Sunday, March 29

Essex County Women’s League

Premier Division: Beacon Hill Rovers v Walden, Collier Row Tigers v Walthamstow Eagles, Silver End Utd v Takeley, Writtle v Lawford.

Division One: Chelmsford City Res v Leigh Ath, Eastern Avenue v Runwell Hospital, Hullbridge Sports v Ekco Whitecaps, Lt Thurrock Dynamos Res v Wickford Town.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Gillott Trophy Third Round: Old Chelmsfordians Res v M & G.


You may also want to watch:


Division Four League Cup Semi-Final: Woodham Town v Blackwater.

Division Four League Cup Second Round: Tulip Springfield v Queens Park (Hannakins).

Most Read

Premier Division: Broomfield DH Priory Sports, Goldhanger Argyle v Boreham, William De Ferrers v Heybridge Social.

Division One: Bromfords Reunion v Redstones, Infield v Woodham Ath, Old Chelmsfordians v Southminster & Norton (DH).

Division Two: Springfield v Ongar Utd, Woodham Ath Res v Writtle Manor Res (DH).

Division Three: Compasses v Broomfield Res, Margaretting S&S Club v Priory Sports Res, Wilvale Rangers v Rivermead, Writtle v William De Ferrers Res.

Division Four: Hatfield Swan Inn Res v Mannex MR, Woodham Radars Res v Marconi Leisure Res.

Norfolk & Suffolk Veterans’ League

All Kick-offs 2.30pm:

League Cup quarter-final: Bury Town v Leiston.

League Shield semi-final: Ipswich Hospitals v Coplestonians.

Premier North: Caister v Kings Arms Crusaders, Dog House v Scole Utd, The Cottage v Kirkley & Pakefield.

Premier South: Framlingham Town v Whitton Utd.

Division One North: Beccles Caxton v Gorleston, Cromer Crab v Spexhall Huntsman & Hounds, Yaxley Cherry Tree v Mulbarton Wanderers.

Division One South: Capel Plough v The Brickies, Eastern Electricity OB v Ransomes Sports.

Division Two North: Cringleford OB v Heils Bakery Crusaders, Sole Bay Utd v Rickinghall.

Division Two South: Bacton ’89 v Felixstowe Falcons, Eastern Electricity OB Res v Real Claydon, Suffolk Punch v The Old Times.

Division Three North: Boca Seniors v Norton Ath, Kirkley & Pakefield Res v Newton Flotman, Wealden v Costessey Sports.

Division Three South: Black Boy v Kesgrave Kestrels, Ipswich Revolution v Suffolk Police, St Clements v Ipswich Valley Rangers.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter