Tuesday, November 29

Vanarama National League

Premier Division: Boreham Wood v Braintree Town, Chester v North Ferriby Utd, Dagenham & Redbridge v Torquay Utd, Gateshead v Tranmere Rovers, Lincoln City v Wrexham, Macclesfield Town v Barrow, Maidstone Utd v Eastleigh, Southport v Solihull Moors, Sutton Utd v Dover Ath, Woking v Bromley, York City v Guiseley.

South Division: Margate v St Albans City postponed.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v AFC Sudbury, Bognor Regis Town v Kingstonian, Dulwich Hamlet v Metropolitan Police, Enfield Town v Staines Town, Harlow Town v Hendon, Leiston v Tonbridge Angels, Merstham v Worthing, Wingate & Finchley v Harrow Borough.


You may also want to watch:


North Division: AFC Hornchurch v Bury Town, Brentwood Town v Romford, Great Wakering Rovers v Aveley, Heybridge Swifts v Wroxham, Norwich Utd v Dereham Town, Soham Town Rangers v Ware, Thurrock v VCD Ath, Tilbury v Cheshunt.

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 16-17 - Round Two: Brightlingsea Regent v Bowers & Pitsea.

Most Read

Essex County Cup 16-17 - Round Four: Colchester Utd v Witham Town.

Thurlow Nunn League

League Challenge Cup: AFC Sudbury v Newmarket Town, Diss Town v Kirkley & Pakefield, Ipswich Wdrs vCoggeshall Town, Mildenhall Town v Downham Town, Stanway Rovers v Felixstowe & Walton Utd, Swaffham Town v Kings Lynn Town.

First Division: Team Bury v Haverhill Borough.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Godmanchester Rovers v Ely City, Newmarket Town v Mildenhall Town.

West Division: Downham Town v Holbeach Utd.

Gordon Brasted Memorial Trophy: Barking v Clapton, Basildon Utd v Barkingside, London Bari v West Essex, Stansted v Ilford.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter