Sunday, January 9

Anglia Access Veterans’ League

Premier Division: Kirkley & Pakefield 1 Bungay Town 1, Norwich Trafford 2 Woodbridge Town 1, Waveney 2 Eastern Electricity OB 2.

Division One: Stowupland Falcons 4 Whitton Utd 1, The Griffin 1 Framlingham Town 2.

Division Two (Central): Kirkley & Pakefield Res 1 White Horse Seltic 6, Solebay 4 Gt Yarmouth Postals 1.

Division Two (North): Mulbarton 4 Taverham 1.

Division Two (South): Albion Mills v FC Fore Hamlet postponed, Kesgrave Ath 1 Yaxley Cherry Tree 3, Wickham Market 1 Eastern Electricity OB Res 2.

Division Three (North): Martham 2 Harleston OB 4, NALGO OB 1 Scole Utd 5, Norton Ath 0 Kings Head Loddon 6.

Most Read

Division Three (South): Felixstowe Harpers 7 Real Claydon 1, Ipswich Park 0 Chilton 3.

Division Four (Central): Heils Bakery Crusaders 2 Caister 5, Mutford & Wrentham v Spexhall Huntsman & Hounds postponed.

Division Four (East): Deben Ath OB v Felixstowe Falcons postponed, Leiston 4 Bar 129 2.

Division Four (North): Watton Utd Res 1 Downham OB 7.

Division Four (South): Ipswich Revolution 1 Suffolk Police 3, St Clements Hospital 1 The Brickies 4.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Coward Cup Second Round: Woodham Ath 2 Daen Ingas 1.

Gillott Trophy First Round: Old Chelmsfordians Res 5 Springfield 0.

Gillott Trophy Second Round: Terling Social 1 Howbridge Swifts Res 5.

Premier Division League Cup Second Round: Broomfield 2 Heybridge Social 6.

Division One League Cup First Round: Baddow Spartak 4 Springfield Rouge 2.

Division Two League Cup Second Round: Redstones 7 Woodham Radars 4 aet.

League

Premier Division: William De Ferrers 2 Highfield Victoria 5.

Division One: Infield 2 South Woodham 2.

Division Four: Carpenters Arms 1 Marconi Leisure Res 2.

Essex Sunday Premier Cup Third Round: Priory Sports 2 Wickbeech 6.

Essex Sunday Premier Cup Fourth Round: Medhurst 2 Old Chelmsfordians 1.

Essex Sunday Junior Trophy Third Round: Writtle Manor Res v Broomfield Res postponed.

All other matches postponed

Essex County Women’s League

League Cup First Round: Saffron Walden Town 3 Runwell & Rayleigh 1.

Premier Division: Colchester Town 7 FC Clacton 2.

Division One: Ekco Whitecaps 0 Billericay Town Res 7.

All other matches postponed