BLUE SQUARE SOUTH Play-Offs semi-final: Chelmsford 1 Hampton & Richmond 3, Hayes & Yeading 2 Eastleigh 4.RYMAN LEAGUE Premier Division Play-Off semi-finals: Staines Town 3 Sutton Utd 0, Tonbridge Angels 2 Carshalton Ath 3.
BLUE SQUARE SOUTH
Play-Offs semi-final: Chelmsford 1 Hampton & Richmond 3, Hayes & Yeading 2 Eastleigh 4.
RYMAN LEAGUE
Premier Division Play-Off semi-finals: Staines Town 3 Sutton Utd 0, Tonbridge Angels 2 Carshalton Ath 3.
BRITISH GAS BUSINESS SOUTHERN LEAGUE
Play-Off semi-finals: Gloucester 3 Cambridge City 1.
Midland Division semi-finals: Atherstone 0 Chasetown 5, Nuneaton 2 Chesham 1.
LB GROUP SUFFOLK PREMIER CUP
Final: Lowestoft Town 3 Needham Market 2 (at Ipswich Town FC).
RIDGEONS LEAGUE
Premier Division: Dereham Town 4 Felixstowe & Walton Utd 3, Stanway Rovers 3 Wisbech Town 2, Wivenhoe Town 1 Haverhill Rovers 1.
Division One: Fakenham Town 3 Thetford Town 2, Gorleston 0 FC Clacton 2, Halstead 2 Ipswich Wanderers 1.
RIDGEONS RESERVE LEAGUE
North Division: Debenham LC 3 Woodbridge Town 3.
RIDGEONS YOUTH LEAGUE
Central Division: Hadleigh Utd 0 Debenham LC 4.
North Division: Watton Juniors 0 Downham Town 5.
South Division: Tiptree Utd 1 Brantham Ath 4.
KENT BLAXILL BORDER LEAGUE
Premier Reserve Division: Alresford Res 2 White Notley Res 2.
Reserve Division One: Boxted Lodgers Res 2 Hedinghams Utd Res 3, Hatfield Peverel Res 0 Holland FC Res 3.
METALTEC SIL
Senior Division: Capel Plough 1 Crane Sports 0, Grundisburgh 2 Leiston St Margarets 2, Ipswich Ath 3 Ransomes Sports 0, Stonham Aspal 0 Felixstowe Utd 3.
Division One: Cockfield Utd 1 St Edmunds 65 5, Mendlesham 5 Thurston 3, Old Newton Utd 4 BT Trimley 0, Wickham Market 2 Achilles 2, Willis 2 Wenhaston Utd 3.
Intermediate A: East Bergholt Utd 3 Stanton Res 2.
Division Two: Stradbroke Utd 2 AFC Hoxne 1.
Division Five: Halesworth Town Res 1 Bramford Road OB Res 1.
Division Six: St Clements Hospital Res 1 East Bergholt Utd A 4.
LFC INSURANCE GROUP ESSEX OLYMPIAN LEAGUE
Premier Division: Manford Way 1 Galleywood 3, Ongar Town 1 Potter Street 5.
Senior Division One: Sandon Royals 3 Old Chelmsfordians 0.
Senior Division Two: Sungate 4 Basildon Town 2, Upminster 1 Shenfield AFC 0.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here