Tuesday, September 12

Vanarama National League

Premier Division: Barrow v Guiseley, Bromley v Torquay Utd, Dagenham & Redbridge v Sutton Utd, Dover Ath v Boreham Wood, Eastleigh v Maidstone Utd, Ebbsfleet Utd v Aldershot Town, Gateshead v Chester, Leyton Orient v FC Halifax Town, Macclesfield Town v AFC Fylde, Maidenhead Utd v Tranmere Rovers, Woking v Solihull Moors, Wrexham v Hartlepool Utd.

South Division: Concord Rangers v Braintree Town, Dartford v Eastbourne Borough, Hemel Hempstead Town v Bognor Regis Town, Oxford City v Weston-Super-Mare, St Albans City v Havant & Waterlooville, Truro City v Chippenham Town, Welling Utd v Whitehawk.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town v Brightlingsea Regent, Burgess Hill Town v Tooting & Mitcham Utd (7.30pm), Dorking Wdrs v Worthing, Dulwich Hamlet v Hendon, Folkestone Invicta v Leatherhead, Leiston v Harlow Town, Needham Market v Lowestoft Town, Staines Town v Harrow Borough, Thurrock v Tonbridge Angels, Wingate & Finchley v Enfield Town.


You may also want to watch:


North Division: AFC Sudbury v Brentwood Town, Bowers & Pitsea v Grays Ath, Canvey Island v Heybridge Swifts, Cheshunt v Potters Bar Town, Dereham Town v Witham Town, Hertford Town v Waltham Abbey, Maldon & Tiptree v AFC Hornchurch, Mildenhall Town v Soham Town Rangers, Norwich Utd v Bury Town, Ware v Barking.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Coggeshall Town v Haverhill Rovers, Ely City v Godmanchester Rovers, Great Yarmouth Town v Fakenham Town, Haverhill Borough v Newmarket Town, Kirkley & Pakefield v Stowmarket Town, Stanway Rovers v Hadleigh Utd, Thetford Town v Walsham le Willows.

First Division KO Cup: Cornard Utd v Team Bury.

First Division: Diss Town v Needham Market Res, Halstead Town v Little Oakley.

Suffolk FA Under 18 Midweek Cup: Brantham Ath v Felixstowe & Walton Utd.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Godmanchester Rovers v St Neots Town.

West Division: Wisbech St Mary v Holbeach Utd.

BBC Essex Senior Cup: Ilford v Barkingside, Takeley v Great Wakering Rovers.

FA Vase

First Qualifying Round Replay: St Margaretsbury v Basildon Utd.

Essex Senior League

Premier Division: Hullbridge Sports v Burnham Ramblers FC, Sawbridgeworth Town v Tower Hamlets, Woodford Town (2017) v Waltham Forest.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus