Sunday, September 18

Anglia Access Veterans’ Football League

League Cup First Round (ko 2.30pm): Beccles Caxton v Griffin, Brantham Ath v uffolk Police, Bungay Town v Leiston, Bury Town v Brewers Arms, Caister v Sole Bay Utd, Corton Seltic v Deep Ocean, Deben Ath Old Boys v Ipswich Utd, FC Fore Hamlet v Wickham Market, Felixstowe Falcons v Felixstowe Harpers, Framlingham Town v Eastern Electricity Old Boys Res, Harleston Old Boys v Woodbridge Town, Harts v Eastern Electricity Old Boys, Ipswich Revolution v Bar 129, Kings Arms Crusaders v Gt Yarmouth Postals, Kings Head Loddon v Cromer Crab, Long Stratton v Kirkley & Pakefield, Martham v Kirkley & Pakefield Res, Mulbarton v Poringland Wdrs, Mutford & Wrentham v Yaxley Cherry Tree, NALGO Old Boys v Aylsham Black Boys, Norton Ath v Heils Bakery Crusaders, Scole Utd v St Clements Hospital, Spexhall Huntsman & Hounds v Coddenham, Stowupland Falcons v Ipswich Park, Thetford Sports & Social Club v Chilton, Unthank Arms v Norwich Trafford, Whitton Utd v Real Claydon, Bye: Brickies

Pope and Smith Chelmsford League

Premier Division: Baddow Spartak v Priory Sports, Heybridge Social v Hatfield Swan Inn, Highfield Victoria v Daen Ingas, South Woodham Radars v RE Social, William De Ferrers v Gallow United.

Division One: Infield v Woodham Athletic, Norton v Great Baddow, Ongar United v Howbridge Swifts, Red Lion (Springfield) v Marconi Leisure.

Division Two: Chelmer Village Athletic v Brookhouse, Little Baddow v Directa Hotspur, Priory Sports Res. v Old Chelmsfordians, Redstones v Athletico Billericay, Woodham Radars v Little Waltham

Division Three: Broomfield Res v Rivermead, M & G v Woodham Athletic Res, Springfield United v Chelmer Wanderers, Woodham Radars Res v Railway Tavern, Writtle v Margaretting S&S Club.

Most Read

Division Four: Howbridge Swifts Res v Terling Social, Margaretting S&S Club Res v Carpenters Arms, Old Chelmsfordians Res v E2v Mannex, Springfield v Ongar United Res, William De Ferrers Res v Woodham Radars A.

Essex Women’s League

Premier Division: Assandun Vikings v FC Clacton, Billericay Town Reserves v Redbridge, Chelmsford City Reserves v Runwell Hospital, Hawkwell Athletic v Beacon Hill Rovers.

Division One: FC Clacton Reserves v C&K Basildon Reserves, Grays Athletic v Walden, Hutton Reserves v Tigers, Southend Town v Ekco Whitecaps.

Division Two: Aveley v Rochford Town, Benfleet v Silver End, Colchester Town Reserves v Brentwood Sporting, Lawford v KickStart, Leigh Rockets v Takeley.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter