Sunday, November 2

Norfolk & Suffolk Veterans’ League

Sponsored by Christiaan Partridge Photography

Kick offs 2pm

Premier North: Kings Arms Crusaders v Caister, Kirkley & Pakefield v The Cottage, Scole Utd v Dog House.

Premier South: Leiston v Bury, Whitton Utd v Framlingham Town.

Division One North: Gorleston v Beccles Caxton, Mulbarton Wdrs v Yaxley Cherry Tree, Spexhall Huntsman & Hounds v Cromer Crab.

Division One South: Coplestonians v Ipswich Hospitals, Ransomes Sports v Eastern Electricity OB, The Brickies v Capel Plough.

Most Read

Division Two North: Rickinghall v Sole Bay Utd.

Division Two South: Felixstowe Falcons v Bacton ‘89, Real Claydon v Eastern Electricity OB Res, The Old Times v Suffolk Punch.

Division Three North: Costessey Sports v Wealden, Norton Ath v Boca Seniors.

Division Three South: Kesgrave Kestrels v Ipswich Revolution, St Clements Hospital v Ipswich Park, Suffolk Police v Black Boy.

Essex County Women’s League

Premier Division: Hutton Res v Takeley, Lawford v Collier Row Tigers, Walden v Beacon Hill Rovers, Writtle v Walthamstow Eagles.

Division One: Chelmsford City Res v Hullbridge Sports, Eastern Avenue v Lt Thurrock Dynamos Res, Southend Town v Runwell Hospital, Wickford Town v Ekco Whitecaps.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Gillott Trophy First Round: Blackwater v Woodham Radars Res, Writtle v Old Chelmsfordians Res, Marconi Leisure Res v Broomfield Res, Margaretting S&S Res v Compasses, Mannex MR v William De Ferrers Res.

Premier Division: Goldhanger Argyle v Broomfield.

Division One: Infield v Redstones, Old Chelmsfordians v Woodham Ath, Runwell Hospital v Bromfords Reunion.

Division Two: Bicknacre v Writtle Manor Res, Brookhouse v Ongar Utd, Springfield v Chelmer Wdrs, Woodham Ath Res v PSV Billericay.

Division Three: Priory Sports Res v Rivermead, Wilvale Rangers v Margaretting S&S Club, Woodham Radars v Hanningfield.

Division Four: Daen Ingas Res v Queens Park (Hannakins), Hatfield Swan Inn Res v Woodham Town, Tulip Springfield v Springfield Res.

Essex Sunday Premier Cup Second Round: Writtle Manor v Lindsey Street CA, Upshire v Heybridge Social, Brush Rangers v Maldon & Tiptree Ath, Boreham v Feering Utd.

Vanarama Conference League

South Division: Hayes & Yeading v Sutton Utd.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter