: Rickinghall v Bennetts postponed.

Most Read

Division One: Elmswell v Howards postponed, ATEC v Tuddenham postponed, Eagle v Coldham postponed.

Division Two: Kennett v Horringer postponed, Tostock v Cock Inn postponed, Rattlesden v BS Celtic postponed, Ixworth v Bury Bowl.

Division Three: Westbury v White Hart postponed, Rougham v Pot Black postponed, Norfolk T v Euston postponed, Buxhall v Sow Excelsior postponed, Risby v Great Barton postponed.

Division Four: Mildenhall 4 Eastbury 2, CFC Bury v Norton postponed, Black Boy 0 Cockfield 3, Real BSE v Redcastle postponed.

FLARE RECRUITMENT LEAGUE

Premier Division: Ascio v Capel Plough postponed, Capel Plough v Ferryboat postponed, Locomotive v Hadleigh RBL postponed, Unicorn 4 AFC Woodbridge 1.

Mike Boughey One: Goddard & Co 0 FC Brookhayes 3, Trojans 6 Playford 2, Underwoods 2 Chantry Rgs 1.

Russell Morphew One: Aldeburgh Associates v Hadleigh Goldstar Ath postponed, Alderton v Fat Cat postponed, Chantry Blues v E & D Ath postponed, Lions Head Ath v Holbrook Swan postponed, Margaret Catchpole 2 Norbridge 2, Taverners Res v Trimley Rgs postponed.

Mike Boughey Two: Hadleigh OC 2 Great Blakenham 0, Ipswich Thistle Res v Franco's postponed, Martlesham Wdrs v Chantry Phoenix postponed, Rosary CC v Capel Plough Res postponed.

Russell Morphew Two: Copdock Exiles v Wickham Market postponed, Kesgrave Ath 3 Bawdsey Freight 3, Taydal v Ipswich Hospitals postponed.

Mike Boughey Three: Wetherden 08 v Real Orford postponed.

Russell Morphew Three: Kings Head Old Boys 3 Kesgrave Penguins 3, Sizewell Sports & Social 1 RE Utd 86 3, Worlingworth v Stonham Ath postponed.

Mike Boughey Four: All matches postponed.

Russell Morphew Four: All matches postponed.

Russell Morphew Five: All matches postponed.

IPSWICH AND SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under 10

Division Two: Moreton Hall 0 Bury Town 2.

Division Three: Abbey Saints 3 Chantry Grasshoppers 0.

Under 11

Division One: Achilles 3 Brandon Lads 1.

Division Two: Whitton Sports Centre 3 East Bergholt Utd 3.

Under 12

League Cup A: Ipswich Valley Rgs A 3 Tollgate 2.

Under 13

Division One: Woodbridge Town 3 Thurston 2.

Division Two: Walsham le Willows 7 Bulldogs 0, Woodlands Colts 2 Barons 4.

Under 14

Division Two: Chantry Grasshoppers 1 Thetford Independent 1, Ipswich Eagles 0 Bury Town B 4.

Open Cup Round Two: Stanway Villa 6 Kirkley & Pakefield 0.

Under 15

Division Two: Bury Town B 6 Stowmarket Town C 0, Holbrook Hornets 0 Honington Foxes 4.

Under 18

League Cup: Felixstowe & Walton Utd 3 Bury Town 2.

SUFFOLK GIRLS LEAGUE

Under 13

League: Copleston SC 8 Debenham LC 1.

Under 15

Cup: Debenham LC v Acton Girls home win, Copleston SC 1 Waveney Girls 8, Whitton Utd 17 Needham Market Phoenix 0.

Under 16

League: Brantham Ath v Walsham home win.

Cup: Cornard Dynamos v Bacton Utd home win.

SUFFOLK WOMEN'S LEAGUE

League: Brantham Ath 4 Copleston SC 1, Cornard Ladies 4 Brandon Ladies 0, Ipswich Town CTWFC 3 Whitton Utd 1.

Cup: Debenham LC 9 Stowupland Falcons 0.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter