Sunday, January 19

Essex County Women’s League

Essex County Trophy: Writtle v Redbridge, Southendian Ladies v Holland & Clacton, Tigers v Chelmsford City, Lt Thurrock Dynamos v Silver End Utd.

Essex County Cup: Billericay Town v Takeley.

Premier Division: Beacon Hill Rovers v Assandun Vikings, FC Clacton v Hutton Res.

Division One: Essex Allstars v Ekco Whitecaps.

Division Two: Island v Valley Green.

Braintree & North Essex Sunday League

Most Read

Charlie Turnbull Memorial Trophy Third Round: Western Arms v Beacon Hill Social Sunday First.

Premier Division: Beaumont Wdrs v Rayne, S C Crittall v CFC Shalford.

First Division: CFC Shalford Res v Zizou, Cressing v Silver End Social, Sporting 77 v Notley, Titan Utd v Bocking Social.

Second Division: Bocking Social Res v Tolleshunt Knights Eagles, Terling Villa v Braintree Town SCFC, Panfield Bell v Witham Phoenix (to be played at Witham Phoenix ground).

Third Division: Panfield Bell Res v Onley Arms, S C Kelvedon v Sporting 77 Res, Valley Green Res v Great Bardfield.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Coward Cup Second Round: Priory Sports v Infield.

Coward Cup Third Round: Margaretting S&S Club v Old Chelmsfordians, William De Ferrers v Highfield Victoria.

League

Premier Division: Baddow Spartak v Goldhanger Argyle.

Division One: Bromfords Reunion v Howbridge Swifts, Marconi Leisure v Writtle Manor, Little Baddow v Southminster & Norton.

Division Two: Great Baddow v PSV Billericay, M & G v Rivermead, Ongar Utd v Brookhouse, Woodham Ath Res v Redstones.

Division Three: William De Ferrers Res v Howbridge Swifts Res, Writtle Manor Res v Broomfield Res.

Division Four: Blackwater v Tulip Springfield, Compasses v Margaretting S&S Club Res, Hatfield Swan Inn Res v Queens Park (Hannakins), Mannex MR v Daen Ingas Res, Marconi Leisure Res v Woodham Radars Res.

Essex Sunday Premier Cup Fourth Round: Broomfield v Heybridge Social.

Essex Sunday Junior Cup Fourth Round: Leabridge Rgs v Springfield.

Essex Sunday Junior Trophy Fourth Round: Chelmer Wdrs v Thamesgate, Fort Ud v Witham Galaticos, Old Chelmsfordians Res v CFC Shalford A, Hanningfield v Lem Utd, Valley Green v Woodside Park.

Norfolk & Suffolk Veterans’ League

Division Three (North): Waveney v Wealden.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter