Saturday, August 25

Blue Square Bet

Premier Division: Barrow v Alfreton Town, Braintree Town v Newport County, Dartford v Kidderminster, Forest Green v Woking, Hereford v Ebbsfleet Utd,

Lincoln City v Macclesfield, Luton v AFC Telford, Mansfield v Hyde, Nuneaton v Cambridge Utd, Southport v Tamworth, Wrexham v Grimsby.

South Division: AFC Hornchurch v Dover, Bath City v Havant and W, Chelmsford v Bromley, Eastbourne Borough v Billericay, Eastleigh v Weston-S-Mare, Farnborough v Dorchester, Hayes & Yeading v Boreham Wood, Staines Town v Basingstoke, Sutton Utd v Maidenhead Utd, Tonbridge Angels v Welling, Truro City v Salisbury.

Ryman League


You may also want to watch:


Premier Division: Bognor Regis Town v East Thurrock Utd, Canvey Is v Hampton & Richmond Borough, Carshalton Ath v Concord Rangers, Cray Wanderers v Harrow Borough, Enfield Town v Whitehawk, Hastings Utd v Wingate & Finchley, Hendon v Bury Town, Kingstonian v Margate, Lowestoft Town v Metropolitan Police, Thurrock v Lewes, Wealdstone v Leiston.

FA Cup

Most Read

Preliminary Round: AFC Sudbury v Ilford, Gt Yarmouth Town v Witham Town, Felixstowe & Walton Utd v Heybridge Swifts, Godmanchester Rovers v Daventry Town, Halstead Town v Brentwood Town, Harlow Town v Hadleigh Utd, Maldon & Tiptree v London APSA, Needham Market v Gorleston, Tilbury v Brantham Ath, Whitton Utd v Aveley, Wroxham v Gt Wakering Rovers.

Thurlow Nunn League

Premier Division: CRC v Mildenhall Town, Diss Town v Woodbridge Town, FC Clacton v Thetford Town.

Division One: Brightlingsea Regent v Downham Town, Debenham LC v Braintree Town Res, Fakenham Town v Saffron Walden Town, Ipswich Wanderers v Newmarket Town, Long Melford v Cambridge Univ. Press, March Town Utd v Cornard Utd, Stowmarket Town v Swaffham Town.

Touchline SIL

Senior Division: Coplestonians v Achilles, Crane Sports v Felixstowe Utd, Haughley Utd v Wickham Market, Ipswich Ath v Ipswich Valley Rnagers, Leiston St Margarets v East Bergholt Utd, Melton St Audrys v Grundisburgh, Old Newton Utd v Capel Plough, Stanton v Ipswich Exiles.

Division One: Bramford Utd v Framlingham Town, Cockfield Utd v Wenhaston Utd, Henley Ath v Saxmundham Sports, St Johns v Ransomes Sports, Trimley Red Devils v Sporting 87.

Intermediate Division A: Achilles v Ransomes Sports, Capel Plough v Old Newton Utd, Coplestonians v Trimley Red Devils, Grundisburgh v Melton St Audrys, Ipswich Valley Rangers v Ipswich Ath, Wenhaston Utd v East Bergholt Utd.

Intermediate Division B: BT Trimley v Leiston St Margarets, Ipswich Exiles v Stanton, Saxmundham Sports v Bramford Utd, Westerfield Utd v Sporting 87, Wickham Market v Cockfield Utd.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Dedham Old Boys v Earls Colne, Gas Recreation v Alresford Colne Rgs, Harwich & Parkeston v University of Essex, Hedinghams Utd v Lawford Lads, Little Oakley v Haverhill Sports Association, Maldon St Marys v Hatfield Peverel, West Bergholt v Great Bentley, White Notley v Holland FC.

Division One: Bradfield Rovers v Boxted Lodgers, Clacton Utd v Barnston AFC, Foxash Social v Rayne, Mersea Island v Gosfield Utd, Tiptree Jobserve v Colne Engaine & Bell Utd, Tollesbury v Coggeshall Town, Wormingford Wdrs v Kirby Ath.

Reserve Premier Division: Coggeshall Town v Dedham Old Boys, Earls Colne v Tiptree Jobserve, Gosfield Utd v Alresford Colne Rgs, Great Bentley v University of Essex, Holland FC v Little Oakley.

Reserve Division One: Barnston AFC v Boxted Lodgers, Colne Engaine & Bell Utd v White Notley, Hatfield Peverel v Mersea Island, Lawford Lads v Foxash Social.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus