Cup draws - who has your local team got?

The FA CupExtra Preliminary Round: Sleaford Town v Ely City, Haverhill Rovers v March Town Utd, Stowmarket Town v Ipswich Wdrs, Mildenhall Town v Felixstowe & Walton Utd, Gorleston v Fakenham Town, Woodbridge Town v Newmarket Town, Diss Town v Walsham-le-Willows, Hadleigh Utd v Gt Yarmouth Town, Whitton Utd v Cornard Utd, Leiston v Blackstones, Long Melford v Boston Town, Thetford Town v Needham Market, Debenham LC v Dereham Town, Lowestoft Town v St Ives Town, Wisbech Town v Norwich Utd, Wroxham v Kirkley & Pakefield, Raunds Town v Harwich & Parkeston, FC Clacton v St Margaretsbury, North Greenford Utd v Tiptree Utd, Stanway Rovers v Welwyn Gar

The FA Cup

Extra Preliminary Round: Sleaford Town v Ely City, Haverhill Rovers v March Town Utd, Stowmarket Town v Ipswich Wdrs, Mildenhall Town v Felixstowe & Walton Utd, Gorleston v Fakenham Town, Woodbridge Town v Newmarket Town, Diss Town v Walsham-le-Willows, Hadleigh Utd v Gt Yarmouth Town, Whitton Utd v Cornard Utd, Leiston v Blackstones, Long Melford v Boston Town, Thetford Town v Needham Market, Debenham LC v Dereham Town, Lowestoft Town v St Ives Town, Wisbech Town v Norwich Utd, Wroxham v Kirkley & Pakefield, Raunds Town v Harwich & Parkeston, FC Clacton v St Margaretsbury, North Greenford Utd v Tiptree Utd, Stanway Rovers v Welwyn Garden City, Halstead Town v London APSA, Wivenhoe Town v Barkingside.

Ties to be played on Saturday, August 16.

Preliminary round: Soham Town Rgs v Thetford Town or Needham Market, Leiston or Blackstones v Haverhill Rovers or March Town Utd, Wisbech Town or Norwich Utd v Mildenhall Town or Felixstowe & Walton Utd, Gorleston or Fakenham Town v Long Melford or Boston Town, Grantham Town v Woodbridge Town or Newmarket Town, Diss Town or Walsham-le-Willows v Sleaford Town or Ely City, Debenham LC or Dereham Town v Stamford, AFC Sudbury v Lowestoft Town or St Ives Town, Stowmarket Town or Ipswich Wdrs v Whitton Utd or Cornard Utd, Hadleigh Utd or Gt Yarmouth Town v Wroxham or Kirkley & Pakefield, Woodford Utd v Raunds Town or Harwich & Parkeston.


You may also want to watch:


Ties to be played on Saturday, August 30.

The FA Carlsberg Trophy

Most Read

Preliminary Round: Waltham Forest v AFC Sudbury, Bury Town v Barton Rovers, Maldon Town v Cheshunt, Soham Town Rgs v Redbridge.

Ties to be played on Saturday, October 4.

First Round Qualifying: Walton Casuals v Hillingdon Borough v Heybridge Swifts, Potters Bar Town or Brentwood Town v Waltham Forrest or AFC Sudbury, Soham Town Rgs or Redbridge v Witham Town, Bury Town or Barton Rovers v Leighton Town or Chipstead, Cambridge City v Canvey Island.

Ties to be played on Saturday, October 18.

The FA Carlsberg Vase

First Qualifying Round: Haverhill Rovers v Ely City, Leiston v Bourne Town, Debenham LC v Fakenham Town, Mildenhall Town v Godmanchester Rovers, Gorleston v Deeping Rgs, Wisbech Town v Swaffham Town.

Ties to be played on Saturday, September 6.

Second Qualifying Round: Felixstowe & Walton Utd v Whitton Utd, Cornard Utd v Enyesbury Rovers, Walsham Le Willows v Wisbech Town or Swaffham Town, St Neots Town v Gt Yarmouth Town, Woodbridge Town v Yaxley, Holbeach Utd v Gorleston or Deeping Rgs, Lincoln Moorlands Railway or Sleaford Town v Diss Town, Haverhill Rovers or Ely City v Long Melford, Newmarket Town v March Town Utd, Debenham LC or Fakenham Town v Stowmarket Town, Kirkley & Pakefield v Norwich Utd, Ipswich Wdrs v Hadleigh Utd, Mildenhall Town or Godmanchester Rovers v Thetford Town, Clapton or Thrapston Town v Burnham Ramblers or Harwich & Parkeston, Halstead Town v Hanwell Town or Barking, Tipree Utd v Broxbourne Borough V&E or Beaumont Ath.

Ties to be played on Saturday, September 20.

The FA Youth Cup

sponsored by E.On

Preliminary Round: Newmarket Town v Histon, Long Melford v Debenham LC, Soham Town Rgs v Leiston, March Town Utd v Whitton Utd, Mildenhall Town v Cornard Utd, Kings Lynn v Woodbridge Town, Bury Town v Kirkley & Pakefield, Walsham-le-Willows v Ipswich Wdrs, Wroxham v Gt Yarmouth Town, Diss Town v Stowmarket Town, Hoddesdon Town v FC Clacton, Halstead Town v Southend Manor, Waltham Forest v Witham Town. Ties to be played week beginning September 8.

First Round Qualifying: Fakenham Town v Bury Town or Kirkley & Pakefield, March Town Utd or Whitton Utd v Walsham Le Willows or Ipswich Wdrs, Long Melford or Debenham LC v Needham Market, Wroxham or Gt Yarmouth Town v Newmarket Town or Histon, Soham Town Rgs or Leiston v Dereham Town, Diss Town or Stowmarket Town v King's Lynn or Woodbridge Town, Mildenhall Town or Cornard Utd v Lowestoft Town, Cambridge Utd v Felixstowe & Walton Utd, Braintree Yown v St Albans City or Romford, Hoddesdon Town or FC Clacton v Hitchin Town, Bowers & Pitsea v Waltham Forest or Witham Town, Grays Ath or Colney Heath v Chelmsford City, Stevenage Borough v Bishop's Stortford or Tiptree Utd, Wivenhoe Town v St Margaretsbury or Hullbridge Sports, Halstead Town or Southend Manor v Maldon Town.

Ties to be played week beginning September 22.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus