A guide to all the midweek non-league football fixtures

Bury Town entertain Dulwich Hamlet in the FA Trophy at Ram Meadow
Noel Aitkens

Bury Town entertain Dulwich Hamlet in the FA Trophy at Ram Meadow Noel Aitkens - Credit: Archant

A full guide to all the midweek football action on the local non-league circuit.

Tuesday, December 15

Vanarama National League

South Division: St Albans City v Maidenhead Utd, Truro City v Hemel Hempstead Town.

Ryman League


You may also want to watch:


Premier Division: Brentwood Town v Wingate & Finchley, Dulwich Hamlet v Leiston, East Thurrock Utd v Canvey Island, Enfield Town v Harrow Borough, Hampton & Richmond Borough v Bognor Regis Town, Merstham v Metropolitan Police, Staines Town v Grays Ath, Tonbridge Angels v Leatherhead.

North Division: Brightlingsea Regent v Tilbury, Cheshunt v Bury Town, Cray Wdrs v AFC Sudbury, Haringey Borough v Thamesmead Town, Maldon & Tiptree v AFC Hornchurch, Thurrock v Harlow Town, Wroxham v Heybridge Swifts.

Most Read

Thurlow Nunn League

Premier Division: Ipswich Wdrs v Newmarket Town.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Godmanchester Rovers v Newmarket Town postponed.

South Division: Witham Town v Halstead Town.

West Division: Wisbech St Mary v St. Ives Town.

Essex Senior League

Premier Division: Bowers & Pitsea v Sawbridgeworth Town, Enfield 1893 v London Bari, Eton Manor v Basildon Utd, Takeley v Waltham Forest.

Wednesday, December 16

Vanarama National League

North Division: Bradford Park Avenue v Curzon Ashton.

Suffolk Senior Reserve Cup: Walsham le Willows v Felixstowe & Walton Utd.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Mildenhall Town v Soham Town Rangers. Royston Town v Saffron Walden Town.

Central Division: Leiston v Woodbridge Town.

West Division: Kings Lynn Town v Holbeach Utd.

Essex Senior League

Premier Division: FC Romania v Southend Manor.

Reserves Division: Clapton v Takeley, Heybridge Swifts v Waltham Forest.

Thursday, December 17

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Biggleswade Town v Histon, Ely City v St Neots Town

Central Division: Felixstowe & Walton Utd v Brantham Ath, Stowmarket Town v Framlingham Town, Walsham le Willows v Needham Market.

East Division: Diss Town v Gorleston, Harford Tornadoes v Bungay Town, Wroxham v Kirkley & Pakefield.

North Division: Aylsham v Dereham Town, CSF Canaries v Horsford Youth, North Walsham Youth v Easton & Otley College.

South Division: AFC Sudbury v Long Melford, Brightlingsea Regent v Haverhill Rovers, Cornard Utd v Sporting 87, FC Clacton v Hadleigh Utd.

West Division: Peterborough Northern Star v Chatteris Town.

Friday, December 18

Vanarama National League

Premier Division: Braintree v Wrexham.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath v Felixstowe & Walton Utd.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter