Tuesday, January 16

The Emirates FA Cup

Third Round Replay: Leicester City v Fleetwood Town, Mansfield Town v Cardiff City, Reading v Stevenage (8pm), Sheffield Wednesday v Carlisle Utd, West Ham Utd v Shrewsbury Town.

The Buildbase FA Trophy

Second Round: Barrow v Brackley Town, Boreham Wood v Gateshead, Harrogate v St Albans City, Stockport County v Kidderminster Harriers, Warrington Town v Ebbsfleet Utd, Workington v Weston-Super-Mare.

Vanarama National League


You may also want to watch:


South Division: Poole Town v Chippenham Town.

Bostik League

Most Read

Premier Division: Enfield Town v Tonbridge Angels, Lowestoft Town v Folkestone Invicta, Margate v Leatherhead.

North Division: Bury Town v Witham Town, Canvey Island v Heybridge Swifts, Cheshunt v Soham Town Rangers.

The Velocity Trophy 17-18

Round Three: Shoreham v Brentwood Town.

Quarter Finals: Wingate & Finchley v Billericay Town.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Gorleston v Fakenham Town.

First Division: AFC Sudbury Res v Team Bury.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Newmarket Town v Haverhill Rovers.

Essex Senior League

Premier Division: Sawbridgeworth Town v Hullbridge Sports, Stanstedv FC Romania, Takeley v Tower Hamlets.

Gordon Brasted Memorial Trophy: Clapton v Basildon Utd.

The FA Youth Cup

Kick offs 7pm

Fourth Round: AFC Bournemouth v Tottenham Hotspur, Birmingham City v Sheffield Utd, Blackpool v Southampton, Bury v Aston Villa, Charlton Ath v Reading, Colchester Utd v Milton Keynes Dons, Ipswich Town v Dagenham & Redbridge, Nottingham Forest v Leicester City.

Suffolk FA Boys U18 Midweek Cup

Second Round: Leiston v Framlingham Town.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus