Tuesday, September 15

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot v Welling, Altrincham v Eastleigh, Barrow v Lincoln City, Boreham Wood v Bromley, Cheltenham v Macclesfield, Chester v Grimsby, Dover v Braintree, Gateshead v Wrexham, Guiseley v Halifax, Kidderminster v Torquay, Southport v Tranmere, Woking v Forest Green.

North Division: AFC Fylde v FC United of Manchester, Alfreton v Worcester City, Brackley Town v Lowestoft Town, Chorley v Stockport, Gainsborough Trinity v Tamworth, Harrogate Town v North Ferriby Utd, Hednesford Town v Gloucester City, Nuneaton v Stalybridge Celtic.

Ryman League

Division One North: AFC Sudbury v Witham Town, Cray Wdrs v Phoenix Sports, Dereham Town v Bury Town, Haringey Borough v Barkingside, Tilbury v Maldon & Tiptree.


You may also want to watch:


The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 15-16

First Round: Needham Market v Heybridge Swifts, Thurrock v Aveley, Waltham Abbey v AFC Hornchurch.

Most Read

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath v Long Melford, FC Clacton v Whitton Utd, Felixstowe & Walton Utd v Ipswich Wdrs, Swaffham Town v Thetford Town.

First Division: Braintree Town Res v Cornard Utd.

Reserve League: Diss Town v Lowestoft Town, Hadleigh Utd v Long Melford, Newmarket Town v Stowmarket Town, Saffron Walden Town v Witham Town.

Thurlow Nunn Youth League

East Division: Bungay Town v Great Yarmouth Town.

West Division: Downham Town v March Town Utd, Wisbech St Mary v Holbeach Utd.

Essex Senior League Challenge Cup: Barking v Waltham Forest.

Essex Senior League

Premier Division: Burnham Ramblers v Hullbridge Sports, Southend Manor v Clapton, Stansted v Eton Manor.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus