Sunday, March 2

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Coward Cup Third Round: William De Ferrers v Highfield Victoria.

Division One League Cup Semi-Final: Woodham Ath v Writtle Manor.

Division Four League Cup Semi-Final: Compasses v Mannex MR.

League


You may also want to watch:


Premier Division: Goldhanger Argyle v Heybridge Social.

Division One: Howbridge Swifts v Marconi Leisure, Walnut Tree v Little Baddow.

Most Read

Division Two: Great Baddow v Bicknacre, M & G v Rivermead, Ongar Utd v Brookhouse, PSV Billericay v Old Chelmsfordians, Springfield v Woodham Ath Res.

Division Three: Broomfield Res. v Margaretting S&S Club, Old Chelmsfordians Res. v Howbridge Swifts Res, William De Ferrers Res v Woodham Radars, Writtle Manor Res v Priory Sports Res.

Division Four: Blackwater v Margaretting S&S Club Res, Hatfield Swan Inn Res v Queens Park (Hannakins), Marconi Leisure Res v Daen Ingas Res, Woodham Radars Res v Wilvale Rgs.

Essex Sunday Premier Cup Quarter Final: Priory Sports v Ockendon Motor Spares.

Essex Sunday Junior Trophy Quarter Final: Witham Galacticos v Chelmer Wdrs.

Essex County Women’s League

Premier Division: Assandun Vikings v Hutton Res, Beacon Hill Rovers v FC Clacton, Silver End Utd v Lawford, Southendian Ladies v Lt Thurrock Dynamos.

Division One: Essex Allstars v Ekco Whitecaps, Southend Town v Tigers, Walden v Takeley, Walthamstow Eagles v Chelmsford City.

Division Two: Holland & Clacton v Lt Thurrock Dynamos Res, Island v Redbridge, Wickford Town v Writtle.

Braintree & North Essex Sunday League

Essex Sunday Junior Trophy Quarter Final: Witham Galacticos v Chelmer Wdrs or Thamesgate.

Charlie Turnbull Memorial Trophy Fourth Round: Valley Green v Zizou.

Malcolm Foy Memorial Trophy

Third Round: New Street Saints v Frontline.

Quarter Final: Panfield Bell Res v Panfield Bell.

Premier Division: George v CFC Shalford, Beaumont Wdrs v S C Crittall, Rayne v Western Arms.

First Division Cup Semi-Final: Silver End Social v Titan Utd.

First Division: Bocking Social v CFC Shalford Res, Cressing v Sporting 77, Old Bramstonians v Beacon Hill Social Sunday 1st.

Second Division: Braintree Town SC FC v Bocking Social Res, T K Eagles v Witham Phoenix.

Third Division: S C Kelvedon v CFC Shalford A, Sporting 77 Res v Witham Nomads, Valley Green Reserves v Great Bardfield.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter