Saturday, April 25

Vanarama Conference League

North Division: AFC Fylde 6 Gloucester City 4, Boston Utd 0 Leamington 0 Brackley Town 1 Hednesford Town 0, Chorley 0 Solihull Moors 0, Lowestoft Town 2 Barrow 3, North Ferriby Utd 0 Bradford Park Avenue 0, Oxford City 4 Guiseley 2, Stalybridge Celtic 4 Gainsborough Trinity 5, Stockport 2 Harrogate Town 1, Tamworth 5 Hyde 0, Worcester City 3 Colwyn Bay 5.

South Division: Chelmsford City 3 Boreham Wood 4, Ebbsfleet 4 Bishop’s Stortford 0, Farnborough 0 Concord Rangers 3, Gosport Borough 2 Bromley 1, Havant & Waterlooville 1Whitehawk 2, Hayes & Yeading 0 St Albans City 3, Hemel Hempstead Town 0 Eastbourne Borough 0, Staines Town 1 Bath City 1, Sutton Utd 1 Maidenhead Utd 2, Weston-Super-Mare 1 Basingstoke Town 2.

Ryman League

Premier Division: Bognor Regis Town 0 Margate 1, Bury Town 0 Lewes 2, Canvey Island 3 Wingate & Finchley 2, Enfield Town 2 Witham Town 0, Hendon 2 Leiston 1, Kingstonian 0 Grays Ath 2, Leatherhead 0 Harrow Borough 1, Maidstone Utd 3 East Thurrock Utd 2, Metropolitan Police 2 AFC Hornchurch 1, Peacehaven & Telscombe 2 Hampton & Richmond Borough 4, Tonbridge Angels 2 Dulwich Hamlet 2, VCD Ath 2 Billericay Town 0.

North Division: Aveley 3 Great Wakering Rovers 1, Brightlingsea Regent 3 Thurrock 1, Burnham Ramblers 2 Wroxham 2, Chatham Town 0 Needham Market 5, Dereham Town 0 Cray Wdrs 2, Harlow Town 2 Thamesmead Town 1, Heybridge Swifts 2 Brentwood Town 0, Redbridge 2 Cheshunt 1, Romford 3 Ware 1, Soham Town Rangers 1 AFC Sudbury 1, Tilbury 2 Barkingside 2, Waltham Abbey 0 Maldon & Tiptree 2.

Thurlow Nunn League

Most Read

Premier Division: Ely City 1 Stanway Rovers 1, FC Clacton 1 Kirkley & Pakefield 0, Felixstowe & Walton Utd 1 Mildenhall Town 0, Hadleigh Utd 0 Gorleston 1, Haverhill Rovers 0 Diss Town 1, Ipswich Wdrs 3 Fakenham Town 2, Newmarket Town 1 Norwich Utd 4, Thetford Town 1 Wivenhoe Town 1, Whitton Utd 0 Godmanchester Rovers 3.

First Division: AFC Sudbury Res 3 Dereham Town Res 1, Debenham LC 1 March Town Utd 0, Halstead Town 1 Haverhill Borough 0, Leiston Res 0 Kings Lynn Town Res 4, Long Melford 4 Downham Town 0, Saffron Walden Town 1 Great Yarmouth Town 1, Stowmarket Town 3 Cornard Utd 1, Swaffham Town 5 Woodbridge Town 1.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Gorleston v Halstead Town postponed, Walsham le Willows 0 Lowestoft Town 4.

Division One: Wivenhoe Town 0 Newmarket Town 4.

Essex Senior League

Premier Division: Bowers & Pitsea 3 London Bari 1, Haringey Borough 12 Tower Hamlets 0, Hullbridge Sports 3 Greenhouse London 0, Takeley 1 Basildon Utd 2.

Reserves Division: Great Wakering Rovers 4 Tower Hamlets 3, Hullbridge Sports 4 Stansted 2, Sawbridgeworth Town 1 Redbridge 3, Southend Manor 1 Takeley 1, Tilbury 1 East Thurrock 0.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles 4 Bramford Utd 1, Capel Plough 0 Ipswich Valley Rangers 3, Grundisburgh 2 Felixstowe Harpers Utd 3, Haughley Utd 4 Claydon 1, Leiston St Margarets 0 Stanton 3, Wenhaston Utd 1 Crane Sports 3, Westerfield Utd 3 Wickham Market 2.

Division One: Framlingham Town 2 Benhall St Mary 0, Ipswich Exiles 3 Somersham 4, St Johns 5 Sporting 87 4, Stow Utd 0 Ipswich Ath 2, Trimley Ath 0 Mendlesham 3.

Division Two: AFC Hoxne 6 Ransomes Sports 1, Bacton Utd 89 3 Adhara 2, Bartons 2 Stowupland Falcons 1, Bildeston Rangers 0 Trimley Red Devils 5, Cedars Park 10 Saxmundham Sports 0, Stonham Aspal v Boxford Rovers postponed.

Intermediate Division A: Old Newton Utd 7 Westerfield Utd 2.

Intermediate Division B: Bramford Utd 7 Stow Utd 0, Capel Plough 3 Haughley Utd 0, Mendlesham 7 Claydon 1.

Intermediate Division C: Benhall St Mary 3 Debenham LC 0, Ipswich Ath 2 Framlingham Town 3, Ipswich Wdrs 5 AFC Hoxne 1.

Division Three: Barham Ath 3 Halesworth Town 1, Tacket Street BBOB 2 Sproughton Sports 4.

Division Four: Cockfield Utd Res 2 Trimley Red Devils Res 0, Shotley 3 Tattingstone Utd 0, Stowupland Falcons Res 0 Stonham Aspal Res 3.

Division Five: Halesworth Town Res 3 Chantry Grasshoppers 3, Old Newton Utd A 7 Stowupland Falcons A 1.

Division Six: Sproughton Sports Res 7 Bacton Utd 89 A 0.

The St Edmundsbury League

Division One: AFC Hoxne 1 Wickhambrook 5, Home Guard 6 RF Saints 0, Westbury 2 St Edmunds 6.

Division Two: Bury Rovers v Thurston away W/O, Ram Meadow 14 Beck Row 0.

Division Three: AFC Black Boy 1 Cedars Park 5, Ram Meadow Res 0 Walsham le Willows B 3.